string(15) ""
» Blog » Pro polter profesjonalny
10-02-2009 12:18

Pro polter profesjonalny

Odsłony: 4

Nie mogę już patrzeć na to - chcę mi się tylko śmiać. Kto przepuszcza newsy nie sprawdzając ich w ogóle?

Pierwszy był w DRYH który opublikowałem. Tu w miarę szybko sobie poradzono. Błędy się zdarzają - ok. Inna sprawa, że korekta jest od tego żeby się NIE ZDARZAŁY.

Drugi w Śladami Wilka. Oczywiście nie można było uściślić bo upominał Kastor Krieg. No tak, jak kogoś nie lubimy nie może mieć racji, nie?

Trzeci, dla którego napisałem tego posta jest najbardziej irytującą mnie wpadką - http://karcianki.polter.pl/Spoiler-Confluxa-na-WotC-w28738 . Po prostu pro. Nie dość, że news nie wpadł do działu MtG, to ma źle zrobiony tag. Zobaczcie ile dni ten bug stoi. Mimo upomnień.

Czyli jak - redaktorzy przepuszczają news'y bez korygowania, tylko by dostać punkciki? Czyżby nie dałoby się spojrzeć i zrobić to co trzeba w należyty sposób? G mnie obchodzi jak ktoś napisze "mam sesje" lub coś w tym stylu. Od takiego serwisu wymaga się choćby odrobiny przykładności której brak.

Wniosek: Jeśli gadasz że jesteś PRO to nie znaczy że masz tylko wyglądać jak PRO ale być PRO.

Komentarze


~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
OK, luz. Nie chciałem tylko, byś trwał w błędnym przeświadczeniu. MacKotek do dziś wmawia ludziom, że jestem na offie dlatego, że mam bana. Co jest, oczywiście, bzdurą.

O tożsamość się nie boję, IP są zczytywane także z postów anonimowych. Pójść do redakcji na GG i powiedzieć, że IP aktualnej rozmowy to moje, a tamto to uzurpator, to akurat chwila.

Co do forum i blogów - celna obserwacja. Niestety, ludziom faktycznie bardziej zależy na poflejmowaniu i +/-. Nie, żebym dwa lata temu nie ostrzegał redakcji, ale co tam ;)
10-02-2009 16:09
~Przystojny Pan Adrian

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Ale to nie tylko dotyczy tego co wspominał Nukereal.
W dziale WFRP informuje się owszem o finalistach konkursu ale kto go wygrał już nie trzeba. Za to o imprezie Black Industry już się mówi.
10-02-2009 17:49
~Black Library Live miało być.

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
bo zaraz bedzie ze niekompetencja moja siegneła zenitu a pisze coby się LANSowac.

Tak poza tym Nukereal ile czasu ja pisałem podobne teksty tutaj i nie tylko...
Pomogło?
10-02-2009 18:23
10679

Użytkownik niezarejestrowany
    Polter - Nie chcesz, nie czytaj
Ocena:
0
... i wszystko jasne.
10-02-2009 18:26
Feniks
   
Ocena:
-3
Podziwiam wytrwałość

Wy: "nie podoba nam się to to i to"

my: "Ok jesteśmy zabiegani ale poprawimy co możemy"

wy" NIE PODOBA NAM SIE TO TO I TO"

Chwilami mam wrażenie, że nie czytacie tego co pisze redakcja. Redakcja mówi, że poprawi co się da, a część z was dalej swoje.
10-02-2009 18:36
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
To pilnujcie ludzi, którzy wyskakują do czytelnika z "nie podoba ci się, to nie czytaj", hm? Bo jedną sprawę zaczynacie załatwiać, a tu druga dziura się robi.
10-02-2009 18:45
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Chwilami mam wrażenie, że nie czytacie tego co pisze redakcja. Redakcja mówi, że poprawi co się da, a część z was dalej swoje.

Troszku inaczej. Redakcja poprawia się od daVna, a część z was dalej swoje.
I jakich Was? Możesz doprecyzować Borga?
10-02-2009 19:01
10679

Użytkownik niezarejestrowany
    Polter - Nie chcesz, nie czytaj
Ocena:
+2
Raczej
N: Bo robicie to źle.
F: Ja tego nie robię za punkciki.
N: Poczytaj uważnie ja...
F: Punkciki, aaa!
Zamiast powiedzieć ok, to jedziecie za krytykę. Bezmyślnie i bezsensownie. Profesjonaliści, no, ja nie mogę.
10-02-2009 19:32
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Chwilami mam wrażenie, że nie czytacie tego co pisze redakcja. Redakcja mówi, że poprawi co się da, a część z was dalej swoje.

Troszku inaczej. Redakcja poprawia się od daVna, a część z was dalej swoje.
I jakich Was? Możesz doprecyzować Borga?
10-02-2009 19:33
karp
   
Ocena:
+3
To ja tylko swoje trzy grosze:
- od jakiegoś czasu jestem w redakcji wfrp, jedną z rzeczy które robię jest moderowanie newsów i redakcja tekstów - w jednym i drugim przypadku zdarzałao mi się puścić drobne błędy, te o których wiem poprawiałem zazwyczaj dziękując za czujność innym userom. za zwrócenie uwagi zawsze jestem wdzięczy, więc jak coś chlapnę, proszę o info pod tekstem. z pewnoscią się nie obruszę, bo nie widzę powodu - wszak dałem plamę, moja wina.

- gwoli ścisłości moderacja newsa to 1pkt. jeszcze o punktach - mam ich na zbyciu naprawdę sporo, to co robię na polterze, wynika z tego, ze lubię wfrp, a nie z tego, ze chcę za free książkę.

- i na koniec mała prośba - nie uogólniajcje, Polter to nie jest jeden wielki twór, którego mackami są redaktorzy. Polter składa sie z wielu jednostek, które pracują na swój rachunek i starają się robić to dobrze. Jak schrzani jeden czy drugi, to nie znaczy, ze wszyscy są do bani.

Było mi najzwyczajniej przykro, gdy po akcji z ewidentnym plagiatem w dziale D&D, Jarl w komciach pod swoim blogiem w ramach żarciku zaproponował Paladynowi, aby napisać do działu wfrp tekst zerżniety z Szarej Eminencji - to pewnie dział wfrp puści, bo redaktorzy na P są do bani. Odpowiedzialność zbiorowa?

@Adrian
Tak, nie puścilismy newsa o zwycięzcy konkursu FFG - nasz błąd. Oczywiście mogę tu sobie biadolić, ze newsa moze wysłać każdy user, ale nie tłumaczy to w niczym redakcji.
Ale patrzę na to też z innej strony: na poczatku naśmiewałeś się, że dział puszcza trzy newsy dzień po dniu z publikacji scenarów na FFG; potem, ze nie puszczamy newsa o zwycięzcy (to byłby news czwarty), a zakładam - choć moze błędnie - że gdybym puścił newsa dwa dni po fakcie, to też byłby powód do przytyku. No i pytanie, moze retoryczne - chodzi o to aby wbić szpilę, czy poinformować o czymś fanów?

Nie zmienia to faktu, ze niewsa nie daliśmy, choć od 11, czy 12 lat nie miałem sesji... sesjopauza? ;)
10-02-2009 23:32
~Jarl

Użytkownik niezarejestrowany
    @karp
Ocena:
0
Nie pisałem nic o Szarej Eminencji - to raz.
Dwa - taki, jak to napisałeś, żarcik osoby zdystansowane by zignorowały lub stwierdziły "ok, trzeba się pilnować". To u mnie było żartem, ktoś inny mógłby stwierdzić, że to przejdzie (vide Greenwood.pl).

Pozdrawiam
J.
10-02-2009 23:43
karp
   
Ocena:
0
Aż sprawdziłem i faktycznie o Szarej Eminencji napisał Omlet, a Ty jedynie o "tłumaczeniu na lewo do WFRP", więc mój bład, ale sens chyba uchwyciłem?

Jarl: Paladyn, może byśmy tak przetłumaczyli coś na lewo do WFRP i opublikowali na P-zaj... portalu?
Omlet: W dzisiejszych czasach zacząłbyś cytować na chama fragmenty z tłumaczonej przecież Szarej Eminencji, to i tak niektórzy by to "łyknęli" :D
Jarl: Pewnie by przeszło, bo: "jest tyle rzeczy na rynku, że nie sposób wyłapać plagiat". Ta, to się wtedy na stanowisku redaktora (dopuszczającego do publikacji) nie siedzi ino na sucho, w jakimś garażowym zinie ćwiczy. ;)


No i chyba tyle, do tematu nie co wracać bo i po co?
11-02-2009 08:24
[email protected] respons ode mnie

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Już dawno miałem napisać to dajecie radę serio pomimo zdechłego płodu na którym przyszłoWam fanować.Szału może nie ma ale też jest fajnie.
Co prawda pomysły opisywania kolejnych miast czy po raz dziesiaty jakiś tam jednostek wojskowych morsklch czy co tam robisz to wyważanie już raz otwartych drzwi. Zreszta rozmawiałem też o tym z halem i mam trochę inne opinię o WFRP Polter niż całości Polter. Poproś Trikiego żeby w końcu odezwał sie do mnie.
Robię newsy dla esesnji z WFRP I widzę np. po Razielu że moje cotygodniowe Festagi podniosły poprzczke konkurentom newsiarzom i bardzo dobrze. O to loto. I temu tez pstryczek do zwyciezcy - kolejnym razem pewnie nie popełnicie tego bledu.
Z drugiej strony patrzac na inne działy tak jest wszedzie, no ale ale płód jest jednością.
W sile kupa.


plusików.
11-02-2009 17:06
kaduceusz
   
Ocena:
+1
Nukereal, wtajemniczysz mnie i innych czytelników Twojego polterowego bloga z jakim to zamysłem napisałeś tę notkę?

Jej wieńcząca teza jest w porażający sposób rozbieżna z rzeczywistością. Nie przypominam sobie, by na polterze w ciągu ostatniego roku ktoś z redaktorów wypisywał, że jest pro i jego serwis też. Ostatnią osobą, która używała tego pożal się boze sformułowania był niejaki Noth, bajdełej nie z redakcji, i przypominam sobie, że napisałem mu komcia, zeby przestał.

Niby-to-cel tej notki (lepsze newsy na polterze) pasuje jak pięść do nosa do użytych w niej sformułowań. "Mimo upomnień" - to chyba kwintesencja życzeniowej postawy użytkownika względem serwisu. Nie podarowałeś też sobie uwagi o tym, że wszyscy redaktorzy są łasi na punkty - to przecież oczywiste, bo punkt i miejsce w rankingu to najważniejszy element satysfakcji skretyniałego redaktora z napisanych przez siebie tekstów, nieprawdaż? Widzisz, łasych na punkty redaktorów-fanów w ten sposób nie podejdziesz. Mnie nie zachęciłeś do niczego.

Więc widzisz, ja stawiam hipotezę, że się lansujesz na bycie anty. Rzucasz łajnem i wypinasz pięść - aaaale dowaliłeś polterowi! Obaliłeś nieistniejący mit pro, przepraszam, PRO poltera. W blasku sławy zucha obalacza ogrzeją się teraz wszyscy, którzy polecają Twoją notkę.
11-02-2009 19:13
10679

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Odnośnie pro - chwalicie się jacy to zajefajni jesteście, ale jak ktoś Was upomniał nie raczyliście zmienić swego błędu (mówię o tych 2 wypadkach) .

Nie pisałem że wszyscy redaktorzy są łasi na punkty. Kiedy skończycie się czepiać jednego sformułowania? Jeśli newsy przechodzą bez redakcji musi być jakiś tego powód. Punkty mogą być jednym z nich więc je rzuciłem. Jeśli przestaniecie się czepiać wersów a spojrzycie na treść może coś by dotarło. Nie tam - lepiej kogoś zgnoić.

Hipoteza błędna, powiem nawet, że lepiej by mi pewno wyszło nic nie mówić. Sława za flejm nie jest żadną sławą - irytowało mnie to więc wygarnąłem to tak. Wielokrotnie to notki na blogach na was działały oraz komentarze. Komentarze w tych wypadkach gówno zrobiły - więc wybór oczywiście padł na to pierwsze.

Teraz mi prywatne wycieczki wypominasz dla promowania się - a notka Ezechiela była konkretnie skierowana do mnie co było widać. On dostał 35 polecanek choć poradnik był bezużytecznym atakiem na mnie (przepraszam - krytykę jednego redaktora na ogół krytykujących) . Jak cieszy was gnojenie kogoś kto wytyka błędy - ok.

Proszę o usunięcie mojego konta na Poltergeiście redakcję.
11-02-2009 22:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.