string(15) ""
» Blog » Pro polter profesjonalny
10-02-2009 12:18

Pro polter profesjonalny

Odsłony: 4

Nie mogę już patrzeć na to - chcę mi się tylko śmiać. Kto przepuszcza newsy nie sprawdzając ich w ogóle?

Pierwszy był w DRYH który opublikowałem. Tu w miarę szybko sobie poradzono. Błędy się zdarzają - ok. Inna sprawa, że korekta jest od tego żeby się NIE ZDARZAŁY.

Drugi w Śladami Wilka. Oczywiście nie można było uściślić bo upominał Kastor Krieg. No tak, jak kogoś nie lubimy nie może mieć racji, nie?

Trzeci, dla którego napisałem tego posta jest najbardziej irytującą mnie wpadką - http://karcianki.polter.pl/Spoiler-Confluxa-na-WotC-w28738 . Po prostu pro. Nie dość, że news nie wpadł do działu MtG, to ma źle zrobiony tag. Zobaczcie ile dni ten bug stoi. Mimo upomnień.

Czyli jak - redaktorzy przepuszczają news'y bez korygowania, tylko by dostać punkciki? Czyżby nie dałoby się spojrzeć i zrobić to co trzeba w należyty sposób? G mnie obchodzi jak ktoś napisze "mam sesje" lub coś w tym stylu. Od takiego serwisu wymaga się choćby odrobiny przykładności której brak.

Wniosek: Jeśli gadasz że jesteś PRO to nie znaczy że masz tylko wyglądać jak PRO ale być PRO.

Komentarze


~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+13
No nie można uściślić, nie można. Można za to powiedzieć czytelnikowi, że jak mu się nie podoba, to może nie czytać. To jest dopiero pro.
10-02-2009 12:35
Kot
   
Ocena:
-1
Mała dygresja - czy newsujący podając informację pochodzącą od WW (pośrednio lub bezpośrednio), która okazała się być nieprawdziwa zawinił, czy nie?
10-02-2009 12:48
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Bredzisz, Macko. Pokaż mi tę niby nieprawdziwą informację WW. Nie wybielaj mi tu Onsla ssającego palucha na temat podręczników, dobrze?
10-02-2009 12:53
10679

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+6
Czy nie lepiej byłoby poprawić newsa skoro o tym powiedziano, zamiast pisać "nie podoba się, nie czytaj?" . Jeśli macie wyłożony błąd na tacy i metodę zaradzenia mu, a nie bierzecie go bo "Kastor jest be" no to ekstra.
Inna sprawa, że według źródeł to był błąd piszącego.
10-02-2009 13:10
Feniks
   
Ocena:
0
"Czyli jak - redaktorzy przepuszczają news'y bez korygowania, tylko by dostać punkciki? Czyżby nie dałoby się spojrzeć i zrobić to co trzeba w należyty sposób? Gówno mnie obchodzi jak ktoś napisze "mam sesje" lub coś w tym stylu. Od takiego serwisu wymaga się choćby odrobiny przykładności której brak."

Jak zaczniesz płacić za serwis będziesz mógł od niego wymagać na razi jeżeli ktoś ma sesje to ma sesje i mało go obchodzi co ty od niego wymagasz.
Błędy się zdarzają staramy się im zaradzić jak możemy ale nikt ne rzuci pracy, rodziny i szkoły bo nieustanie sprawdzać i poprawiać newsy.

Co do punkcików tak ci żal tyłek ściska o te 3 słownie trzy punkty które ktoś dostaje za redakcje wieści przy cenie książek rzędu 200-300 punktów to, rzeczywiście tylko 100 wieści i mogę sobie kupić książkę na która stać mnie nawet w Polsce za 4h pracy.
10-02-2009 13:35
~tomakon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Tako rzecze PROFeniks.
10-02-2009 13:45
10679

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
I nagle wszyscy mają sesje - objawienie. Oczywiście ci co nie mają nie mogą przejąć kontroli nad publikowanymi newsami. Nie, lepiej klepnąć "wstaw" i ok.

Inna sprawa - czyli gdybym płacił za serwis mógłbym wymagać. Jeśli nie - to po co, no przecież my sobie mamy tu prywatną stronkę dla siebie, nie dla czytelników. Bo co, nie płacicie zgredy, nie?

LOL. Czy sprawdzenie jednego durnego newsa to cały dzień? To nie jest długie - wystarczy spojrzeć trochę i pomyśleć. Jeśli gadasz o rzucaniu rodziny dla redagowania newsa...

Ktoś za pisanie dostaje 2-4. Za pacnięcie są 3 jak piszesz. Tak więc za naciśnięcie ok, jest tyle samo co za wyszukanie i napisanie. No ale przepraszam, dla newsa redagowania się rodziny rzuca...
10-02-2009 13:48
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Dobra, Feniks, cacy. Jak to się jednak dzieje, że serwis ze sztabem (dosłownie, sztabem) moderatorów, redaktorów i newsmanów nie potrafi zachować bezbłędności newsów, zaś ja sam na Oneirosie doskonale sobie z tym radzę?

Skoro coś jest nie tak, to znaczy że obrany model nie działa. Nikt go jednak nie jest skłonny zmieniać, bo jest p-zajebiście.

Wystarczyłoby przecież zamieszczać nazwisko moderatora przy newsie i odbierać punkty za moderkę jeśli są zgłoszenia błędów, jak w newsie Onslo ('storny', 'Etham Skemp'). Przecież pamiętam jeszcze jak wygląda na Polterze panel moderacji - jest ściana newsów do zmoderowania, każdy może się złapać dowolnego, czy się zna na tym, czy nie. Nie trzeba nic sprawdzać, klikasz zatwierdzenie i cieszysz się trzema punktami. Naklepać sobie książkę za darmo jest naprawdę prosto. Szkoda, że nie ma modelu moderacji który promowałby JAKOŚĆ, a nie ILOŚĆ zmoderowanych wieści i wpisów.
10-02-2009 13:51
Feniks
   
Ocena:
+1
"Wystarczyłoby przecież zamieszczać nazwisko moderatora przy newsie i odbierać punkty za moderkę jeśli są zgłoszenia błędów,"

być może to jest rozsądne i wymaga pomyślenia nad tym.
Nie chodzi mi o to, że bronie niepoprawne newsy bo też mnie to wkurza, ale irytuje mnie gdy jakiś pacan wyskakuje, że my to wszystko dla tych legendarnych punktów robimy. Jak jest 100 dobrych newsów nikt nie pisze do redaktora świetna robota doceniamy twoja pracę jak pojawi się jeden błąd wszyscy krzyczą jak to redakcja leci na punkty.

Niestety nie jesteśmy w sanie wszystkiego kontrolować tak jakbyśmy chcieli. Nie mniej nad błędami dyskutuje się w redakcji i staramy się ich uniknąć w przyszłości.
10-02-2009 14:02
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Pacana delikwentowi daruj, proszę.

Czy dana osoba robi faktycznie wyłącznie dla punktów, czy dostaje je niejako przy okazji, fakty są takie - robi fuszerkę, a mimo to jest za to nagradzana.

Niestety, ostatni akapit twojej wypowiedzi to słowa Góry redakcyjnej sprzed dwóch lat. Nic się nie zmieniło.
10-02-2009 14:05
10679

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+5
"# Obrażania w wypowiedziach osób bądź instytucji, w szczególności innych użytkowników Forum, poprzez lżenie, pomawianie, poniżanie, szyderstwa i okazywanie pogardy."
No Feniks, obraziłeś mnie tym pacanem. Teraz ja cię nazwę głąbem. Ale no sorry, masz immunitet...

Mówię jakie są wypaczenia ale ty oczywiście się rzucałeś, że jak "nie płacę to tak jest" oraz wypierałeś się "punkcików na książeczki" . Ale jak wolicie się szastać jak schlany żul to ok.

"Jak jest 100 dobrych newsów nikt nie pisze do redaktora świetna robota doceniamy twoja pracę jak pojawi się jeden błąd wszyscy krzyczą jak to redakcja leci na punkty."
Ojejku, płakać mi się chce. Nie doceniany biedny redaktor. O jeju, nikt go nie docenia...

"Niestety nie jesteśmy w sanie wszystkiego kontrolować tak jakbyśmy chcieli. Nie mniej nad błędami dyskutuje się w redakcji i staramy się ich uniknąć w przyszłości."
Widać. Wypaczenie w systemie redagowania i punktów jest. Jakoś nie widać zmian, choć kilka latek sobie stoi. No tak, przecież lepiej uściślić regulamin tak by można było mieć hak na każdego.
10-02-2009 14:14
Feniks
   
Ocena:
+1
"Czy dana osoba robi faktycznie wyłącznie dla punktów, czy dostaje je niejako przy okazji, fakty są takie - robi fuszerkę, a mimo to jest za to nagradzana."

Wiem ale wierzę, że to się niedługo zmieni. Dla mnie koniec dyskusji idę na zajęcia za chwilę, w imieniu sowim jako członka redakcji przepraszam, że tak rażące błędy jak opisywany w poście mają miejsce, mimo wszystko wierzę, że są winą niedopatrzenia a nie chciwości redaktorów.

Jesteśmy tylko ludźmi i też popełniamy błedy.
10-02-2009 14:18
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Przyłóżcie się po prostu. Jak coś znajdę, chętnie podam namiar na ortobabola, nawet na priv, żeby poruty nie było.

Bzdury jednak takie, jak w newsie Onslo, powinny być zweryfikowane przed publikacją i nie powinny ukazać się na stronie. Po prostu. Tego już nie mogłem po cichu załatwiać, sorki, inny kaliber sprawy.
10-02-2009 14:21
Feniks
   
Ocena:
+3
No to chyba wyjaśniślimy sobie wszystko onslo dał ciała rudno będziemy musieli z tym żyć. następnym razem jak ktoś znajdzie błedy niech pisze od razu z linkiem do źródła, a my już postaramy się pretrzepać sórę zarówno autorwi jak i moderatorowi newsa zgłaszając to "górze" redacyjnej.

Dzięki i myślę, że wciąż mamy szanse zakończyć tą dyskusję w poprawnej atmosferze.

Pozdrwiam
Fen
10-02-2009 14:31
Ezechiel
   
Ocena:
+2
"Widać. Wypaczenie w systemie redagowania i punktów jest. Jakoś nie widać zmian, choć kilka latek sobie stoi. No tak, przecież lepiej uściślić regulamin tak by można było mieć hak na każdego."

Na serio uważasz, że po notce obrażającej mnie będę miał ochotę na stosowanie się do Twoich uwag?

Bo teksty z cyklu "Czyli jak - redaktorzy przepuszczają news'y bez korygowania, tylko by dostać punkciki? " dotyczą bezpośrednio mnie - piszącego i modującego planszówki.

"Czy sprawdzenie jednego durnego newsa to cały dzień? To nie jest długie - wystarczy spojrzeć trochę i pomyśleć. Jeśli gadasz o rzucaniu rodziny dla redagowania newsa..."

Zapraszam do dołączenia do zespołu moderującego dowolny dział. To w końcu nie zajmuje dużo czasu.

Pozdrawiam
Ezechiel
10-02-2009 14:37
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
-2
Bwahahaha. Sesja. Nie placa. LOL.

Byly mdoerator roznych serwisow.
10-02-2009 14:43
10679

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Na serio uważasz, że po notce obrażającej mnie będę miał ochotę na stosowanie się do Twoich uwag? "
Uwagi były dodawane normalnie - teraz napisałem w ostrzejszym tonie. Skoro pojawiają się wypaczenia i nikt nic z tym nie robi to zrobiłem tak jak teraz.

"Zapraszam do dołączenia do zespołu moderującego dowolny dział. To w końcu nie zajmuje dużo czasu."
Dawno dałem sobie spokój z Polterem. Nie mówiąc już o staraniach wejścia w redakcję. Czy korekta 3-4 linijkowego newsa to aż taka trudna rzecz? Jeśli macie cały sztab.

No, ale się nie odzywam ja jestem użytkownikiem, nie redaktorem mnie nie powinien serwis obchodzić. Przecież Polter to nie portal dla użytkowników a redakcji. Było trzeba zapłacić albo chociaż się wziąć, rzucić rodzinę/szkołę/przyjaciół i zredagować poprawnie jednego newsa.
10-02-2009 15:31
JKTank
   
Ocena:
+3
Tak właściwie to może byście zdjęli bana Kastorowi, bo nie dość, że już nie flamuje (aż tak jak kiedyś) to z tego co widzę jedyną funkcją tego bana jest taka, że mogę wejść do komentarzy napisać ,,DupaDupaDupa" i podpisać się jako on i nikt nie udowodni, że to nie był Kastor.
10-02-2009 15:37
~Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@JKTank
Wyjaśnijmy jedno, bo widzę, że mem rozpowszechniany uparcie przez MacKotka wciąż pokutuje. Dostałem bana swego czasu raptem na tydzień, tak jak każdy user może dostać, za pyskówkę. Odczekałem, zalogowałem się po tygodniu, opróżniłem bloga i uprzejmie poprosiłem o usunięcie konta.

Nie mam zamiaru być członkiem redakcji która nie potrafi stanąć w obronie swego kolegi, ani też społeczności, która usilnie stara się nie dostrzegać jawnych patologii, skupiając się zamiast tego na mówieniu sobie jak to jest fajnie.

Także, jeszcze raz - nie mam bana na Polterze. Po prostu nie mam konta. Mógłbym sobie je założyć na nowo, ale po prostu nie widzę sensu. Idiotyzmy i kłamstwa piętnować mogę równie dobrze z offu, zaś jedyne interesujące mnie Forum kompletnie umarło, ludziom się juz nie chce udzielać i dyskutować. Wolę więc bardziej zielone łąki RPGnet.
10-02-2009 15:49
JKTank
   
Ocena:
+1
Nie odwiedzałem poltera kiedy poprosiłeś o usunięcie konta dlatego też uznałem błędnie, że ban nadal trwa.

Co do braku konta to IMO dobrze byłoby je mieć, choćby po to, żeby ktoś nie pisał bzdur podpisując się twoim nickiem :-D, ale twój wybór.

A forum zdechło przecież, bo cała aktywność poltera przeniosła się na blogosferę. W sumie się nie dziwię, bo na forum nie ma plusów i minusów i przechodzą flamy za, które na forum posypałyby się osty.
10-02-2009 15:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.