James Islington, Cień utraconego świata
string(15) ""
» Blog » Premiera K5+1
23-11-2016 01:10

Premiera K5+1

W działach: Warhammer, różne, K5+1 | Odsłony: 234

Premiera K5+1

Witaj drogi Czytelniku,

Listopad niemal się skończył, a mnie po 6 zwrotach "do poprawki" wreszcie udało się domknąć procedurę dyplomową. W poprzednim wpisie zobowiązałem się do zamieszczenia kolejnego wpisu omawiającego scenariusz Daheim ist Daheim. Z obietnicy tej jednak do tej pory się nie wywiązałem - wielokrotnie wprowadzane zmiany do pracy absorbowały czas i nastręczały problemów. Ostatecznie więc, wpis pojawi się w niedzielę (27.11.2016).

W międzyczasie, zespół pracujący przy projekcie K5+1 dopracował kwestie techniczne - nasze studio jest już praktycznie gotowe, a gracze niecierpliwie wyczekują czwartku. Jednak muszę Cię w tym miejscu poinformować, że wprowadziliśmy do pierwotnych założeń jedną zmianę. Mianowicie przyjęliśmy, że pierwsza czwartkowa sesja z 24.11.2016 będzie miała formułę sesji zerowej tzn. nie będzie transmitowana na żywo, lecz zostanie nagrana, poddana niezbędnej obróbce i opublikowana w formie kilku odcinków. Nie jestem jeszcze w stanie podać ich dokładnej długości, nie wiem też czy dokonamy koncentracji treści. Traktujemy sesję zerową z wielu powodów jako eksperyment. Zależy nam zarówno na sprawdzeniu sprzętu (zbadaniu jakości nagrania i dźwięku), a także stworzeniu materiałów, jakie moglibyśmy zamieścić na naszym fanpejdżu (w założeniu bowiem nie chcemy prowadzić kolejnego tak na prawdę blogu "ogólno-erpegowego", którego 90% treści to niezwiązane z tym czym się zajmujemy memy i niusy). Skład osobowy również będzie eksperymentalny - będę miał bowiem przyjemność poprowadzić dla szóstki fajnych graczy, a nie jak zwykle dla czwórki. 

Jako, że będzie to sesja zerowa, to przedstawiona w niej historia będzie opowiadać o tym, czym w tak zwanym "międzyczasie" zajmowały się dwie z czterech postaci wiodących scenariusza, bowiem między wydarzeniami opisywanymi przeze mnie w notkach blogowych, a tymi z pierwszej sesji na żywo, mija miesiąc czasu. Pozostali uczestnicy rozgrywki, otrzymają ode mnie na sesji postacie poboczne, napisane specjalnie pod tę sesję. Ponownie, będzie to trochę wyzwanie aktorskie, trochę eksperyment - żaden z nich do momentu rozpoczęcia sesji nie będzie wiedział kim gra i jaka jest jego rola. Przyczyną dla takiego podejścia bynajmniej nie jest widzi mi się prowadzącego - graczy bawi wcielanie się w nowe postacie i improwizowanie. No i może po prostu chcą pokazać, że "nie wszystko jest wyreżyserowane". ;-)

Dostęp do materiałów z sesji zerowej opublikujemy na fanpejdżu, najpóźniej w poniedziałek, bez względu na to czy będzie to sesja jakościowo fantastyczna czy taka, po obejrzeniu której, będziesz chciał zakrzyknąć "Karamba!". ;-)

"Oficjalna" premiera, na której będziemy grali na żywo, przesuwa się nam na pierwszy czwartek grudnia (1.12.2016).

P.S. Jeszcze jedna drobna sprawa. Specjalnie dla Ciebie, jako bywalca Poltergeista, publikujemy przedpremierowo ilustracje postaci wiodących graczy. W tym miejscu, dziękuję za ciężką pracę oraz cierpliwość w próbach sprostania moim oczekiwaniom Darkowi "Aramilowi" Dywelskiemu, który jest autorem niniejszych ilustracji.

 

 

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.