string(15) ""
» Blog » Prelekcja o Mictlanach na Zjavie
08-01-2012 14:00

Prelekcja o Mictlanach na Zjavie

W działach: Wolsung, Konwenty | Odsłony: 3

Wysłałem dzisiaj zgłoszenie mojego punktu programu na Zjavie- prelekcję "Ruiny mictlańskiej kultury". Oto krótki opis, zamieszczony w formularzu:

 

 "Rok 2012 nie mógłby minąć bez sprawy kalendarza Majów, a i wiele teorii spiskowych opiera się na zadziwiających osiągnięciach kultur prekolumbijskich. W czasie prelekcji zostaną przedstawione te ciekawostki z dziejów dawnej Ameryki Łacińskiej i historii jej badaczy, które bez większych problemów mogą zostać przeniesione na grunt przygód Niezwykłych Dam i Dżentelmenów."

 

Rozszerzając trochę, chciałbym opowiedzieć o kulturach prekolumbijskich pod innym kątem niż zwykle przedstawianym; poza ołtarzami Azteków istnieje bogactwo kulturowe, które tylko czeka na wykorzystanie na sesjach... A czemu akurat Wolsunga? Bo teorie mówiące o tym, że swoich zmarłych królów Indianie Nasca wysyłali w balonach na Pacyfik, archeologia lotnicza czy mumie władców Inków podejmujące decyzje w sprawach małżeństw swoich dzieci praktycznie bez większych zmian wpisują się w konwencję systemu. Wreszcie, mamy 2012 rok, i na fali apokaliptycznych oczekiwań napisano wystarczająco wiele głupot, by je podsumować szarżą dobrego parowego golema... :)

Komentarze


KFC
   
Ocena:
+3
Po prelekcji jakiś wpisik o tym może na blogu? :)
08-01-2012 14:49
Cooperator Veritatis
   
Ocena:
+2
@KFC

Mam rozgrzebany artykuł o tym tytule i masę notatek do niego porozrzucanych w dziwnych miejscach na moim komputerze, więc jest szansa. :)
08-01-2012 22:15
Darken
   
Ocena:
0
Mam prośbę - odezwij się do mnie na gg lub email:
3286156
[email protected]

Chciałbym z Tobą porozmawiać o Wolsungu na Zjavie. :)
16-02-2012 21:59

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.