string(15) ""
» Blog » Prawie jak w Podmroku
28-01-2010 22:55

Prawie jak w Podmroku

W działach: Na szybko | Odsłony: 1

Ruszyłem sprawę artykułów na podstronę o drowach. Obecnie jest już 11 tekstów, na pewno dojdzie jeszcze kilka. Pomaga mi w tym na pewno fakt, iż zebrałem potrzebne materiały i prace opóźnia jedynie fakt, iż 90% jest po angielsku i trzeba się jednak nieco wysilić z tłumaczeniem zarazem dbając, by po prostu nie kopiować fragmentów, bo to, jak wiadomo, jest bez zgody właściciela praw zabronione.

Szkoda, że lay podstrony nie jest gotowy (i trudno mi orzec na jakim stadium się znajduje - pewnie w fazie "zrobię, ale jeszcze nie wiem jak") i wciąż nie dostałem odpowiedzi od WotC - czyżby byle podstrona z byłego państwa komunistycznego aż tak im zwisała?

Szczęściem udało mi się zamówić nowy "Underdark". Z opinii na forach mogę wnioskować, iż podręcznik jest dość przeciętny a o drowach jest dosłownie kilka wzmianek. Porzucono także zasadę opisywania geografii, a więc także i miast - teraz ponoć więcej jest przygód, więcej historii dotąd nieznanej. Z jednej strony to fajnie, z drugiej zaś Wojna Pajęczej Królowej i wybicie drowich bóstw (poza Lolth i Ghaunadaurem) mogło i na pewno spowodowało pewne przetasowania.

Kurcze, przydałaby mi się pomoc z tym wszystkim, bo w czasie sesji jest raczej krucho z czasem...

Od ostatniego wpisu tutaj zaszły jak widzę zmiany graficzne. Białe tło? Lolth, nie...
2
Notka polecana przez: Ifryt, Zireael
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Zireael
    Hej
Ocena:
+1
Kiedyś chciałam zrobić to samo... Mam na dysku całkiem sporo artykułów o drowach, większość własnoręcznie przetłumaczona.
Jak już będzie coś wiadomo, to może bym coś pomogła.
Zi
29-01-2010 10:33
Ifryt
   
Ocena:
0
A może rzuć jakiś link?
29-01-2010 10:58
Courun Yauntyrr
   
Ocena:
0
Strona znajdzie się w domenie portalu GameExe.pl. Póki co jej jednak nie ma - do czasu, aż powstanie lay. Wiadomo, że to troszkę potrwa.
29-01-2010 14:36

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.