string(15) ""
» Blog » Pożegnanie Śródziemia
20-12-2014 00:14

Pożegnanie Śródziemia

W działach: Kino, Fantasy, Hobbit, Władca Pierścieni, recenzja przedpremierowa | Odsłony: 315

Pożegnanie Śródziemia
Co by nie mówić o Jacksonie to dzięki niemu gatunek fantasy w kinematografii błysnął blaskiem jak nigdy. Tak samo drugi renesans przeżyły dzieła Tolkiena - ojca tak lubianego przez większość z nas gatunku. Na pierwszej części jego "Hobbita" po wyjściu czułem się jakbym odbył tę podróż razem z Gandalfem i Krasnoludami. Druga mnie rozczarowała. Teraz mamy zwieńczenie tej historii i koniec pewnego etapu dla fandomu. Podróż z Jacksonem przez Śródziemie dobiegła końca.

Promocja filmu została świetnie zrobiona. Słyszeliście o wywiadzie Smauga? Często jednak jest tak, że marketing okazuje się być opakowaniem zawierającym zgniłego robaka. W tym przypadku byłem jakoś dziwnie dobrej myśli, że film będzie przynajmniej solidny i nie rozczaruje do cna. Bałem się jednak, żebym mimo wszystko z kina nie wyszedł niezadowolony bo wiele wymagam :)

Hobbit chyba wzbudza więcej kontrowersji niż Władca Pierścienia choć i tam Jackson pozwolił sobie na więcej niż drobne modyfikacje. Tutaj jednak może jest to bardziej wyraźne bo zmiany bardziej odstają od oryginału (wciśnięcie Tauriel to jednak co innego niż zmiana śmierci Sarumana). Jednak chyba wszyscy łącznie z krytykami "Niezwykłej podróży" i "Pustkowia" jesteśmy chyba ciekawi jak prezentuje się ostatnia, najkrótsza część trylogii. Czy jest to godne zakończenie tej opowieści? Czy Smaug ginie w przeciągu pierwszych pięciu minut? Czy Biała Rada dostała sceny na jakie zasługuje? Myślę, że nawet osoby ostro krytykujące wcześniejsze części chcą poznać odpowiedź. Czy warto udać się do kina i wydać te kilkanaście złociszy na seans? Odpowiedź - TUTAJ. A żeby przedłużyć przygodę z tolkienowskim uniwersum polecam bardzo specyficzną animację

1
Notka polecana przez: Araven
Poleć innym tę notkę
Komentarze pod tą notką zostały zablokowane przez autora.