» Blog » Powitanie, hm
11-11-2012 23:43

Powitanie, hm

Odsłony: 5

cze jezdem rankim lubie grać w gry kompóterowe  

...a nieco poważniej...  

 

Gram w gry komputerowe od jakichś 20 lat. Książki czytam jeszcze od jeszcze dawniejszych czasów. Interesuję się wszystkim, co mi wpadnie w ręce, choć wieloma rzeczami tylko pobieżnie.


W polskiej sieci jestem aktywny tylko w dwóch jednym półtora miejsca. Na tym portalu zarejestrowałem się wyłącznie aby skomentować wpis Petersburga, ale skoro już tu jestem, mogę i zostawić tu swój blogo-ślad. Jeśli nie zapomnę, będą pojawiać się tu wpisy skopiowane z mojego głównego bloga, choć, jak łatwo można zauważyć, "coś" napisać zdarza mi się góra dwa razy w miesiącu. Nie będę bawił się w blokowanie komentarzy, czy wrzucanie okrojonych wersji tekstów, bo i po co.

Komentarze


Petersburg
    @rankin
Ocena:
0
Prawdę mówiąc w zaproszeniu von Mansfelda malował się obraz CD-Action jako nieco bardziej dojrzałej społeczności. Ale niech sobie minusują, ich prawo, tak jak moje prawo nie pozwolić na śmietnik na własnym blogu. Chciałem zablokować komentarze tylko pod wpisem powitalnym, jednak nie dotarłem do takiej opcji dla indywidualnych notek. Mam na głowie ważniejsze rzeczy, niż zmaganie się z problemami wychowawczymi i buzującymi hormonami dzisiejszej młodzieży, tak że chyba już te ustawienia zostawię. Osoby mające coś wartościowego do powiedzenia nawiążą dialog tutaj na Polterze, gdzie łatwiej utrzymać kulturę dyskusji. Zresztą nawet wygodniej, jeśli wszystkie komentarze będą w jednym miejscu.

Ciebie rankin natomiast nikt tutaj nie zminusuje za zablokowanie anonimów. Co więcej jako właściciel bloga odpowiadasz za wszystkie publikowane pod nim komentarze, nie tylko własne. Wpisy, pod którymi pozwolisz "tyldom" się rozbestwić mogą mieć tendencje do nagłego znikania z blogosfery.
12-11-2012 14:47
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nerv0 - pudło! :P
12-11-2012 14:49
~nerv0

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
:/
12-11-2012 14:56
rankin
   
Ocena:
0
Wpisy, pod którymi pozwolisz "tyldom" się rozbestwić mogą mieć tendencje do nagłego znikania z blogosfery.

Dobrze wiedzieć. W razie czego zrobi się czystkę i komentarze poblokuje.
12-11-2012 15:46
~

Użytkownik niezarejestrowany
    @ Petersburg
Ocena:
+3
Z nami - tyldami - to jest tak jak z taką grupką młodzieży na osiedlu. Każdy ma kaptur i tylko czasem pokazuje logo na bluzie. A tak to nie wiadomo kto jest kim i czy jakiś sąsiad się przypadkiem nie przebrał. Może nawet dozorca sobie jaja robi, nie wiadomo ;)

Łatwiej jest nam łamać regulamin, bo czujemy się anonimowi (chociaż i tak administracja zna nasze IP). O bana się nie boimy, bo nie mamy kont. Nie wszyscy z nas starają się o nasz wizerunek - bo też go nie mamy. Reprezentuje nas tylko ten znaczek przy komentarzu "~".

Jesteśmy naprawdę różni i myślę, że mogę się tu wypowiedzieć nie tylko w swoim imieniu. Jak się bezpośrednio wystąpi przeciwko takiej zbieraninie to mogą być naprawdę różne reakcje. Nie dziwię się więc, że część zalogowanych blokuje nas pod swoimi notkami. A przecież składamy się w takich samych proporcjach z 'normalnych' użytkowników jak z trolli. Jeśli znajdą się odpowiednie osoby po obu stronach to można czasem nawiązać dialog. Owszem, można też natrafić na trolla, ale to jak w życiu. "Idiotów jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że co chwilę można jakiegoś spotkać."

Jak kto sobie będzie z nami radził - czy próbował dyskutować, prowadzić dialog, ignorować, czy nawet blokować - to już od danego użytkownika zależy. Dlatego dziwię się Petersburg, że każdemu nowemu piszesz od razu, żeby nas blokował. To przecież jego wybór. Zgadzam się - jak się pisze kontrowersyjnie, to nie ma innej opcji. Jak się dyskusja pod samą notką zamienia w flejma (nie mylić z offtopem) - też trzeba reagować.

Masz Petersburg taki styl dyskusji, że wolisz jak pisze się tylko pod temat danej notki (czy to Twojej, czy kogoś innego). Tyldy blokujesz, bo one rzadko kiedy się do tego stosują. Ma to swoje zalety, rozumiem. Proszę tylko, żebyś nie narzucał tego innym użytkownikom, bo może inni chcieliby nawiązać dialog nie tylko z zalogowanymi użytkownikami.
12-11-2012 16:03
~Chaos Spawn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nerv0 - To byłem ja - Veni vidi vici! :)
12-11-2012 18:48
rankin
   
Ocena:
0
Drogie dzieci z podstawówki i gimnazjum, pewien poziom jednak trzymać trzeba. W przeciwnym razie naprawdę zablokuję komenty dla zakapturzonych, to jest tyld. Fan psiej karmy wie, do kogo piję.
12-11-2012 20:41
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Skasuj up tyldę, bo nam reputację psuje, tylda jedna.

@Chaos Spawn - nie, to nie byłeś ty. Wiem dobrze, bo to byłom ja.
12-11-2012 22:18
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Proszę bez przeklinania, tu są dzieci i harcerze.
12-11-2012 23:25
rankin
   
Ocena:
0
Dobra dzieci, zamykamy przedszkole. Podszkólcie się z ortografii.
13-11-2012 00:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.