» Recenzje » Wszystkie » Powietrzna Przystań i Vivane

Powietrzna Przystań i Vivane


wersja do druku

Długo zastanawiałem się nad kupnem tego dodatku. Kiedy jednak postanowiłem wydać ciężko zarobione 89zł (nie każdemu podręczniki kupuje mamusia), po zerwaniu folii i kilku chwilach spędzonych na podziwianiu zawartości, przestałem myśleć o dziurze w budżecie. A przyznam szczerze jest co podziwiać. Nie będę zanudzał i przejdę do meritum. Otóż zestaw Powietrznej Przystani i Vivane składa się z trzech zasadniczych części plus duże oddzielne mapki , oraz zeszycik z pomocami dla Mistrza Gry. Uważam również za kapitalny pomysł wykorzystanie tylnych okładek książek w charakterze mapek. Co jak co , ale ten dodatek jest przydatny zarówno dla Mistrzów Gry jak i dla Graczy.
   Trzy części, o których wspomniałem wcześniej to oddzielne książeczki o wszystko mówiących tytułach: Barsawiańskie Vivane, Therańskie Vivane oraz Prowincja Vivane. Po ich przeczytaniu moja głowa ( jako głowa MG) pękała w szwach od nadmiaru informacji. Bardzo przypadły mi do gustu opisy istotnych dla Vivane postaci oraz miejsc godnych odwiedzenia, które są barwnie opisane i spełniają moim zdaniem wymagania nawet najbardziej leniwego Mistrza Gry. Moim ulubionym miejscem jest dom schadzek prowadzony przez Nekromantkę imieniem Syranita. Jeśli możne to tak określić to część personelu przybytku rozkoszy jest bardzo sztywna.
   W części poświęconej Therańskiej Vivane można dowiedzieć się o osobach, które rządzą miastem jak i całą prowincją. Jest opis stowarzyszeń therańskich działających w mieście oraz cudów i ciekawych miejsc w dzielnicy Theran. Ogólnie rzecz ujmując można dowiedzieć się jak naprawdę żyją i zachowują się Theranie. Muszę przyznać, że choć przedstawieni są jako źli, okrutni i chytrzy to nie da się ukryć faktu, że część z nich jest bardziej hojna i dobroduszna niż niejeden Barsawianin. Wielu Barsawian żyjących w Vivane jest bardziej zdeprawowanych od Theran.
   Pisząc tą recenzję, nie mógłbym pominąć pewnego bardzo inseresującego miejsca, a mianowicie Powietrznej Przystani. Tej potężny kompleks wojskowy jest bazą wypadową dla Therańskich akcji wojskowych na terenie Prowincji Vivane oraz Barsawii. Dowódcą tej osobliwej twierdzy elfka o imieniu Tularch, której usposobienie i nastawienie do barsawian można nazwać jako wrogie. Nie da się ukryć, że dzięki jej osobie w Prowincji jest dość specyficzne sytuacja polityczna, ale cały smaczek zostawiam dla Mistrzów Gry. U podnóży "Powietrznej Przystani leży mała osada o nazwie Vrontok. Rządzi nią interesujący osobnik Lorgo T'rask, który jest samozwańczym władcą tej miejscowości. Jego rządy, jak przystało na rządy łowcy niewolników mało demokratczne. Podam tylko, że karą za ukradzenie niewolnika jest poćwiartowanie.
   Co do części poświeconej Prowincji Vivane, to jest to niezłe miejsce, dla każdego kto mówi o sobie, że jest bohaterem. Gracze na pewno będą zachwyceni przeszukiwaniem starodawnych budowli, grot oraz kilkoma innymi atrakcjami pogotowanymi dla nich przez twórców tego dodatku. Polecam przejażdżkę trollowym statkiem ożywieńców, mocne wrażenia gwarantowane. Co do mocnych wrażeń, to takie wywarł na mnie opis Ósmego Legionu. Ten twór wojskowy to 4900 adeptów w z kręgów 2 lub 3 dyscyplin Wojownika, Fechmistrza bądź Łucznika. O magach Therańskich to ciężko się wypowiadać, bo najprawdopodobniej nie stosują się do nich zasady magii znane nam z dodatków, które ukazały się po polsku. Życzę szczęścia każdemu, kto zechce poprowadzić kampanię wojenną przeciw Theranom.
   Podsumowując muszę przyznać, że uważam ten dodatek za jeden z lepszych jakie kiedykolwiek widziałem. Mistrz Gry znajdzie dla siebie naprawdę duże pole do popisu, a materiały zawarte w Powietrznej Przystani i Vivane mu w tym bardzo pomogą. Co do graczy, to radzę zarzucić tobołek na plecy i wyruszyć ku miastu Vivane na spotkanie przygody jakiej nigdy nie zapomną.
   Naprawdę polecam ten dodatek wszystkim Mistrzom Gry i Graczom. Życzę sobie i wam jak najwięcej takich dodatków.


Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.