string(15) ""
» Blog » Postaci slana
18-02-2013 16:06

Postaci slana

Odsłony: 4

Zainspirowany wpisem Aureusa opiszę sześć swoich postaci
By zrozumieć ten wpis trzeba wiedzieć, o tym,bjakimi ludzie grają najczęściej postaciami. Grają, moim zdaniem, najczęściej trzema typami postaci:
A: Sobą
B: Przeciwieństwem siebie
C: Osobą, z którą chciałoby się zaprzyjaźnić
6-4 to c 3 i 2 to b 1 to a

6. Eleril Daichon.
Postać pierwotnie z "Nocy Amn" prowadzonych przez Thanis. Diabelstwo z wymuszonego stosunku między elfią paladyn i pół Rakshasa. Wychowana przez wujka fechmistrza na Evermeet. Matka jej nienawidziła, a reszta kraju też nie lubiła. Miała pecha zakochać się w elfim księciu, ale bez wzajemności. Dostała się do jego niby gwardii, a gdy na jej służbie został zamordowany, oskarżono ją o tę zbrodnię. Koniec końców wygnano ją z Evermeet. Dzięki wstawiennictwu wujka, wstąpiła do Złodziei Cienia.
Postać była (i jest) połączeniem Brienne i Sansy. Miała mózg nieco zlasowany przez powieści płaszcza i szpady. Eleril była do tego chorobliwie nieśmiała i ukrywała nieelfie cechy, między innymi między innymi farbowała rude włosy tak, że były zielone. Była kochliwa jak Wołodyjowski i do tego biseksualna, co czyniło ją zabawniejszą. Dziś gram nią w sesji "Nie Pamiętam" forumowicza Midoro


5. Karendis Daichon.
Postać z sesji "O Jedną Krainę za Daleko" Siostra bliźniaczka Eleril. Ze względu na pewną przepowiednię, została jako niemowlę oddana pewnemu magowi z Haluraa. Niestety, ze względu na tę samą przepowiednię, gdy miała 10 lat, jej macocha usiłowała ją zabić. Trafiła do Dambarath, a potem do drowiego miasta w Podmroku. Uciekła stamtąd i trafiła do Waterdeep. W międzyczasie miała dwoje dzieci, z czego jedno zostało złożone w ofierze Loviatar, a drugie było Draegolothem.
Karendis miała trochę usposobienie dresiary. Klęła, chlała i ubierała się na kolorowa. Pragnęła wytępić wszystkie drowy, a kapłanów się panicznie bała. Była nieufna, choć bardzo bezpośrednia. Potrafiła ze smakiem zjeść wszystko, co nie było trujące. Także bi, choć nie nieśmiała. Miała szczura albinosa wielkości dużego kota, który chciał opanować świat.


4. Kathrine D'aumont Vexile Raczyńska.
Postać z Sesj8 Xara do Omaga. Templariuszka - Katarka, o okcytańsko-polskim pochodzeniu, wychowana w odciętej od świata fundacji. Wielka i piękna dziewczyna, ale dosyć prosta i nerwowa. Robiona trochę pod akcje z filmu "Goście Goście". Niezbyt rozumiała świat współczesny. Była fanatyczną abstynentką i wegetarianką. Nie lubiła księży, uważając ich za sługi Satanaela.
Ze świty miała wykupioną Urshulę Dobrzyńską, studentkę wychowaną przez zbyt wymagajżcych rodziców, która uzależniła się od amfetaminy i zabiła dilera. Ładna, choć miała monstrualne okulary, cierpiąca na wszystkie możliwe uczulenia. Nie wierzyła w magię, choć szybko magiem została.


3. Gniew
Postać z mojego uniwersum, pojawiła się w sesji PPPP "Wieczni Wojownicy", jako niewidzialny doradca Taris. Teraz gram nim w Sesji Heretyka "Inwazja", która rozgrywa się w uniwersum Marvela. Gniew to psychopata i świr pragnący z litości zniszczyć wszechświat, ale z braku mocy, zadowalający się wkurzaniem innych. Na jego czarnej liście znaleźli się: Strange (którego uważa za zdrajcę z powodu pewnych wydarzeń na sesji) Stark (za bycie sprzedawcą śmierci i życia), Osborn i Stryker (fanatyków nie lubił) i Dooma (nie lubił megalomanów...). Sam został znienawidzony przez resztę drużyny za wyjątkiem Tonego Pyma. Sam Gniew był Smokokształtnym, o wielkim zamiłowaniu do ognia,. Był złośliwy i zblazowany, potem trochę mniej psychopatyczny i bardziej błaznowaty.
Taris Lawertas jest jego Sidecickiem. To eks-paladyn o spalonej przez znajomego Gniewa połowie twarzy. Kłócili się z Gniewem jak stare małżeństwo, z tym, że Paladyn często stosowała podczas dyskusji argumenty siłowe.

2. Michaił- Ilian karmazynowy.
Postać do Exalted, Solar, którego uwięzili jego pobratymcy. Sesja nie doszła do skutku, ale go przerobiłem, do mojego setingu. Jest teraz nietzscheańskim nadczłowiekiem, który odrodził się jako Wybraniec Krwawej Ziemi i syn Wszechwładcy z Bezkresu, kraju wzorowanego na carskomitycznej Rosji i nietylko. Opanowany i amoralny, wzorowany na Iwanie Groźnym.


1.Gregor Knychaucescu. (Czy jakoś tak)
Postać z sesji Heretyka Euro Ultimates, choć napisałem nim dwa posty. Lekko niedowładny genialny rumuński wynalazca, który poruszał się na gąsienicowych wrotkach i pomagał sobie ramionami jak techkapłan z wh 40k. Jego wynalazki były genialne, ale niebezpieczne, raz nawet strącił wielkim magnesem stację MIR. Chciał wyhodować własną godzilę. Miał na karku mołdawski wywiad, mumię Ceausescu i samego Czernoboga. Miał bazę na dnie Bałtyku.

Jako bonus wspomnę o dwóch postaciach użytkownika Brilchana.

Aup: Mnich psion. Wywodził się z dawnego Jamadath, przetrwał w stazie do aktualnego czasu Faerunu. Bywał opętany przez Yuan-ti szaleńca i uczestniczył w prawie wszystkich sesjach, w których były Eleril lub Karendis.
Lady Orlean: Postać z tej samej sesji co Gniew. Czarna rasistka, antysemitka, antykapitalistka, feministka i te hnofobka. Genialna i nieobliczalna kapłanka Voudoo. Często kłuciła się z Gniewem, który nazywał ją ciemną panienką.
1
Notka polecana przez: Zireael
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Xolotl
   
Ocena:
+3
Polecam poprawić błędy w tekście, bo jest ich naprawdę sporo:P
18-02-2013 23:24
Hajdamaka v.666
   
Ocena:
+1
Jeśteś genialnym wynalazcą?

Ja jako gre sobą (uwielbiam takie posaci, zwłaszcza w settingach wspolczesnych) rozumiem stworzenie postaci podobnej do mnie tylko wrzuconej w dana sytuacje (np. jaki bym byl gdybym nalezal do komorki lowcow wampirow).
19-02-2013 05:43
   
Ocena:
0
Wiesz, To był seting superheroiczny, więc musiałem się ugrywalnić. Oczywiście, ta postać była trochę dla żartu... Inna sprawa, że knychała+technika to złe połączenie.
19-02-2013 08:01
Bo-Lesław
    Bo-Lesław
Ocena:
0
"Miał na karku mołdawsk8 wywiad, mumię Ceaosescu"

Niektórych zdań nie da się czytać. Mnie też się nie chce każdego posta w wordzie sprawdać, ale z dłuższymi notkami mógłbyś się trochę wysilić.

P.S.
Kim jest Ceaosescu? :)
19-02-2013 13:46
   
Ocena:
0
Piszę w wordzie.
19-02-2013 14:03
nerv0
   
Ocena:
+4
Jak ostatnio sprawdzałem to Word podkreślał błędy na czerwono. ;)
19-02-2013 14:07
Nit
   
Ocena:
+1
Jak nie masz sprawdzania pisowni w wordzie, to możesz wyłapywać błędy za pomocą przglądarki (np. Firefox), albo w ostateczności translate.google.pl - jak czegoś nie przetłumaczy, to pewnie jest błąd w słowie.
19-02-2013 14:10
   
Ocena:
0
Miałem sprawdzanie tylko nie wszystko dostrzegłem.
19-02-2013 14:12
nerv0
   
Ocena:
0
Opcje wyłapywania błędów w Wordzie można włączyć w odpowiedniej zakładce. Istnieją też możliwości jej dopasowania, na przykład tak aby nie wyłapywała wyrazów pisanych dużymi literami, tudzież była dostosowana do mowy potocznej. Przede wszystkim jednak warto wyłączyć automatyczną korektę błędnych wyrazów, bo często gęsto zdarza mi się, że przeprawiało błędy na coś zupełnie innego. Taki wyraz nie był dłużej podkreślony na czerwono i później wyłaziły mi takie dziwne kwiatki. ;)

Do szybkiego sprawdzania sprawdzania błędów gdy nie mam pod ręką worda, a jest internet używam Google Docs, które także z automatu zapisuje mi tekst więc nie muszę się bać, że nieopatrznie mi on przepadnie podczas wysyłania, gdy wystąpi jakiś błąd. O, na przykłąd ten komentarz był pisany w Googlu. :)
19-02-2013 14:16
   
Ocena:
0
Nerv0: Ja miałem włączone tylko nie dostrzegłem błędów i zapomniałem drugi raz przejżć.
19-02-2013 14:22
nerv0
   
Ocena:
0
@up

Spoko, spoko. :) Pisałem koment nim jeszcze opublikowałeś tamten. ;P
19-02-2013 14:30
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Zapomniałeś o jednej, BARDZO ważnej grupie postaci, slannie:
- koleś, którym chciałbym byc, ale nigdy nie będę.
19-02-2013 14:39
nerv0
   
Ocena:
+1
@Z

To nie jest żadna grupa postaci tylko Batman. Nie ma sensu pisać o Batmanie, bo każdy wie kto to jest. ;P
19-02-2013 14:44
de99ial
   
Ocena:
0
@nerv0
Ja bym wolał być Supermanem. Życie w świecie ze szkła.... To jest to :D A jaki musi byc opanowany w łózku? Wola z tytanu.

Swoja drogą - seks Spidermana ze Spider Woman mógłby być.... ciekawy :D
19-02-2013 14:51
Ifryt
    @de99ial
Ocena:
0
Widziałeś Dark Shadows? Tam właśnie była taka scena. Jedna z zabawniejszych w tym filmie, choć mało mająca wspólnego z resztą fabuły. :)
19-02-2013 15:00
Aure_Canis
   
Ocena:
+1
Ifrycie,
jak śmiesz przywoływać ten obrzydliwy film w mej obecności.
19-02-2013 15:02
   
Ocena:
+1
Wszyscy chcą być Zigzagiem, każdy to wie, każdy to wie, każdy to wie.
19-02-2013 15:25
de99ial
   
Ocena:
0
@Ifryt
Nie widziałem, ale spróbuję obejrzeć.
19-02-2013 16:02
Aure_Canis
   
Ocena:
0
NIE CZYŃ TEGO
19-02-2013 16:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.