» Blog » PostApo w wersji filmowej
12-06-2012 13:48

PostApo w wersji filmowej

W działach: PoastApo Neuroshima Film Kino Fallout | Odsłony: 131

PostApo w wersji filmowej
Mało kto jest przygotowany na kolejny konflikt zbrojny na skalę światową. Wojna sama w sobie jest straszna i niesie ze sobą jedynie śmierć, zniszczenie, a w parze z nimi idzie rozpacz niczego niewinnych ludzi. Broń atomowa w której posiadaniu jest wiele państw może zostać użyta w przypadku eskalacji konfliktu, a skutki jej wykorzystania na skalę masową były by opłakane dla każdej istoty stąpającej po Ziemi.

W związku z tym, że jestem fanem klimatów postapo chciałbym podzielić się 5 ze znanych mi filmów dotyczących tej tematyki. Niestety z tego co się zorientowałem to wszystko wskazuje na to, że przebrnąłem już przez najciekawsze produkcje.

1. Jericho serial liczący ok. 30 odcinków. Opowiada o tytułowym miasteczku, które na szczęście nie zostało bezpośrednio dotknięte użyciem broni atomowej. Mieszkańcy podejrzewają co się stało jednak zachowują względny spokój dzięki mądremu i charyzmatycznemu burmistrzowi, który ich jednoczy. W przeciwieństwie do początkowych podejrzeń okazuje się, że to nie Koreańczycy, nie Rosjanie, Nie chińczycy, a ktoś całkiem innym zdecydował się zniszczyć Stany Zjednoczone. Jak się potoczą losy mieszkańców miasteczka i kto wykorzystał broń atomową? Najlepiej sprawdźcie sami

2. The Day After – Film stary ale jary. Akcja rozgrywa się w zrujnowanych Stanach Zjednoczonych na które spadły rakiety atomowe wystrzelone przez ZSRR. Film przynajmniej z grubsza przedstawia sytuację jaka prawdopodobnie zapanowałaby gdyby doszło do wykorzystania tej destrukcyjnej technologii.

3. Ostatni brzeg – W wyniku wykorzystania technologii atomowej, większość państw została zniszczona, a nad północną półkulą ziemską unosi się radioaktywna chmura, która zabiła żyjące tam stworzenia. Jedynie Australia została nie tknięta w wyniku konfliktu zbrojnego. Niestety nie trwa to długo bowiem promieniowanie niedługo dosięgnie to państwo. Jednak pojawiła się nadzieja – odebrano sygnał nadawany z terenów na których teoretycznie niemożliwe jest życie. W celu zbadania sygnału, wysłano załogę łodzi podwodnej Stanów Zjednoczonych, która niedawno przybyła do brzegów Australii. Czy pomimo logiki jest nadzieja dla resztek ludzkości? Aby poznać odpowiedź należy obejrzeć ten film. Ze względu, że nie przepadam za czarno białymi produkcjami, oglądałem jedynie nowszą wersję filmu, którą polecam.

4. Księga ocalenia – Film stosunkowo niedawno był wyświetlany w kinach. Tak jak w poprzednich filmach, które przedstawiam w tym wpisie, tak i tutaj świat został zrujnowany w wyniku użycia bronie atomowej. Ludzie nie wierzący w Boga zniszczyli wszystkie egzemplarze Biblii. Jeden z nich jest w posiadaniu głównego bohatera, który prawdopodobnie został natchnięty przez Boga. Eli bo tak ma na imię główny bohater postawił sobie za cel chronić księgę, która może okazać się bardzo pomocna w nawróceniu ludzkości i dać jej nadzieję. W trakcie swojej wędrówki Eli dociera do miasteczka zarządzanego przez burmistrza, który od dawna poszukuje jakiegokolwiek egzemplarza Biblii. Co z tego wyniknie? Dowiedźcie się sami.

5. Droga (The Road) – W wyniku jakiejś katastrofy, której nie przedstawiono w filmie, świat został zrujnowany i jest bardzo niegościnnym miejscem. Kanibalizm jest tu powszechnym zjawiskiem tak samo jak mordowanie dla przyjemności - ludzie zachowują się gorzej niż zwierzęta. Film opowiada o ojcu z synem, którzy przemierzają zniszczone i niegościnne Stany Zjednoczone w celu znalezienia bezpiecznego miejsca. Po drodze stykają się z przykrą i dobijającą teraźniejszością. Mimo to docierają do wybrzeża zgodnie z planem. Nikt nie pozazdrościłby im tego z czym się zetknęli i co widzieli. Film warto obejrzeć bowiem bardzo trafnie przedstawia zachowanie ludzi, które prawdopodobnie miałoby miejsce gdyby musieli walczyć o własne przetrwanie.

Komentarze


Nuriel
   
Ocena:
0
A będzie to inspiracja do Pobombia? ;)
12-06-2012 13:54
ARkanum
   
Ocena:
0
@Nuriel

A co to znaczy? :P
12-06-2012 13:56
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jest jeszcze Postman, troche slaby, ale dosc fajny jesli chodzi o przedstawiony swiat.
Jest Salute of the Jugger, swietny film.
Jest Damnation Alley.
Jest A Boy and his Dog.
Jest... Mad Max!!!!!
I Waterworld
i przejmujący When The Wind Blows.
I Split Second
mnostwo fajnych flmów ktorych nie wymieniłeś.
12-06-2012 14:18
Malaggar
   
Ocena:
+1
Jest Steel Dawn.

A Split Second ma świetnego Hauera i tanią imitację Aliena ;)
12-06-2012 14:28
ARkanum
   
Ocena:
0
@ zigzak

Prawda ale pisząc ten wpis kierowałem się własnymi kryteriami i oceną. Z tego co wymieniłeś jedynie z ostatnimi dwoma nie miałem styczności. Na upartego mógłbym dodać jeszcze: Planetę Małp, Tajemnicę Syrusza (po częsci to postapo), polskie Obi Oba koniec cywilizacji czy Sexmisja oraz bardzo dobry film jakim jest The Divide. Generalnie jakby wszystko wziąć do kupy to pewnie 20 pozycji byśmy dobili i nie wiadomo byłoby od czego zaczać :P
12-06-2012 14:33
de99ial
   
Ocena:
+1
i Dark Moon i Hardware (Mark 13) i jeszcze wiele innych.

http://polter.pl/de99ial,blog.html ?9205

obszerne a i tak nie wyczerpuje tematu.
12-06-2012 14:40
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja mysle ze duzo wiecej niz 20 pozycji. Mam gdzies liste inspiracji do Upadku:KD8 - ale ona sie konczy na XX wieku :)
12-06-2012 14:49
Bortasz
   
Ocena:
+2
Za polecenie Jerycho daje polecajke. Obejrzałem cały serial i żałuje że to zdjęli, naprawdę świetnie to się ogląda.
12-06-2012 15:20
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.