string(15) ""
» Blog » Porządek na własnym podwórku
22-03-2015 21:26

Porządek na własnym podwórku

W działach: Polter | Odsłony: 746

Porządek na własnym podwórku

To będzie bardzo krótka notka.

Przez Poltera raz za razem przewijają się flejmy dotyczące trolli, Kamulca, syfu, braku ruchu, niskiej jakości tekstów i komentarzy. Ogólnie – serwis nie tyle umiera, co już nie żyje, a ci co zostali, to desperaci. Może tak, może nie. Faktem jest, że Polter wygląda inaczej, niż te piętnaście lat temu (albo ja zapamiętałem to, co najlepsze).

Nie będę komentował tego co dzieje się dookoła. Kamulec kasuje, ukrywa i moderuje – jeśli ma powody, widocznie tak trzeba. Ja będę pilnował porządku u siebie. Dlatego wyleciał komentarz Hangmana (którego do niedawna uważałem za jednego z najbardziej spoko ludzi na Polterze, ale odkąd skoncentrował się na wjazdach na Kamulca, ten obraz się zmienił). Będę wywalał (a ostatecznie blokował) wszelkie przejawy chamstwa i cwaniactwa. Nie mam czasu użerać się na temat tego czy „twoja debilna, infantylna gra dla upośledzonych” to ocena osoby, produktu czy czegokolwiek innego. Będę kierował się moim subiektywnym, zdrowym rozsądkiem. Krytyka – spoko. Słuszny wjazd – spoko. Przekomarzanie się znajomych, którym ewidentnie nie przeszkadza ton rozmowy – spoko. Zasłużone podśmiechujki – spoko. Chamskie wjazdy – out. Darcie szat – out.

Nie muszę się lubić z każdym, ale nie muszę też w imię wyższej konieczności męczyć się z komentarzami np. Repka. Dopóki Draker daje możliwość ustalania na blogu własnych zasad, skorzystam z tego prawa.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Notka zaniedługo zniknie przykryta nowszymi - może wpisz sobie powyższe gdzieś w profilu, żeby nie zaginęło.

22-03-2015 21:53
Enc
   
Ocena:
0

Dobry pomysł, tak też zrobiłem.

22-03-2015 22:00
Hangman
   
Ocena:
0

A jaki komentarz?

 

P.S. Spoko jest ten, kto jest spoko w naszym mniemaniu.

22-03-2015 22:25
Enc
   
Ocena:
0

Ten o Kapitanie Obvious :)

A odnośnie P.S. - jasne, zgadzam się w stu procentach. Dlatego z miejsca wyciąłem kilka osób, z którymi nie chcę rozmawiać (tu ani nigdzie indziej).

22-03-2015 22:27
Adeptus
   
Ocena:
0

Kamulec kasuje, ukrywa i moderuje – jeśli ma powody, widocznie tak trzeba.

"Jeśli" to kluczowe słowo.

22-03-2015 22:37
Enc
   
Ocena:
+1

Adeptus - pls, nie zaczynaj dyskusji o Kamulcu pod notką, w której wyraźnie dałem znać, że to temat tabu na moim blogu. Darcie szat to nie u mnie. :)

22-03-2015 22:46
Hangman
   
Ocena:
+1

A co w tym komentarzu było niestosownego twoim zdaniem? Bo nie rozumiem.

 

Krytyka – spoko. Słuszny wjazd – spoko. Przekomarzanie się znajomych, którym ewidentnie nie przeszkadza ton rozmowy – spoko. Zasłużone podśmiechujki – spoko. Chamskie wjazdy – out. Darcie szat – out.

I teraz pozostaje się zastanowić, jak jedno od drugiego odróżnisz...

Nie muszę się lubić z każdym, ale nie muszę też w imię wyższej konieczności męczyć się z komentarzami np. Repka. Dopóki Draker daje możliwość ustalania na blogu własnych zasad, skorzystam z tego prawa

Ano właśnie nie daje, co już niejednokrotnie różni ludzie udowodnili przecież. Gower twierdził że właściciel bloga może sobie kasować wszystkie komentarze, jakie chce, nawet te administratorów, potem twierdził, że nie można. I ogólnie sam wiesz, że te prawa tutaj doskonale wpisują się w kanon Polskich paradok§ów. Sam zdążyłeś chyba być naocznym tego świadkiem incognito.

Rozumiem ideę, bo praktykuje ją kilka osób, które Polteru porzuciło, jak choćby Furiath.

 

Wpadasz w manierę tego, o kim nie chcesz dyskutować. Przecie on rzucił tylko luźną uwagą pod luźną notką. :)

22-03-2015 22:51
nerv0
   
Ocena:
0

No i prawidłowo. :]

22-03-2015 22:52
Enc
   
Ocena:
+1

@Hangman:

Ano właśnie nie daje, co już niejednokrotnie różni ludzie udowodnili przecież. Gower twierdził że właściciel bloga może sobie kasować wszystkie komentarze, jakie chce, nawet te administratorów, potem twierdził, że nie można.

Nie mam zamiaru walczyć z wiatrakami. Po prostu włączę na czarną listę nicki osób, które będą mi spamować, flamebaitować czy zaczynać rozmowę o tym, że muszę znosić na swoim blogu bezsensowne dyskusje. Jeśli kogoś to będzie boleć i dowiem się od Kamulca albo Drakera, że moje reguły nie mają tutaj racji bytu, będę się martwił wtedy.

22-03-2015 22:59
Hangman
   
Ocena:
0

Dalej nie wiem, o co chodzi z tym moim komentarzem, bo głowę bym dał sobie uciąć, że on miał być po prostu uszczypliwie zabawny. Ani wredny, ani chamowaty, ani wulgarny chyba nie był. Chyba, że w czyimś mniemaniu. Mnie tam powiewa, no ale ta ludzka ciekawość jednak wzięła górę.

22-03-2015 23:06
Enc
   
Ocena:
+3

Co bym nie napisał, weźmiesz mnie za buca,  więc napiszę  tylko, że takie komentarze będą lecieć do kosza.

23-03-2015 00:56
Hangman
   
Ocena:
0

A zależy ci na tym, żebym cię za takowego nie uważał? Żeby nie pisać nieodpowiednich komentarzy, trzeba mieć jakiś wyznacznik tego, jak one mogą wyglądać i wiedzę, dlaczego są niestosowne.

To co piszesz nie zgadza się z tym, co napisałeś w swojej notce.

 

Krytyka – spoko. Słuszny wjazd – spoko. Przekomarzanie się znajomych, którym ewidentnie nie przeszkadza ton rozmowy – spoko. Zasłużone podśmiechujki – spoko. Chamskie wjazdy – out. Darcie szat – out.

 

Skoro mnie uważałeś za spoko kolesia to chyba ironicznie uszczypliwy komentarz nie był żadną zbrodnią. Więc teraz nie wiadomo w sumie czy aby jak ktoś nie napisze czegoś prześmiewczego, to wyleci.

23-03-2015 06:12
27383
   
Ocena:
+1

To też już było sto razy przerabiane - co byś nie napisał, jakkolwiek byś nie uzasadnił, banda trolli przyjdzie i zacznie ci udowadniać, że tak naprawdę to są bardzo mili i ich jedynym celem jest pomoc w ramach konstruktywnej krytyki, a ty tak się jej boisz, że zaczynasz postępować jak X [tutaj wstaw dowolnego moda, któremu w danym momencie nie wydaje się bezsensowne użeranie z trollami].

23-03-2015 13:46
Hangman
   
Ocena:
0

Banda trolli nie poznała się na twoim guście literackim, będąc pewnie skonsternowaną śmiercią Pratchetta.

23-03-2015 17:24
Enc
   
Ocena:
+1

Thoctar, akurat jeśli chodzi o mnie, to na miejscu Kamulca ukryłbym z wejścia Twój wpis i hangmanowe darcie szat nie miałoby w ogóle racji bytu, ale to już sprawa administracji, nie wnikam i nie wchodzę z butami.

23-03-2015 19:43
27383
   
Ocena:
+1

Nie mówię o tej konkretnej sytuacji (bo ja z bandą trolli nawet nie dyskutuję), lecz o ogólnym schemacie.

24-03-2015 17:56
Enc
   
Ocena:
0
Wciąż się nie zgadzam.
24-03-2015 18:25
Cahir
   
Ocena:
0

Jejku, aż tak źle z Polterem? Wypadłem z obiegu na parę ładnych lat i widzę, że nie jest jest tak sympatycznie jak 10-12 lat temu. Silną ekipę mieliśmy w dziale DnD, fajne czasy były.

26-04-2015 14:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.