string(15) ""
» Blog » Poradnik MG - Lowlife
13-10-2012 10:03

Poradnik MG - Lowlife

W działach: Zew Cthulhu, Świat Mroku | Odsłony: 5

Zima coraz bliżej, robi się zimno i brzydko - fajnie, będzie więcej okazji do grania :)))

Dzisiaj coś dla MG prowadzących systemy, których akcja dzieje się teraz, w naszych czasach, a jeszcze lepiej - w Polsce. Wszelkie współczesne Zewy Cthulhu, Światy Mroku i tak dalej, bazują w dużej części na kontaktach graczy z przedstawicielami najniższych warstw społecznych, drobnymi cwaniaczkami, alkoholikami, patologicznymi rodzinami, złodziejaszkami i tak dalej.

Sam łapałem się nad tym, że nie raz i nie dwa razy, kierując graczy w miejsca, które zwykli ludzie starają się omijać w dzień i gdzie rzadko kiedy obcy zagląda w nocy, miałem jeden schemat wyglądu i zachowania ludzi, jedną sztancę od której produkowałem kolejne domy pijaków, kurew i nędzarzy.

Najlepszy poradnik dotyczący tego, jak opisywać dzielnice nędzy, zapyziałe wiochy oraz podobne miejsca znajduje się moim zdaniem nie w dodatku do jednego z wielu erpegów, ale jest nim blog prowadzony przez młodego kuratora sądowego, dla którego kontakty z marginesem są zwykłą codziennością:

http://margineszycia.blogspot.com/

To jest prawdziwy lowlife !
Zajrzyjcie tam koniecznie, facet pisze lekko i bardzo barwnie, a wiele wpisów po małych przeróbkach nadaje się do przeniesienia wprost na sesję. Jak to często bywa, rzeczywistość jest sto razy bardziej inspirująca niż fantastyka.

Komentarze


Kaczorski
   
Ocena:
0
Blog rzeczywiście niesamowity. Dzięki za adres.

Rzeczywistość to rzeczywiście najlepsze źródło inspiracji... ale nie wyobrażam sobie przeniesienia takich realiów na swoje sesje, na pewno nie w proporcji 1:1. To jest zwyczajnie zbyt prawdziwe żeby mogło dobrze działać w czymś tak abstrakcyjnym jak sesja rpg.
13-10-2012 15:34
Gruszczy
   
Ocena:
0
Mocne.
13-10-2012 16:58
Overlord
   
Ocena:
0
Nie mówię żeby od razu wprowadzać podczas sesji motywy dzieci z FAS, czy podobny "hardcore", ale opisy na przykład pijaków, ich zachowań, czy to co się czuje się wchodząc do meliny - już jak najbardziej.
13-10-2012 19:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.