string(15) ""
» Blog » Pomysł na sesję?
02-07-2022 09:38

Pomysł na sesję?

W działach: RPG | Odsłony: 68

Hej ludki :D Właśnie się obudziłem i miałem ciekawy sen, który można by było wykorzystać jako podstawę horrorowej sesji RPG, myślę? ;-)

W moim śnie Scooby Gang miał różne ukryte miejsca. W jednym z nich przyjechał z Siostrą A i jakąś kompletnie nową osobą. W środku czekała na nich Siostra B. Jak się okazało, obydwie siostry wraz ze Scooby Gangiem brały udział w ich pierwszej misji, na bazie której nakręcono film dokumentalny. Po jego nagraniu wszyscy mogli opuścić lokację... poza siostrą B, która najwyraźniej została przeklęta i nie może z niej wyjść.

Siostra B jest pozbawiona nadziei, rozgoryczona i nieco cyniczna, reszta stara się jej pomóc, ale nie wie jak. Czy nowa osoba w grupie rzuci nowe światło na wydarzenia z historii?

Ogólnie koncept jest taki, że sesja składa się z dwóch czynników - gracze jednocześnie odgrywają to, co się dzieje na ekranie filmowym i komentują na bieżąco jako oglądający (przy czym w większości są to te same osoby). Po skończonym seansie Siostra B znowu stara się odejść i niestety, z początku się jej nie udaje. Czy nowa osoba w grupie znajdzie sposób, by jej pomóc?

Niestety, sen skończył się bardzo szybko i nie wiem w ogóle co by mi się dalej przyśniło :/ Ale patrzę na powyższe i myślę, że gdyby to mi jakiś MG zaproponował taką sesję, to bym chyba nie odmówił? :3 Ale poza premise nie jestem w stanie kompletnie niczego z tym zrobić, eh...

Ah, myślę, że nadawałoby się to świetnie do rozegrania na Kronikach Mroku lub FATE.

Dajcie znać w komentarzach co myślicie i jak byście osobiście sami rozwinęli ten pomysł ;-) Jak teraz o tym myślę, to może w filmie był jakiś demon który coś krzyknął, wszyscy myślą, że to tylko jakiś dziwny krzyk, a nowa osoba zna np: sumeryjski czy coś i rozumie kontekst lepiej?

Komentarze


Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Od razu skojarzylo mi sie z Ravenloftem i jedna z przygod z Klechd do Slowian ;)
02-07-2022 09:50
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm, nie wiem o czym mówisz? ;-) Ale serio, zagrałbym w coś takiego :D

02-07-2022 09:51
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Postac (druzyna) uwieziona w lokacji. By ja opuscic musi rozwiklac jakas zagadke. W sumie przypomniala mi sie ze jeden z dodatkow do IWD korzystal z tego motywu ;)
02-07-2022 09:59
Kaworu92
   
Ocena:
0

Tylko tutaj kluczowe jest, że tylko jedna osoba nie może wyjść, niejako sesja kręci się wokół tej postaci, a mamy pomieszanie wydarzeń kluczowych dla sesji (film dokumentalny) z ich komentarzem przez ludzi, którzy je oglądają :-P To chyba w miarę oryginalny wątek? Sam się w sumie z tym nigdy nie spotkałem chyba jeszcze?

02-07-2022 10:04
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Rozpisz to na scenariusz to zobaczymy ;)
02-07-2022 10:17
Kaworu92
   
Ocena:
0

Ale właśnie w ogóle nie mam pomysłu co dalej xD Halp xD

02-07-2022 10:24
Paweł Jakubowski
   
Ocena:
0

Chyba na trzeźwo bym się nie podjął, ale nie mówię, że nie na trzeźwo, nie :P

08-07-2022 18:05

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.