string(15) ""
» Blog » Polterświęta ?
22-11-2015 19:05

Polterświęta ?

W działach: wielkie pytania | Odsłony: 691

Otwarte pytanie do "koordynatora społeczności" - bedo w tym roku polterświęta ? Mam trochę kserówek kart postaci do whrp 1 i 2 dema carcassone a chętnie bym wymienił ten szrot na coś co da się opchnąć na alledrogo.

Komentarze


Towcalenieja
   
Ocena:
0

To jednak prawda co ludzie mówią o userach z Poltera. Smutne :(

23-11-2015 19:26
Agrafka
   
Ocena:
+1

Przy takim podejściu to rzeczywiście polterświęta nie mają sensu. To o czym mówicie to polterbazar. "Panie, twoja książka nie jest warta tej planszówki". Bez sensu.

24-11-2015 08:05
dzemeuksis
   
Ocena:
+3

albo zdubluje kolekcję przez co można będzie opchnąć dalej gorszej jakości egzemplarz ( robiłem kiedyś na własny użytek analizę co kto zgarnął i czy pojawiło się ponownie w jego fantach na oddanie w kolejnych edycjach - o dziwo były takie przypadki )

Nie widzę w tym niczego szczególnie dziwnego w oddaniu prezentu zgarniętego rok wcześniej. Może temu, że dostrzegam kilka innych, całkiem normalnych możliwych powodów. Że o podobnym zwyczaju hobbitów nie wspomnę. ;)

Przyznam się że chcę zobaczyć czy kamulec poza nabijaniem sobie stażu do cv zrobi po roku coś dla tego portalu, bo póki co swoimi działaniami skutecznie zniechęcił kilkanaście osób do blogowania

Potrafisz podać konkretne nicki? Pytam, bo akurat mnie do blogowania na Polterze zniechęciła raczej społeczność niż administracja. Ciekaw jestem tych kilkunastu innych osób.

Bo trudno powiedzieć coś w stylu "sorry mandman wziąłeś już 15 prezentów, a wiem że gniewomir ostanio zajarał się systemem i wolę żeby poszło do niego".

Z tego, co kojarzę, to właśnie łatwo, wiele osób się przed tym nie waha. Jak pisała później Agrafka - nie wystarczy sobie zaklepać, bo przydział prezentu jest decyzją obdarowującego.

24-11-2015 09:52
Gitz
   
Ocena:
0
Swoja drogą ja ucieszylbym się nawet z kserówek, czy gry z CDA na której mi zależy więc nie podoba mi się takie uogólnianie. Będę szczery- jeśli byłaby to kserówka jakiegoś dodatku do warha o który trudno w Polsce to cieszyłbym się jak dziecko. Pomysł z gamblami wedlug mnie porąbany bo zrobilby się z tego, jak napisała Agrafka, polterbazar. Nie widzę też niczego złego w oddawaniu rzeczy które dostawało się w poprzednich edycjach. Mnie moga juz nie być potrzebne a komuś może bardzo na nich zależeć( flies away).
24-11-2015 14:51
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

Będę szczery- jeśli byłaby to kserówka jakiegoś dodatku do warha o który trudno w Polsce to cieszyłbym się jak dziecko.

A ty wiesz że wydawca zastrzegł sobie prawa do kopiowania i dystrybucji za zgodą ? Idąc twoim tokiem rozumowania wymieniajmy się pirackimi PDFami, co będziemy się szczypać w jakieś kserówki- o takiej właśnie cebuli pisałem. Swoją drogą Kamilu jesteś jednym z tych użytkowników którzy mocno uaktywniają się na tylko na  polterświęta. Jestem ciekaw czy twój główny konkurent do wysysania warhammerów również powróci na czas świąt.

Z tego, co kojarzę, to właśnie łatwo, wiele osób się przed tym nie waha

Ale nie wszyscy, dlatego postuluje obligatoryjność konieczności wskazania obdarowywanego żeby mniej asertywne osoby mogły podeprzeć się regulaminem.

Potrafisz podać konkretne nicki? Pytam, bo akurat mnie do blogowania na Polterze zniechęciła raczej społeczność niż administracja

Dzięki swojej decyzji nie musiałeś użerać się z nadgorliwym kamulcem, jak np Enc.

 

I tak zbiorczo - semantyka którą wciska agrafka została już obalona przez zigzaka który chętnie odda obierki po ziemniakach i karton po mleku - bo przecież MOŻE się komuś przydać. Zacznijcie dawać coś co sami byście chcieli dostawać w ramach prezentu (bez łamania prawa panie Kamilu ) a skończy się szydera z polterświąt jako mekki cwaniaczków którzy za crap chcieliby wartościowe rzeczy. Możecie sobie wymyślać różne bajeczki jak agrafka by usprawiedliwiać swoje prezenty , w tym roku znowu będzie jeszcze mniej wartościowych prezentów a dema carcassone,  płyty z cda sprzed kilku lat i kserówki kart postaci będą zalewały bazarek.

 

 

24-11-2015 15:35
Enc
   
Ocena:
0
Potwierdzam. Kamulec (z niewielkim wsparciem Adama) mnie zniechęcił do publikowania na Poltku, nawet notek blogowych. Jeśli dobrze kojarzę, Drasia wcześniej trafił szlag o administrację.
24-11-2015 15:49
Gitz
   
Ocena:
0

Na Polterze jestem dzień w dzień, ale tylko po to aby poczytać sobie newsy albo kolejną gównoburzę tak do śmiechu. Udzielam się w innych miejscach. 
Polterświęta lubię, biorę udział już ze 3 lata i po prostu jest to dla mnie taki świąteczny, pozytywny element. Ale cóż, jak widać nawet z tej pozytywnej inicjatywy można zrobić kolejną kłótnię.

24-11-2015 16:12
Agrafka
   
Ocena:
+1

Tyldo, przykre co piszesz. Po prostu przykre. Możesz potem się chwalić, że Kamulec zniechęcił  do bloga Enca, a ty w rewanżu Agrafke polterświąt bo nie podobało  się że miałeś za słabe prezenty do wyboru. To jest dopiero cebula jakich mało - uważam że wasze prezenty są kiepskie więc macie ich nikomu nie dawać i wrzucać lepsze. Ciekawe ile cudownych rzeczy wrzucisz ty.

24-11-2015 16:14
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

a ty w rewanżu Agrafke polterświąt bo nie podobało  się że miałeś za słabe prezenty do wyboru.

Jesteś w stanie przetłumaczyć to zdanie z na język polski ? Bo maturę mam, co prawda nie zdawałem jej ostatnio ale uznali że jestem w stanie zrozumieć zdanie w języku ojczystym.

 

Tak jak się spodziewałem, otrzymałem dwa bełkoty w których nie odniesiono się ani do płyt CDA sprzed lat, ani do sugestii wrzucania pirackich kserówek. Niemniej dobrze że kogoś zapiekło - może parę osób po przeczytaniu komentarzy się zawstydzi i będzie im głupio dawać szajs jako prezenty. Jeśli choćby jedna osoba zmieni swoje pierwotne zamiary uznam że jałowa dyskusja z agrafką &co ma sens.

24-11-2015 17:01
KFC
   
Ocena:
+4

Spoko Tyldo na mnie możesz liczyć, wygrzebię jakiś szajs ze strychu!

24-11-2015 17:36
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

" jestem w stanie zrozumieć zdanie w języki ojczystym."

Moja też potrafić języki! ;)

zapiekło mnie Tyldo - ZADNYCH kserowek warhammerowych  rarów z mojej kolekcji nikt nie dostanie. Zapomnij o Kartach Postaci - wiem ze miałeś na nie chętke ale zapomnij... ;)

24-11-2015 18:12
Tyldodymomen
   
Ocena:
+2

I tak tytułem podsumowania ruchu fanów śmieci - swoim znajomym rodzinie też wręczacie używane płytki CDA sprzed wielu lat ? Albo kserówkę podręcznika? Albo demo planszówki które dostaliście za friko na jakimś konwencie ? Albo stary crap do magica na którym spał latami domowy kot? Czym się różni obdarowany z poltera od rodziny czy znajomego ? Im byście się wstydzili dawać takie rzeczy , czemu więc wieloletnim użytkownikom chcecie dawać ( mówię o mniejszości, nie żeby "normalni" się obrazili ) szit ?

24-11-2015 18:58
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1

W mojej rodzinie jestem jedynym nerdem. Wstydziłbym sie im podarowac nawet Warhammera. I tak dziwnie na mnie patrza... 

24-11-2015 20:15
Agrafka
   
Ocena:
+1

W zeszłym roku sprezentowałam jeśli dobrze liczę 19 rzeczy, z czego żadna nie była grą z cda.

A ty Tyldo, który masz tyle do powiedzenia - ile prezentów wrzuciłeś z okazji polterświąt? Ile zamierzasz w tym roku? Sądząc po twoich dotychczasowych komentarzach, zamierzasz każdemu dobrać wartościowy prezent pasujący do ich gustów - jak rodzinie. Nie musisz się dłużej zastanawiać, od razu mówię, że przyda mi się najnowsza karta graficzna - z górnej półki, żebyś się nie wstydził.

24-11-2015 22:07
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

Dla ciebie Agrafko przygotowałem stare płyty z CDA z grami które są już chyba w większości abandonware - sama się o nie prosiłaś w poprzednich komentarzach, a chyba nie chciałabyś wyjść na hipokrytkę, prawda? Oczywiście według mnie to bardzo wartościowy prezent i oczekuje że zrewanżujesz mi się jakimś dark heresy po polsku albo innymi podręcznikami do rpg bo nie wszystkie nadają się do solówek. Przecież nie są ci potrzebnie, prawda?

24-11-2015 22:20
Towcalenieja
   
Ocena:
0

Przykro patrzyć jak marudzenie i kupczenie niszczy taką piękną tradycje, dającą tyle frajdy tylu osobom. Smutne to.

24-11-2015 22:26
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1

Agrafka Ty technofetyszystko, skoro karty a-graficzne Ci sie marzą to masz u mnie karte PC Hercules... Jest BEZcenna zatem licze na podobnie unikatowy gift... ;)

Tyldomanie nieładnie że skorygowałeś swą unikalna fraze językową - czyzby autocenzura? ;)

24-11-2015 22:50
Agrafka
   
Ocena:
0

Tyldo ,gdybym miała to chętnie bym ci dała, bo widać że bardzo potrzebujesz.

Aniele, nie wiem czy uda mi się znaleźć równie unikatowy prezent, ale zrobię co w mojej mocy ;)

25-11-2015 07:55
Kamulec
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Ukrywam notkę za wymierzoną w Żydów grafikę. Po zmianie na zgodną z regulaminem proszę o pw, to odkryję.

25-11-2015 22:54

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.