string(15) ""
» Blog » Poltergeist: Zmiany techniczne i organizacyjne
12-09-2014 23:26

Poltergeist: Zmiany techniczne i organizacyjne

W działach: Poltergeist | Odsłony: 786

Poltergeist: Zmiany techniczne i organizacyjne

Serwis ma być przyjazny, mniejszość nie może bawić się kosztem większości. Nigdy nie lubiłem banować ludzi. Uważam, że o ile eliminować naruszenia regulaminu warto, o tyle naruszanie go jest rzeczą ludzką. Nieraz poniosą emocje, nieraz zabraknie rozwagi przy pisaniu wiadomości, nieraz się nie doczyta regulaminu, a nieraz moderator zadziała nadgorliwie. Nie ma nieomylnych. Dlatego za optymalne rozwiązanie uważam wysłanie wiadomości, wyjaśnienie co jest nie tak, poproszenie o działanie zgodnie z regulaminem na przyszłość. To w zdecydowanej większości przypadków działa. Nieraz jednak ktoś łamie regulamin, zaśmieca serwis, czy trolluje celowo i nie ma zamiaru przestać. W takim wypadku można teoretycznie dawać kolejne, nieskuteczne ostrzeżenia – skutkiem będzie jednak tylko tracony czas i zniechęcenie kolejnych obserwujących sytuację użytkowników. Tak więc nie, właściwe rozwiązanie jest inne. Użytkownik, którego zachowanie jest nieakceptowalne, ale go nie zaprzestaje, powinien zostać zbanowany. I tego się będę trzymał.

Notkę napisałem jednak nie tylko po to, by zadeklarować to, co przeczytaliście powyżej. Mam dla Was kilka informacji o zmianach technicznych:

[Zasady dotyczące blogów] Administracja pomaga w moderowaniu komentarzy łamiących punkty regulaminu spoza rubryki Zamieszczanie treści. Autor bloga może zrzec się tego wsparcia zaznaczając w profilu opcję Samodzielna moderacja bloga. Wtedy notka, w razie pojawienia się pod nią komentarzy niezgodnych z regulaminem, zostanie ukryta tak, jakby sama łamała regulamin.

  1. Zapis dotyczy od razu nowych notek. Przy starszych nie powinniście spodziewać się wsparcia moderacji do godziny 23. w sobotę, co da Wam czas na ew. zaznaczenie opcji Samodzielna moderacja bloga
  2. Użytkownicy niezalogowani nie mogą już komentować w którejkolwiek części serwisu.
  3. Tym, którzy przeoczyli, daję znać, że nowy regulamin został zaktualizowany.
  4. Dzięki Drakerowi mogę też ogłosić, że w tym lub przyszłym tygodniu planowane jest dodanie opcji blokowania w ramach swoich blogów wybranych użytkowników.

Komentarze


FireFrost
   
Ocena:
+2

A w zasadzie to o co chodzi z tymi wulgaryzmami? Jak ktoś sobie gdzieś tam w wypowiedzi napisze powiedzmy "[Wulgaryzm], panowie, skupmy się może nad istotom sprawy, zamiast dyskutować o niewiele znaczących pierdołach (...)" to obrońcy moralności jak rozumiem wkroczą, zmierzą wielkość przekleństwa przykładając do niego moderską linijkę i usuną po to, żeby... ? Srsly, po co zajmować się wulgaryzmami? I tak nikt tu ich nie nadużywa, żeby zdemoralizować nieletnich to trzeba w dzisiejszych czasach dużo więcej itd. Więc co to komu przeszkadza?

Wpis moderowany – Kamulec

13-09-2014 19:10
Kamulec
   
Ocena:
+3
  1. Publiczne (np. na portalu internetowym) używanie wulgaryzmów jest wykroczeniem.
  2. Portal otwarty jest dla ludzi w każdym wieku.
  3. Część społeczeństwa (np. ja) unika miejsc, gdzie lecą wulgaryzmy.

Regulamin został zliberalizowany. Możesz uznać obecny stan za kompromis pomiędzy różnymi podejściami do kwestii wulgaryzmów.

13-09-2014 20:13
Gniewko
   
Ocena:
0

Zadałem pytanie o "lekko wulgarne" i dostałem bana na cały weekend. Super, panie Kamulec, naprawdę to było fajne :/ Rozumiem żarty żartami ale to już była przesada :/

15-09-2014 00:06
Kamulec
   
Ocena:
0

Nie dostałeś bana za zadanie pytania, lecz za formę, w jakiej to zrobiłeś, a przede wszystkim za wcześniejsze działania. Ta notka nie dotyczy Twojego bana, więc jeżeli chcesz kontynuować rozmowę na jego temat, zapraszam na pw.

15-09-2014 01:22
Headbanger
   
Ocena:
0

Andman widzę, że jesteś mądrzejszy od Słowinka Języka Polskiego? To dopiero pycha.

"dopuszczalne w grach" oznacza, że jak w miliardzie w rozumie będzie pytanie dotyczące tego słowa to nie jest to niekulturalne i może lecieć przed 22 w TV. Słownik języka polskiego zawiera wszystkie słowa nie będące niepoprawnymi formami, gwarami, makaronizmami, słownictwem slangowym. Jeżeli jakiś wyraz jest wulgarny (i istnieje w języku polskim) jest tam to wprost napisane. Spróbuj, myślę że spolonizowany z łaciny zakręt tam znajdziesz i będzie napisane wprost, że to wulgaryzm.

Grajcie częściej w Scrabble, sporo się zmieni w rozumieniu języka.

15-09-2014 13:25
Kamulec
   
Ocena:
0

Nie róbcie mi tu proszę spamu.

sjp.pl nie jest profesjonalnym słownikiem. Z doświadczenia wiem, że zawiera wiele bzdur. Polecam sjp.pwn.pl.

15-09-2014 17:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.