string(15) ""
» Blog » Poltergeist: Wstęp
27-08-2014 17:28

Poltergeist: Wstęp

W działach: Poltergeist | Odsłony: 1098

Poltergeist: Wstęp
„Na hakerów użyj hakera. Na trolle użyj trolla. Bardzo dobra taktyka.”
– Z Enterprise

Zatem stało się, dołączyłem do administracji Poltergeista jako koordynator społeczności. Od teraz odpowiadam za forum i pilnowanie porządku, przestrzeganie regulaminu w reszcie serwisu. Nie zajmuję się natomiast zawartością merytoryczną, stroną techniczną ani kontaktami zewnętrznymi.

Formuła? Ironii nie ścigam, zaś na blogach (ale nie w reszcie serwisu) możecie spodziewać się z mojej strony dość łagodnego podejścia do sarkazmu, o ile nie ma charakteru chamskiego żartu. Mam nadzieję, że moje wyczucie w tej kwestii przypadnie Wam do gustu. Znajomych ostrzegam, że pod kątem wyciągania konsekwencji za łamanie regulaminu będą traktowani nie lepiej, niż reszta. 

Obecnie nie ma technicznej możliwości uniemożliwiania komentowania na blogu poszczególnym użytkownikom, zaś notki, komentarze pod którymi łamią regulamin, są ukrywane. Jeżeli skasowałbym komentarz łamiący regulamin, nie muszę ukrywać notki i czekać z odkryciem na ruch właściciela bloga. Wiem, że autorzy nie mogą zaglądać do notek cały czas, a jednocześnie szanuję suwerenność blogów. Proponuję więc, aby Ci z Was, którzy blogują, a chcą, abym na ich blogach kasował komentarze łamiące regulamin (zamiast ukrywać notki), dali mi mi znać na PW. Komentarze mogę kasować bez takiej zgody, ale będę to robił tylko w szczególnych przypadkach (tak było i dotąd). Niezależnie od przyczyny usunięcia komentarza, za każdym razem, gdy będzie miało to miejsce, dam znać. Jeśli więc komentarze znikną, a ja się do tego nie przyznam, proszę o nie insynuowanie, jakobym miał z tym związek.

Zmiany na forum przewiduję, ale na razie za wcześnie, bym podawał konkrety.

Komentarze


Agrafka
   
Ocena:
0
Kamulec, właśnie zbierasz prawdziwe polterpunkty. :)
28-08-2014 08:29
Gawk
   
Ocena:
0

Bardzo merytoryczny pogląd. Moderator to automatycznie szuja.

Tak, jak polityk to automatycznie oszust, a Niemiec to automatycznie nazista. Zazdroszczę Ci takiej prostoty widzenia świata

 

A ja tobie współczuję, jeżeli tak uważasz. Czy narzucanie komuś określonego toku myślenia jest twoim hobby czy skrzywieniem zawodowym?

28-08-2014 15:07
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
0

Odniosłem się do Twojej wypowiedzi, a nawet ją zacytowałem. Piszesz wprost, jacy moderatorzy są do bani. Piszesz o cechach, które - Twoim zdaniem - ma KAŻDY moderator, bo wynikają one z jego funkcji. Nie bardzo wiem, jak inaczej rozumieć tak kategoryczną wypowiedź. Jeżeli źle ją zrozumiałem - popraw mnie, proszę. 

Na marginesie: Twoje wypowiedzi dotyczące rzekomej sprzeczności z prawem wszystkiego, co Ci się nie podoba, świadczą albo o nieznajomości przepisów, albo o ich błędnej i twórczej interpretacji (vide "bezprawność" regulaminu Poltera i Twoje założenie, że Polter musi realizować mechanizmy demokracji, bo inaczej działa sprzecznie z Konstytucją). Piszę to bez złośliwości, jako moją prywatną obserwację. Ciekaw też jestem, czy pozwałeś Gowera, jak się zarzekałeś po tym, jak Cię zbanował. Tutaj również - bez złośliwości. Wyroku w takiej sprawie chyba jeszcze nie było, więc bardzo jestem ciekawy, co Sąd by zrobił.

28-08-2014 15:19
Gawk
   
Ocena:
0

To nie są cechy wrodzone. Władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie. Nie twierdzę, że każdy moderator jest zupełnie bezużyteczny, ale na pewno żaden z nich nie jest ani święty, ani doskonały, ani całkowicie bez winy. Bo przecież są oni jedynie ludźmi.

Jeżeli ktoś usiłuje przedstawić mój tok myślenia za pomocą stworzonego przez siebie schematu, uznaję, że próby wytlumaczenia mu czegokolwiek pozostaną nieskuteczne z racji celowego niezrozumienia ich przez tą osobę.

 

Owszem, każdy obywatel musi realizować normy prawne danego kraju. W te normy wpisany jest także obowiązujący w nim ustrój. Regulamin każdego serwisu musi być również zgodny z normami prawnymi obowiązującymi w kraju, w którym usługa jest dostępna. Przepisy zawarte w konstytucji czy kodeksach prawnych stoją ponad przepisami sfromułowanymi w regulaminach wewnętrznych. To regulaminy wewnętrzne powinny być zgodne z prawami obowiązującymi w Polsce, nie odwrotnie. Jeżeli nie są, łamią prawo. Dlatego jest w kodeksach kilka przepisów odnośnie wyłudzeń czy oszustw. Inaczej byle debil mógłby za pomocą kilku punktów regulaminu legalnie okradać ludzi - przykładowo.

Już kilka razy wymieniałem punkty regulaminu Poltera, które są sprzeczne z prawem. Moim ulubionym pzostaje ten dyskryminujący ludzi chorych na dysleksję.

 

Wyroki w takich sprawach już zapadały, jednak pozywanie go okazałoby się zupełnie nieopłacalne.

28-08-2014 16:01
nerv0
   
Ocena:
+1

Gawk, sthap

28-08-2014 16:05
Senthe
   
Ocena:
+3

Nie, nie, proszę, nie przestawaj : D

28-08-2014 17:14
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+4

No dobra. Podejmę sie. Zostanę moderatorem. Znacie mnie. Wiecie ze bede tępił wszelkie przejawy anarchii, lewactwa i katoprawicostwa, rozbuchanej tolerancji seksualnej i rasowej oraz nikczemnego szowinizmu i agresywnego feminizmu. Ocenzuruje działy nie poświęcone warhammerowi oraz intensywnie bede wspierał inicjatywy wydawnictwa Wydawnictwo. Pasuje wam kandydatura? ;))

28-08-2014 17:34
Gawk
   
Ocena:
+1

A chcesz w dziup? :D

28-08-2014 17:36
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+3

Obrzydliwe oferty seksu oralnego tez bede usuwał! 

28-08-2014 17:38
Gawk
   
Ocena:
+1

Niech żyje Konono... chrr-chrrr... trololo... Aniou gnyefu!

 

A jak ktoś pacnie Kartę X, to co wtedy?

28-08-2014 18:01
Tyldodymomen
   
Ocena:
+2

NIECH ŻYJE GOSPODARZ DOMU PAN ANIOU!! Pisz do Drakera oneoneoneone

28-08-2014 18:20
Gawk
   
Ocena:
0

iksiksiksiks...

28-08-2014 18:34
Siman
   
Ocena:
+9

Gawk (dawn. wulg. scath):

1. onomatopeja, odgłos wydawany przez użytkownika sieci na widok bełkotu internetowego, zwłaszcza rozbudowanych, wewnętrznie sprzecznych wywodów. Często w formie związku frazeologicznego: "Gawk, sthap!".

2. potocznie: generator bełkotu i światowych spisków.

29-08-2014 00:13
Gawk
   
Ocena:
0

Siman <<Jest, jaki jest>>

 

Wnioskuję, że plusujący to ci, którzy pomagali w wymyśleniu tego opisu.

Chętnie się przekomarzam, ale kopanie leżącego nie leży w mojej naturze. W ramach współczucia mogę ci zaoferować coś na pocieszenie.

29-08-2014 06:29
Agrafka
   
Ocena:
0
Siman, to było naprawdę zabawne
29-08-2014 07:28
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
+6

Gawk... Twoje rozumowanie, że regulamin na forum musi spełniać konstytucyjne normy demokratycznego państwa prawa jest bardziej dalekie od prawdy, niż teoria żelaznej brzozy. Zupełnie od czapy interpretujesz te normy... Próba narzucenia hierarchii aktów prawnych będącymi źródłem prawa aktom, które nie są źródłami prawa, ale co najwyżej źródłami zobowiązań wzajemnych jest nieco zabawna :) Umowa sprzedaży też musi Twoim zdaniem spełniać normy demokracji? Jak ktoś zgodnie z umową spółki będąc wspólnikiem ma inną liczbę głosów na zgromadzeniu walnym, niż jego inny wspólnik, to umowa jest nieważna, bo to niedemokratyczne? :) Masz rację, że regulamin musi być zgodny z prawem. Po Twoim toku rozumowania widać jednak, że nie masz pojęcia, na czym owa zgodność z prawem polega. Nawiasem mówiąc, oszustwo i wyłudzenie to jeden przepis - art. 286 kk. I jeśli faktycznie zapadły takie wyroki, podrzuciłbyś sygnatury? 

Tak, pisałeś tej rzekomej dyskryminacji dyslektyków. Pisałeś też, że "Niepisane zasady są bezzasadne.Zasady nieuprawomocnione nie mają mocy prawnej.". Co, wybacz, jest z punktu widzenia prawnego zupełną bzdurą. Jest mnóstwo niespisanych zasad obowiązujących (np. klauzula norm zwykle obowiązujących w stosunkach danego rodzaju, klauzula zasad współżycia społecznego) i nie ma czegoś takiego jak uprawomocnianie się norm. Mówiąc o przepisach polecam gorąco lekturę aktów prawnych. Howgh.

29-08-2014 08:08
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1

Gawkowski - Jak pacnie kartę X to JA go PACNE! (Patrz avatar)

29-08-2014 10:10
Headbanger
   
Ocena:
+3

ANIOU!!!!!  MASZ MOJE BERŁO! WSPIERAM, GŁOSUJĘ, DAJĘ POLTERPUNKTY!

29-08-2014 12:25
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1

No i gdzie one sa Headbanger!? Te polterpunkty!? Juz byś leciał bananem za wprowadzanie w błąd opinii publicznej...

29-08-2014 13:11
Headbanger
   
Ocena:
0

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.