» Blog » Poltergeist: Polterświąteczna organizacja
22-11-2015 22:34

Poltergeist: Polterświąteczna organizacja

W działach: Poltergeist | Odsłony: 1107

Poltergeist: Polterświąteczna organizacja

W zeszłym roku wysłaliście setki rzeczy, udział wzięło kilkudziesięciu z Was, uważam więc, że warto inicjatywę utrzymać. Chciałbym jednak zapytać, czy uważacie, że należy zachować zasady zeszłoroczne, czy też może lepiej coś zmienić względem nich?

W kwestii sposobu przyznawania prezentów, moim zdaniem optymalne jest takie rozwiązanie:

  • osoba chętna (wymóg: danie wcześniej/jednocześnie czegoś od siebie) wskazuje, jaki prezent chciałaby dostać
  • obok prezentów dopisujemy (my, koordynujący akcję) pseudonimy w kolejności zgłoszeń
  • dający prezent w dowolnym momencie informuje o decyzji, komu z chętnych przyznaje prezent (być może na podstawie tego, ile chętni dali od siebie, ale kryteria dobiera sam) – prezent wtedy skreślamy i zostaje przy nim pseudonim tego, kto ma obiecane, że go dostanie
  • kiedy akcja się skończy, a dający prezenty nikogo nie wskazali, prezenty przypadają pierwszym chętnym – chyba, że będzie poczucie, że doszło do nadużycia, wtedy decyzja będzie należała do ofiarodawcy

Podobnie jak w zeszłym roku, osoby, które w naszym odczuciu biorą nieproporcjonalnie dużo do tego, co ofiarowały, będziemy prosić na pw o rozważenie rezygnacji z części prezentów lub dodania czegoś więcej od siebie. Oczywiście będziemy starali się takie sprawy rozwiązywać w przyjaznej atmosferze, bo to pozytywna akcja.

Komentarze


Agrafka
   
Ocena:
0

Ja nie biorę udziału dzięki hejtom. Nie mam ochoty dzielić się z kimś żeby potem czytać jakie to złe.

02-12-2015 23:27
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

słaba wymówka ale każdy orze jak może xd

02-12-2015 23:39
Agrafka
   
Ocena:
0

I o tym właśnie mówię.

03-12-2015 07:27
Z Enterprise
   
Ocena:
+3
Agrafko, ale co ty się jakimiś dwoma hejterami przejmujesz? Walczyłaś z takim przekonaniem o swoje płytki z cda, a teraz się poddajesz? Jestem zawiedziony twoim kręgosłupem moralnym.
Chyba że jednak trafiły do ciebie argumenty "hejterów", tylko że nie chcesz się przyznać? Tak czy tak - galareta.
03-12-2015 07:49
yukiyuki
   
Ocena:
0

A ja przyznam, że trochę się dziwię niektórym zarzutom. To darczyńca decyduje komu wręcza prezent, więc jeśli uzna, ze ktoś łąpie za dużo - może to zablokować. Podejście, że oferowane rzeczy to śmieci też jest niezbyt fajne, bo wiele książek w moich zbiorach to rozsypujące się zaczytane książki z antykwariatów i chociaż nie są wiele warte nie są śmieciem (dla mnie - fakt, takiego prezentu bym nikomu nie dała). Jednak wiele pozycji z antykwariatu jest teraz nie do zdobycia i tu pojawia się pytanie - jaka jest ich realna wartość? Ja bym kogoś wycałowała po łapkach za brakujące do mojej kolekcji tomy Lackey, które są starociami. Mogą się rozsypywać - i tak się ucieszę...

W ubiegłym roku zgarnęłam dużo prezentów, ale nie na handel na Allegro a do czytania - mimo, że większość starszych książek jest do zdobycia w plikach pdf ja jakoś tak mam, że wolę papier. I przez dwa lata mojego udziału w akcji dużo też dałam - takich pozycji, które spokojnie mogłabym sprzedać komuś, a jednak wolałam wydać, żeby było sprawiedliwie. Od książek do płyt dvd - w tym takie, które kiedyś były kupione za grube pieniądze, a z racji braku miejsca na półkach powędrowały w dobre (mam nadzieję) ręce.

Nadal przeglądałam półki w poszukiwaniu książek, które mogłabym wydać i doszło jeszcze z 10 pozycji i tak się zastanawiam czy jest sens je dorzucać :(

03-12-2015 08:28
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Yuki, a ja powtórzę co mówiłem Agrafce- nie przejmuj się hejterami. Polter to takie dziwne miejsce, naprawdę.
Aż tak się boicie opinii Tyldo czy mojej?
Rób swoje, jeśli sprawia ci to radość, ale nic na siłę przecież.
Moja diagnoza jest prosta - niektóre sztuczki udają się tylko raz. Kilka lat temu, gdy zorganizowałem pierwsze Polterświęta był hajp i entuzjazm. To co teraz się dzieje jest dalekie od mojego pomysłu, bo entuzjazm zastępuje coraz większe wyrachowanie. Czego efekt widać w tegorocznej edycji.
Mówiłem to Kamulcowi rok temu, że formułę trzeba zmienić, bo już do wcześniejszej edycji miałem zastrzeżenia. Nie posłuchał. Dziś masz tego efekty.
Ale to się też łączy z coraz gorszą reputacją poltera i coraz większym odpływem ludzi. I paroma innymi czynnikami.
03-12-2015 09:12
LordVetinari
   
Ocena:
0

Gdzieś na gorze wpadla mi w oko uwaga o bonusie z cda co biore jako uwage do mnie. Wrzucilem tez mase ksiazek czy gier i innych pierdołek i nie widze nic zlego we wrzuceniu kodu do LoLa, w ktorego nie gram. Nie jest to moze niewiadomo co warte ale tez nie pisalem ze wymienie na sztabke zlota. Po prostu ja nie potrzebuje wiec chce oddac komus kto chcialby przyjac.

03-12-2015 09:34
Z Enterprise
   
Ocena:
0
A ja myślę, że dwie osoby po prostu powiedziały to co większość myśli. Jeśli jeszcze tu zagląda.
03-12-2015 12:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.