string(15) ""
» Blog » Poltergeist: Nowe podejście
11-09-2014 19:38

Poltergeist: Nowe podejście

W działach: Poltergeist | Odsłony: 835

Poltergeist: Nowe podejście

Poltergeist jest tworzony przez ludzi dla ludzi. Nikt nie działa na nim dla pieniędzy. Z chęci działania dla innych dzielących z nami zainteresowania serwis powstał, jest utrzymywany, zarządzany, moderowany, redagowany i wzbogacany przez Was o nowe wieści, artykuły, noty. Z jej przyczyny powstaje wiele notek blogowych, jak i pada znaczna część odpowiedzi w dyskusjach na forum, pod artykułami. Poltergeist nie jest tworzony przez grupę osób przede wszystkim na własny użytek, jego zasoby otwarte są dla ogromnej rzeszy przeglądających, która nie włączając się we współtworzenie.

Ten serwis ma być dla Was, przy czym „Wy” nie oznacza tu grupy osób najaktywniej komentujących, lecz wszystkich, którzy zainteresowani są jego tematyką. Chcemy, aby jak najwięcej z Was zdecydowało się go czytać, wypowiadać się na jego łamach, ale też mieć wkład w jego kreowaniu. W tym celu Poltergeist musi być miejscem przyjaznym, gdzie dobrze czują się nie tylko stali bywalcy, ale też nowi użytkownicy i ci, którzy wracają do niego po dłuższej przerwie.

Stąd nowe podejście i zachodzące w serwisie zmiany. Pod artykułami i wieściami jest miejsce na merytoryczną dyskusję. Forum ma nie tylko służyć jej i pomocy w rozwiązaniu problemów, ale też gromadzić wypowiedzi w formie na tyle przejrzystej, by mógł skorzystać z nich ktoś poza aktualnymi interlokutorami. Rolę społecznościową pełnią blogi. O swobodzie dyskusji pod poszczególnymi notkami decydują ich autorzy, nie ma jednak miejsca na ataki personalne, chamstwo i złośliwości, zaś reakcja moderacji jest też możliwa w razie zaśmiecania komuś bloga mimo protestów jego właściciela.

Mam nadzieję, że nowa koncepcja serwisu sprawi, że możliwie wielu z Was zechce zwiększyć swą aktywność na łamach Poltergeista.

3
Notka polecana przez: Draker, Scobin, Senthe
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Senthe
   
Ocena:
0

+1 dla opcji ignorowania.

12-09-2014 23:58
nerv0
   
Ocena:
+2

Ignor jest dobry, ale dla przeciętnego użytkownika blogsfery (a to oni głównie się tu udzielają) bardziej praktyczne byłoby zablokowanie danemu userowi możliwości komentowania pod swoimi wpisami. Wtedy Aure, czy kto tam jeszcze nie musieliby się zastanawiać czemu zniknęły ich komentarze pod notką repka, bo zwyczajnie nie byliby w stanie ich tam napisać

13-09-2014 00:20
Repek
   
Ocena:
0

Wszystko już dawno, dawno temu, w odległej galaktyce proponowane. :) I podobno jest szansa na część tych rozwiązań. :)

Ludzie, których komcie u mnie są kasowane, nie muszą się zastanawiać. Nie ma tej opcji, to człowiek musi sobie radzić sam. :)

Pozdro

13-09-2014 08:37
Agrafka
   
Ocena:
0
Patrząc na tą stronę jednak popieram opcję ignora dla danego użytkownika na całości blogów.
13-09-2014 11:41

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.