string(15) ""
» Blog » Poltergeist: Nowe podejście
11-09-2014 19:38

Poltergeist: Nowe podejście

W działach: Poltergeist | Odsłony: 835

Poltergeist: Nowe podejście

Poltergeist jest tworzony przez ludzi dla ludzi. Nikt nie działa na nim dla pieniędzy. Z chęci działania dla innych dzielących z nami zainteresowania serwis powstał, jest utrzymywany, zarządzany, moderowany, redagowany i wzbogacany przez Was o nowe wieści, artykuły, noty. Z jej przyczyny powstaje wiele notek blogowych, jak i pada znaczna część odpowiedzi w dyskusjach na forum, pod artykułami. Poltergeist nie jest tworzony przez grupę osób przede wszystkim na własny użytek, jego zasoby otwarte są dla ogromnej rzeszy przeglądających, która nie włączając się we współtworzenie.

Ten serwis ma być dla Was, przy czym „Wy” nie oznacza tu grupy osób najaktywniej komentujących, lecz wszystkich, którzy zainteresowani są jego tematyką. Chcemy, aby jak najwięcej z Was zdecydowało się go czytać, wypowiadać się na jego łamach, ale też mieć wkład w jego kreowaniu. W tym celu Poltergeist musi być miejscem przyjaznym, gdzie dobrze czują się nie tylko stali bywalcy, ale też nowi użytkownicy i ci, którzy wracają do niego po dłuższej przerwie.

Stąd nowe podejście i zachodzące w serwisie zmiany. Pod artykułami i wieściami jest miejsce na merytoryczną dyskusję. Forum ma nie tylko służyć jej i pomocy w rozwiązaniu problemów, ale też gromadzić wypowiedzi w formie na tyle przejrzystej, by mógł skorzystać z nich ktoś poza aktualnymi interlokutorami. Rolę społecznościową pełnią blogi. O swobodzie dyskusji pod poszczególnymi notkami decydują ich autorzy, nie ma jednak miejsca na ataki personalne, chamstwo i złośliwości, zaś reakcja moderacji jest też możliwa w razie zaśmiecania komuś bloga mimo protestów jego właściciela.

Mam nadzieję, że nowa koncepcja serwisu sprawi, że możliwie wielu z Was zechce zwiększyć swą aktywność na łamach Poltergeista.

3
Notka polecana przez: Draker, Scobin, Senthe
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Enc
   
Ocena:
+4

Wiesz, co zwiększyłoby aktywność ludzi? Zamknięcie możliwości komentowania dla tyld.

11-09-2014 19:40
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Niestety, polter ciągle liczy na to, że jakiś Ważny Autor będzie chciał kiedyś coś miłego napisać w książkowym (w którym, o paradoksie, są dawno pozamykane tyldy), ale jest na tyle Ważny, że nie można od niego wymagać, by się logował.

To może wymóc tylko fejsbuń.

11-09-2014 19:48
Kamulec
   
Ocena:
+9

Nowy regulamin nie przewiduje możliwości komentowania przez niezalogowanych. O ile Drakerowi nic nie wypadnie, spodziewam się wprowadzenia zmian technicznych dziś lub jutro.

11-09-2014 19:49
Enc
   
Ocena:
0

Super, dobry news. Jeszcze wyrzućcie ten punkt o zakazie rozmawiania o gustach i doprecyzujcie, że to zasady a nie wskazówki i będzie gites.

11-09-2014 19:51
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Ooook, to faktycznie dużo zmienia. Plusik.

A teraz, czy to dobre miejsce b podyskutować merytorycznie nad zawartością nowego regulaminu? Bo mam kilka uwag, mam nadzieję, merytorycznych.

 

11-09-2014 19:52
Tyldodymomen
   
Ocena:
+3

Prędzej eliminacja list kolejkowych przez redaktorów działów która powoduje że zanim cokolwiek na topie trafi na łamy jest już dawno przetrawione na fejsbukach i okolicach.

Inna sprawa ze Kamulec reklamuje serwis nieumiejętnie. Gdyby napisał - współpracuj z nami, za aktywność otrzymasz nagrody i szanse na recenzowanie książek/gier/filmów/komiksów (tzn tych drugiego sortu, bo redowie działów położą łapy na najciekawszych przed tobą ) to brzmi inaczej niż tradycyjne "weźmy się i zróbcie i wyłączcie adblocka żeby za reklamy płacili 111111".

11-09-2014 19:54
Kamulec
   
Ocena:
0

@Z Enterprise

Tak jak napisane jest w regulaminie, preferowana forma przedstawiania propozycji zmian w nim to napisanie na forum, bo to pozwala uniknąć wielokrotnego zaczynania dyskusji o tym samym. Do luźnych propozycji możesz posłużyć się też miejscem pod wieścią, choć nie zakazuję przedstawić ich tutaj.

11-09-2014 20:00
Repek
   
Ocena:
+2

Tyldy nie mogą komentować na blogach od 3,5 roku. Chyba, że właściciel im pozwoli. Domyślnie jest to blokowane. Ta opcja od dawna jest też zablokowana w serwisie.

11-09-2014 20:05
Enc
   
Ocena:
0

Faktycznie, nie mogę komentować wieści z tyldy. :)

Rozumiem, że ta zmiana ma w ogóle odebrać prawo do wyboru czy akceptuje się tyldy?

11-09-2014 20:24
Repek
   
Ocena:
0

W serwisie tyldy w ogóle nie mogą. Na blogu jak chce właściel/ka to, ustawia co mu/jej pasuje. Piszę, jak jest teraz.
 

11-09-2014 20:29
Malaggar
   
Ocena:
+5

Ok, tyldy mamy z głowy. Teraz tylko jeszcze auto-blokada na byłych rednaczy i sam zacznę ludzi zachęcać do rejestracji i aktywności!
 

11-09-2014 20:35
Adeptus
   
Ocena:
0

Ja mam nie tyle uwagę, co pytanie - gdzie jest opcja usunięcia swojego konta, bo na profilu nie mogę jej znaleźć?

11-09-2014 20:38
Kamulec
   
Ocena:
+1

Wymaga kontaktu z administratorem.

@Czarnotrup

Tak.

11-09-2014 20:46
Adeptus
   
Ocena:
+2

No to właśnie dlatego pytam o to administrację.

Przepraszam, co tu sie kurcze (zeby nie przeklinac) wyrabia ? 

Zasugerowałeś przekleństwo, zły łamaczu regulaminu

11-09-2014 20:54
Kamulec
   
Ocena:
0

Komentarze z wulgaryzmami, czy też ich skrótami będę u siebie usuwał. 

Zaś prostemu wyjaśnieniu, że skrót zawierający wulgaryzm jest wulgarny poświęcę chyba krótki, osobny wpis.

11-09-2014 21:05
Malaggar
   
Ocena:
0

Kamulcu, cofam to, co mówiłem - nie będziesz mostem, łącznikiem między administracją i użytkownikami, ani żadnym mediatorem.

 

11-09-2014 21:08
Morel
   
Ocena:
+1

Panie koordynatorze - został usunięty wulgarny skrót. 

Proszę natychmiast odsłonić moją notkę. A może znajdzie szanowny Pan inny paragraf ? 

11-09-2014 21:10
Gawk
   
Ocena:
0

Nowy regulamin nie przewiduje możliwości komentowania przez niezalogowanych. O ile Drakerowi nic nie wypadnie, spodziewam się wprowadzenia zmian technicznych dziś lub jutro

Zmiana sztucznie wymuszająca załadanie kont, co sztucznie zwiększy frekwencję. Teraz, to dopiero będzie multi...

Ja mam nie tyle uwagę, co pytanie - gdzie jest opcja usunięcia swojego konta, bo na profilu nie mogę jej znaleźć?

I tak ci nie usuną. A napisałem do gowera o to wiadomość po moim banie (zaznaczam, że z adresu użytego do rejestracji), i co się stało? Nadal jestem trollem.
Sądzisz, że właściciele poltera by sobie strzelali w stopy zmniejszając sztuczną frekwencję? No wiesz, nieważne, że połowa kont to multi (w tym 10% jest od administracji), ale jak te cyferki zajefajnie wyglądają...

Kamulcu... Naprawdę? Naprawdę? WTF jest na cenzurowanym?

Pytasz, jakbyś co dopiero się tu zarejestrował. Chyba, że tylko duchowo kolegę zdziwionego wpsomagasz, to rozumiem.

Wracamy do starych,dobrych czasów, kiedy leczyło się ból zęba przez ucięcie głowy. Tyle, że teraz jest to jakiś urojony ból rzyci.

11-09-2014 21:12
Malaggar
   
Ocena:
+1

Chciałem kiedyś usunąć swoje konto i wszystkie notki i wpisy.

Dostałem odpowiedz "za dużo roboty z tym".

11-09-2014 21:13
Kamulec
   
Ocena:
0

@Morel

Moja notka nie jest poświęcona Twojej. Sprawdź za chwilę pw.

Edycja: Tutaj chcę rozmawiać o zmianach w serwisie, a nie Twojej notce. Sprawa wyjaśniona pod Twoją notką i na pw, więc tutaj komentarze wyciąłem.

11-09-2014 21:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.