string(15) ""
» Blog » Poltergeist: Forum dla Was?
03-09-2014 22:27

Poltergeist: Forum dla Was?

W działach: Poltergeist | Odsłony: 1852

Poltergeist: Forum dla Was?

Wiatr zmian dotknął moderacji forum. Uporządkowałem ją, w składzie pozostali tylko aktywni. Dziękuję w tym miejscu Klebernowi i wysłannikowi za znaczny wkład w utrzymanie porządku. Chciałbym, aby forum stało się bardziej popularne oraz dogodniejsze w użyciu, widzę sens dalszych zmian. Nim jednak dobiorę środki, chcę ustalić cele, więc zacznę od pytania.

Jakie forum zachęciłoby Was do większej aktywności na nim?

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

Jeśli już mielibyśmy ludzi na drugim miejscu warto było by zadbać o nie dzielenie społeczności. Ja na przykład przez dłuższy czas po połączeniu DnD.pl -> polter zaglądałem tylko na podforum D&D. Jeśli jest za mało ruchu to warto by takim zjawiskom przeciwdziałać.

Czy może byś coś w tej materii doradził?

07-09-2014 19:01
AGrzes
   
Ocena:
0

Być może rozwiązaniem było by maksymalne połączenie sub-forów tak by zostały tylko ogólne i specyficzne dla systemów gdzie jest ruch. Dodatkowo można by pomyśleć o przenoszeniu tematów do najbardziej ogólnego sub-forum w którym jest adekwatny.

Ale nie wydaje mi się by ta operacja miała sens zanim nie powstanie ruch na forum.    
 

07-09-2014 19:35
Araven
   
Ocena:
+6

Ja jestem zarejestrowany od niedawna. Powszechna opinia o Polterze, nie jest najlepsza dyplomatycznie mówiąc.

Uważam, że wynika to z tego, że na blogach w poszczególnych tematach, panuje moda na to kto bardziej odejdzie od tematu. Zamiast się trzymać tematu wielu Użytkowników, złośliwie prowokuje innych uczestników dyskusji i pisze nie na temat. Za pisanie nie na temat, na wielu Forach są upomnienia i ostrzeżenia. Tutaj też powinniście to rozważyć. Autorzy blogów powinni konsekwentnie usuwać wpisy nie na temat. To tylko sugestia.

Avaron w dyskusji o Fate Core wywalił posty nie na temat, takich kilku  życzliwych inaczej, to teraz robią bałagan w temacie o Podręczniku Gracza do D&D 5 u AGrzesia.

To zniechęca do wyrażania własnych opinii, na Forum być może by to było łatwiej kontrolować.

Trollowanie i pisanie nie na temat i złośliwe docinki, kwitną tutaj niestety. Życzę powodzenia w walce z takim stanem rzeczy i w reaktywacji Forum. Ale zabójcy trolli mieliby by tutaj bardzo dużo pracy. 

Z racji na powyższe, to chyba jednak nie jest miejsce dla mnie. Liczyłem, że można tu spokojnie pogadać o różnych mechanikach, czy systemach RPG, ale z racji na trolle i spamerstwo w tematach oraz częste złośliwe ataki na Innych, nie jest to łatwe. Konta na razie nie usuwam, poczekam na wynik ew. reform Pozdrawiam.

 

07-09-2014 22:46
Malaggar
   
Ocena:
+2

Za pisanie nie na temat, na wielu Forach są upomnienia i ostrzeżenia. Tutaj też powinniście to rozważyć. Autorzy blogów powinni konsekwentnie usuwać wpisy nie na temat.

Na forum poltka też są.
A poza tym sugeruję nie wtrącać się w to, co robią inni na SWOICH blogach.


Z racji na powyższe, to chyba jednak nie jest miejsce dla mnie

Smuteczek :(

 

Liczyłem, że można tu spokojnie pogadać o różnych mechanikach, czy systemach RPG, ale z racji na trolle i spamerstwo w tematach oraz częste złośliwe ataki na Innych, nie jest to łatwe.

Ziomek, naucz się, że na BLOGACH nie ma TEMATÓW. Chcesz TEMATÓW i dyskutować o mechanikach to albo na własnym blogasku (dyskusje) albo na forum (tematy i dyskusje).

07-09-2014 23:03
Araven
   
Ocena:
+6

Kolego nie jestem dla Ciebie żaden ziomek, to raz.

Dwa jesteś dla mnie królem trolli na Polterze.  Więc od Ciebie, nie bardzo mam się czego uczyć, nawet nie powinienem.

Oczywiście, że Autorzy blogów uczynią co zechcą ze spamem na ich podwórku, napisałem co wg. mnie powinni robić z postami nie na temat, wywalać je do kosza. 

Co z tego, że tu niby są ostrzeżenia i upomnienia za pisanie nie na temat, skoro nie są egzekwowane. ?

Smuteczek, to jest dlatego, że tacy jak Ty wpływają na postrzeganie Poltera na zewnątrz, i nie jest to niestety wpływ  pozytywny.  

Większość Twoich wpisów jest nie na temat, a duża część jest prowokacyjna i obraźliwa dla Innych. 

 

07-09-2014 23:12
KFC
   
Ocena:
+1

Aravenie jakbyś nie zauważył, gdyby nie kolega Malaggar to polter by zbankrutował.

W tym serwisie 95% ruchu na blogach i w komentarzach generują pożyteczni idioci, a Draker tylko dzięki nim się utrzymuje. Myślisz, że serwisy takie jak onet, wirtualna polska, fakt czy pudelek utrzymują się z dotacji Ministra Kultury?

Pozdrawiam serdecznie.

07-09-2014 23:42
Kamulec
   
Ocena:
+2

Tutaj akurat temat dyskusji jest i proszę, trzymajcie się go.

07-09-2014 23:50
Agrafka
   
Ocena:
+1
Kurczę, Mal królem trolli? :'(

Też uważam że na blogach powinni decydować autorzy o tym co jak wygląda.
Do forum widzę jedną opcję - łatwiejsze przejście z poltera. Bez tego nic nie ruszy. Jeżeli chodzi o działy to szczerze mówiąc nie wiem gdzie teraz czego szukać. Wcześniejszy układ był dla mnie bardziej intuicyjny.
07-09-2014 23:59
Kamulec
   
Ocena:
0

@Agrafka

Jakby Ci się nasunęło, co gdzie konkretnie przesunąć, chętnie wezmę pod uwagę.

08-09-2014 00:01
Agrafka
   
Ocena:
0
Jak przysiądę do komputera to chętnie to przejrzę po odpowiednim przygotowaniu. Kawa, papierosy, medytacja. Jeśli to ma coś zmienić to warto.
08-09-2014 00:10
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Weźmy się i zróbcie!

08-09-2014 00:10
Agrafka
   
Ocena:
0
To nie tak. Uważam że to bardzo dobry pomysł pytać nas jak to widzimy. Jak widzi to moderacja już mamy.
08-09-2014 00:12
Malaggar
   
Ocena:
0

Kamulcu, problemem z forum jest cos jeszcze.
Zarejestrowałem się jeszcze przed fuzją, na D&D.pl. Dlaczego? Bo było to NAJLEPSZE miejsce do dyskusji o D&D.
Co oferuje polter? Są lepsze fora o filmach, lepsze o książkach, lepsze o grach komputerowych, lepsze o planszówkach.
Czy są lepsze o RPG? Nie wiem, ale wiem, że potworne rozproszenie tematyczne powoduje, że przeczytasz tam o wszystkim, czyli o niczym.

Może z czegos zrezygnować?

PS. Araven, skoro Król Trolli, to nie per "kolego" prosze.

 

EDIT: Agrafko, chcesz być królową? Bo jak nie Ty, to zostanie jedna kandydatka... :( (skoro Evy już tu nie ma...)

08-09-2014 00:18
Z Enterprise
   
Ocena:
+3

Mal, zostałeś ty i Petra. Gorzko! Gorzko!

08-09-2014 00:46
Agrafka
   
Ocena:
0
Mal, nie jestem pewna czy jestem godna tego stanowiska.
08-09-2014 07:05
Senthe
   
Ocena:
+6

IMO fora służą głównie skupianiu społeczności, a nie tajemnej wiedzy dla przyszłych pokoleń. Nawet bardzo, bardzo duże fora.

Nie chodzi o to, czy są jakieś lepsze fora o filmach. Jeśli np. polterowe forum okazałoby się najlepszym forum o erpegach, to by wystarczyło, aby zebrana wokół niego społeczność erpegowców chciała *we własnym gronie* dyskutować i o filmach, i o planszówkach, i o wszystkim innym, co by ją interesowało.

Jak chcę pogadać o filmie, to nie szukam do tego najlepszej możliwej osoby na świecie, tylko rozmawiam ze znajomymi, nawet jeśli teoretycznie się do tego mniej nadają.

Ten mechanizm da się zaobserwować na wszystkich możliwych forach tematycznych, gdzie stale przecież pojawiają się tematy niezwiązane z tym "głównym". Na forum gry-planszowe.pl, gdzie zbierają się fani planszówek ze średnią wieku koło 30-stki, wzięcie miał np. temat dotyczący gier komputerowych albo czytników e-booków, a więc zainteresowań powiedzmy powiązanych z profilem tamtejszej społeczności.

Krótko mówiąc ja bym się skupiła na polepszaniu atmosfery i zachęcaniu ludzi po prostu do wypowiadania się i tworzenia sympatycznego ruchu, zamiast planowania, "jaki mądry kontent chcemy, by forumowicze nam powytwarzali". Celem nie jest kontent, tylko aktywni i zadowoleni forumowicze właśnie.

08-09-2014 10:04
Araven
   
Ocena:
+7

@Malaggar

Jestem w RPG od lat 90, lekko ponad 20 lat obecnie.  Jestem też moderatorem na dwóch forach w tym jednym związanym z RPG (Forum Kryształów Czasu). Zajmuję się tam także eliminacją trolli. Nieźle rozbawił mnie Twój wpis jaki to ja jestem młody i początkujący, bo dopiero od 2013 na Polterze i "pouczam" AGrzesia jak blog ma prowadzić, a on tu od 2012. Nie pouczam Go, a sugeruję co jasno wynika z mojego wpisu. Miejsce spamu jest w koszu. Każdego spamu, czy na blogach, czy gdzie indziej. 
Na innym Forum, nie KC, mamy obecnie, następujące środki antyspamowskie i antytrollerskie:
1. Upomnienie (PW dla trolla czy spamera, niewidoczne w jego profilu dla Użytkowników.)
2. Ostrzeżenie nr 1 to już widoczne w profilu dla wszystkich Użytkowników.
3. Ostrzeżenie nr 2 też widoczne dla wszystkich Użytkowników.
4. Ban czasowy zwykle od tygodni do 2 miesięcy.
5. Ban stały.
I zrobił się porządek. 

@KFC
Duża przesada jak dla mnie, z tym, że wspomniany Malaggar utrzymuje Poltera. Raczej mu szkodzi, odstraszając tych co chcą rzeczowej dyskusji, a widząc to co tu się wyprawia, nawet się nie rejestrują. Chyba, że Malaggar dokonuje prywatnych i wystarczająco wysokich przelewów na utrzymanie Poltera, to ok wtedy go utrzymuje.

Też pozdrawiam.

 

Kilka rad ode mnie ( nie pouczeń):

- Na jednym z forów gdzie działam, robimy składki dobrowolne na utrzymanie tegoż forum i dajemy radę, dzięki temu nie mamy trolli i spamerów.

- Sugeruję odebranie Użytkownikom niezarejestrowanym możliwości dokonywania jakichkolwiek wpisów na blogach i  gdziekolwiek indziej.  Oni robią największy bałagan i klną na potęgę. Nie wiem czy dobrowolna zbiórka kasy na utrzymanie Poltera ( serwer itp), jest tutaj możliwa,  ale jest to jakaś opcja.  

- Autorzy blogów powinni mieć w Regulaminie obowiązek usuwania spamu. (To jak sprzątanie wokół posesji przez jej Właściciela w realnym życiu, za zaśmiecanie i wiele innych podobnych działań są grzywny dla Właściciela, uregulowane w Kodeksie Wykroczeń, tu zaś powinno to być w Regulaminie, jeśli jest to nie jest egzekwowane). 

 

08-09-2014 10:59
Malaggar
   
Ocena:
0

Kamulcu, zgłaszam komentarz Joanny "Senthe" F. jako obraźliwy. Robię to publicznie, by ludnosć Polteru widziała, że Król Trolli nie jest zadowolony!Autorzy blogów powinni mieć w Regulaminie obowiązek usuwania spamu.

Najgłupsze, co przeczytałem ostatnio. A było sporo porządnych głupot w tym okresie. Ja sugeruję od razu stworzyć indeks tematów zakazanych dla blogerów (koty tak, psy już nie itp.). To dopiero by wprowadziło porządek!

Jak na człowieka, który tak długo siedzi w RPGach, a więc nie jest nastolatkiem, wyjątkowo łatwo łykasz wszystko. Prawdziwy duch młodego pelikana w niemłodym  już tak ciele.

Największy odpływ wartosciowych ludzi z poltka był tu najpierw tuż po fuzji z D&D.pl (gdy przekozaki takie jak Darklord i Adi Cherryson poodchodziły), a potem gdy się tu nie udzielałem długo. Więc tak, jestem winny zła na polteru :(

PS. Więcej złego zrobiłem chyba jako moderator tutaj, niż jako Bonnie Prince Troll i teraz Król Trolli.

08-09-2014 11:11
Senthe
   
Ocena:
0

Ojej, dla kogo może być obraźliwy mój komentarz?

08-09-2014 11:13
Tyldodymomen
   
Ocena:
+3

Gdzie byłeś Aravenu jak szukano jelenia do moderacji? Weźmy się i zróbcie ?

08-09-2014 11:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.