» Blog » Polterdrama na Fate 3.0
15-01-2015 14:00

Polterdrama na Fate 3.0

Odsłony: 464

 

Ostatnio było na Polterze trochę o nowym wyznaniu - Araveniźmie. Większość ludzi nie przywiązała do tego wagi uznając, że bez rzetelnego wsparcia ten odłam religijny szybko się wykruszy. Jednakże Aravenizm uzyskał protektorat i wsparcie z powodu jej nowego wyznawcy. Samego głównego Dozorcy, który dokłada wszelkich starań i nie szczędzi wysiłku, aby Polter pozostał miejscem wolnym od wszelakiego plugastwa czyli oznak dyskryminacji i objawów chamstwa.

Na potwierdzenie załączam treść wiadomości, jaką otrzymałem wczoraj od naszego Dozorcy.

 

Ze względu na to, skąd się to wzięło, Araven uważa pisanie o „FATE 3.0 na mechanice Age of Arthur” za nabijanie się z niego i ma prawo wyciągać taki wniosek, nie używaj więc proszę tej frazy, nawet jeśli traktujesz ją jako swego rodzaju mem, w nikogo nie wymierzony.

 

- Kamulec

 

A więc zapamiętajcie sobie dobrze, żeby nie szargać Araveńskiej dumy i nie zmuszać go do pisania donosów. Czyńcie więc tylko to, co słuszne, i nigdy, przenigdy więcej nie wspominajcie o Fate 3.0, ani Age of Arthur, albowiem to sprowadzi na was pomstę!

Zastanawiam się czy przywilej bycia urażonym dotyczy tylko Aravena, czy też każdy użytkownik Polteru ma prawo wybrać sobie 1k3 słowa lub frazy, które od tej pory uznawane są za wulgaryzmy godzące w jego dobre imię, oraz czynniki zapalne, wywołujące flame... Tak byłoby sprawiedliwie.

Ostatni fragment usunięty. – Kamulec

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Rincewind1
   
Ocena:
+6

Każda osoba krytykująca Warhammera naśmiewa się ze mnie, proszę tego nie robić. Szczególnie "po co, skoro jest Warhammer."

15-01-2015 15:53
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+3

Każda osoba krytykująca D&D naśmiewa się ze mnie, więc rozkazuje tego nie robić.   Bo tak!

15-01-2015 16:06
TO~
   
Ocena:
+2

eee, a jak ktoś uzna, że z jakiegoś powodu razi go użycie literek R, P i G, to co, zamkną poltera? :)

Nie dajmy się zwariować.

15-01-2015 16:18
oddtail
   
Ocena:
+2

Jeśli cytat podany w notce jest prawdziwy, to nie wiem, czy się śmiać, czy załamać do reszty.

15-01-2015 16:20
Araven
   
Ocena:
0

Wyjaśniam nie razi mnie w żaden sposób odnoszenie się do Age of Arthur na Fate 3.0, czy jej krytykowanie czy wychwalanie.  Mnie się ta gra podoba innym nie musi, w pełni to akceptuję, nie w tym problem.

Tyldodymomen podłapał mój sentyment do w/w mechaniki i wszędzie z 20 razy ją potem polecał ,  w tematach o Warhammerze, różnych wieściach itd. gdzie tylko mógł, spamując na potęgę.

Z czasem zacząłem to ignorować, bo przyznaję początkowo mnie to nieco irytowało, ale skoro Administracja pozwala na spam na Polterze to ok, może być spamowanie polecaniem w/w mechaniki. Pogodziłem się z tym.
I owszem poprosiłem Kamulca by napisał do Tyldodymomena w tej sprawie, o Gawku nic nie pisałem.

Jakiś problem z tym chyba ma Autor tego bloga, skoro założył osobny temat, temu poświęcony. Ja nie czuję się w żaden sposób "urażony" polecaniem czy krytykowaniem w/w mechaniki, i nigdy się tym nie czułem urażony. Jest to dla mnie obojętne. Drażniło mnie nieco spamowanie jakie uprawia zwłaszcza Tyldodymomen, nader często polecając w swoich spamerskich wpisach w/w mechanikę. Problemem był i jest dla mnie spam ogólnie, nie zaś tylko z ironicznym polecaniem w/w mechaniki. 

Reasumując Gawk złośliwie wypowiada się za mnie, całkowicie opacznie interpretując moje poglądy i zachowania. 

15-01-2015 16:36
nerv0
   
Ocena:
+3

@oddtail

Najbardziej załamuje to, że fandom jest już tak wypalony flejmami, że Gawk musi się łapać takich ochłapów żeby choć trochę pobaitować. ;)

15-01-2015 16:49
TO~
   
Ocena:
0

Gawk wypowiada? A ten tekst moderacji to pies? Nie było podpierniczenia*? Nie zrozum mnie źle, lubię czytać Twoje komentarze, ale tu mamy do czynienia z tragifarsą :). Chyba, że jest to fragment wyrwany z szerszego kontekstu.

 

* mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, jakie słowo powinno być zamiast pierniczków :)

 

15-01-2015 16:50
Araven
   
Ocena:
0

 

Najpierw poprosiłem samego Tyldodymomena na PW, by zaprzestał spamowania wszędzie polecaniem w/w mechaniki. Olał mnie i spamował dalej, więc napisałem do Kamulca, o Gawku nic nie wspominałem. To jednak było kilka tygodni temu (dobrze ponad miesiąc).

Od tamtego czasu przeszło mi, posłuchałem dobrych rad by to zignorować i przyzwyczajam się do spamu tutaj. Ale popieram w pełni wpis nerv0.

"Najbardziej załamuje to, że fandom jest już tak wypalony flejmami, że Gawk musi się łapać takich ochłapów żeby choć trochę pobaitować. ;)"

@nerv0

Pełna zgoda, bo ta "sensacja"  to odgrzewany kotlet sprzed ponad miesiąca i moje PW do Kamulca z prośbą o interwencję,  dotyczyło Tyldodymomena nie Gawka.

15-01-2015 16:57
TO~
   
Ocena:
0

@ Araven

Dzięki za wyjaśnienie :)

15-01-2015 17:00
Kamulec
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Notka ukryta.

Gawk pisał o Age of Arthur w podanym przez Aravena kontekście i do niego odnosiło się moje pw.

@Araven

Dzięki za PW do Tyldodymomena, a teraz Gawk zaczął wstawiać teksty o polecaniu Fate 3.0 na mechanice Age of Arthur.

Tak więc pisałeś też o Gawku.

To jest wymierzone we mnie, (…), a on leci z tym Fate 3.0 z Age of Arthur, bo podłapał to w dyskusji o Fate na jednym z blogów.

Dlatego traktuję te wiadomości jako drażnienie się z Tobą, a nie po prostu wpisy nie na temat.

15-01-2015 17:42
TO~
   
Ocena:
0

Dlaczego notka ukryta? :)

 

15-01-2015 17:48
Hangman
   
Ocena:
+2

Z tego samego powodu, z jakiego Gawk został zbanowany.

 

za: Atak na innego użytkownika serwisu. Recydywa.

 

Czyli Kamulec jest wyznawcą aravenizmu, a uwaga odnośnie protektoratu była jak najbardziejna miejscu.

Jeżeli rzeczywiście Araven nie donosił to sytuacja jest jeszcze bardziej absurdalna, bowiem świadczy to o jakiejś głębszej więzi, skoro moderator sam podejmuje się tak drastycznej i zapalczywej obrony jednego użytkownika, ignorując dobre imię kilku innych.

A już kiedyś ktoś powiedział, są równi i równiejsi. A niektórzy, z powodu braku kręgosłupa, elastyczni.

 

Powinna być na "Polteru" jakaś opcja wykupienia protektoratu. Wtedy przy nicku takiego użytkownika były widoczny znaczek: "Ten użytkownik jest chroniony przez (nick moderatora)" Od razu byłoby wiadomo, kogo można obrażać bez konsekwencji, a kto ma przywileje wykraczające poza granice zdrowego rozsądku i norm etycznych.

15-01-2015 18:17
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Kamulcu na jakiej podstawie ukrywasz notkę skoro ją OCENZUROWAŁEŚ ?:d  Skoro przeszła już przez próbę nadgorliwości to co jeszcze w niej łamie regulamin?
 

15-01-2015 18:37
Kamulec
   
Ocena:
0

@Tyldodymomen

Wyciąłem najostrzejszy kawałek, nie chciałem kasować całości, choćby ze względu na wyjaśnienie sytuacji pod spodem.

15-01-2015 19:10
OhGodWhy
   
Ocena:
+1

Czy wasi prawni opiekunowie wiedzą, że używacie internetów do robienia z siebie królowych dramatu?

Może poświęcajcie więcej czasu na odrabianie lekcji i sprzątanie w pokoju.

15-01-2015 20:43
Headbanger
   
Ocena:
+1

Każda osoba krytykująca Świat Mroku naśmiewa się ze mnie, więc rozkazuje tego nie robić.   Bo tak!

16-01-2015 02:03
Hangman
   
Ocena:
0

Więc można powiedzieć, że Star Warsy są głupie!

16-01-2015 09:50
oddtail
   
Ocena:
+3

@Kamulec: ja bardzo przepraszam, rozumiem że pilnowanie porządku na Polterze to sprawa niełatwa, wiem że są trolle i łamania regulaminu i w ogóle, jestem po stronie raczej osób "pilnujących", bo to jest zadanie niewdzięczne, upierdliwe i niełatwe.

Ale jeśli "drażnienie" się z użytkownikiem jest wykroczeniem i podlega karze, to ja dziękuję, ale chyba ostatecznie zrezygnuję z korzystania z Poltera. Są pewne granice.

Nikt tu (mam nadzieję) sześciu lat nie ma, docinki pod adresem innej osoby są może niefajne, ale nikt od nich raczej nie umrze. No i nie wierzę, że każdy kto kiedykolwiek był choć odrobinę złośliwy pod adresem kogoś innego został za to skarcony, zbesztany i ukarany. Zastanawia mnie ta wybiórcza reakcja.

16-01-2015 13:02
Kamulec
   
Ocena:
0

Z wiadomości takiej, jak wysłałem, odbiorca może wywnioskować, że:
1) jego działanie faktycznie przeszkadza, więc kontynuowanie go będzie świadomą złośliwością

2) jego działanie może spotkać się z sankcją

Więc tak, prześladowanie innego użytkownika, nawet za sprawą drobnych, ale systematycznych uszczypliwości, podlega sankcji, która ma na celu przerwanie tego działania.

Nikt tu (mam nadzieję) sześciu lat nie ma, docinki pod adresem innej osoby są może niefajne, ale nikt od nich raczej nie umrze.

Obiekt docinek nie umrze, ale opuści portal w poszukiwaniu milszego miejsca, a bawiący się jego kosztem znajdzie sobie inny cel. I tak będzie przyczynkiem opuszczania serwisu przez kolejnych użytkowników. Poltergeist to miejsce do dyskusji o fantastyce, a nie do zabawy w sprawdzanie wytrzymałości psychicznej innych ludzi.

17-01-2015 04:23
Headbanger
   
Ocena:
+3

Kamul to działa w dwie strony. Oddtail też opuści ten portal widząc twoją postępującą paranoję.

Chociaż, wygląda na to, że ziomki mają zostać, a reszta niech spada niegodna czyścić butów. (Wiem, że raczej Aravenu to nie twój ziomek, ale mówię jak to wygląda).

17-01-2015 09:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.