» Blog » Polterblog − podsumowanie 2022
03-01-2023 21:16

Polterblog − podsumowanie 2022

W działach: Polter, Polterblog | Odsłony: 107

I oto jest − podsumowanie działalności na Polterblogu w minionym, 2022 roku [STATYSTYKI: KliK!]. Jego przygotowanie zajęło mi nieco więcej czasu niż poprzednio z dwóch względów. Po pierwsze liczba notek, która przewinęła się przez Polterbloga była ponad dwa razy większa − użytkownicy serwisu zamieścili równo 400 wpisów (175 w 2021 roku). Drugi powód był bardziej prozaiczny − dwukropki w tytułach notek (a zwłaszcza cholerne emotki), które podczas rozdzielania w tabelce autorów od tytułów wpisów za pomocą separatora ":" dokonały demolki w zestawieniu.

Podobnie jak w 2021 roku, ubiegłoroczny styczeń był miesiącem największej aktywności na Polterblogu. Z kolei sierpień (polecajki i komentarze) i wrzesień (notki i ich wyświetlenia) były okresem najmniejszej aktywności. O dziwo nader dobrze wypadł ostatni miesiąc biorąc pod uwagę to, że grudniowe notki miały najmniej czasu, aby zaistnieć w sieci (statystyki zostały zebrane 1 stycznia). Reasumując – 400 notek (średnio 33 miesięcznie) zostało wyświetlone ponad 54 tys. razy (średnio 4,5 tys. wyświetleń miesięcznie), zebrało 416 polecajek i zostało skomentowanych 2,3 tys. razy (średnio 200 komentarzy miesięcznie).

W ubiegłym roku notki pisało 20 osób (dla porównania 18 osób w 2021 roku) − część osób kontynuowała swoją aktywność z lat poprzednich, pojawiło się (i zniknęło) się kilka nowych twarzy, paru użytkowników nie kontynuowało swojej zeszłorocznej przygody z Polterblogiem. Ze wspomnianej dwudziestki połowa napisała nie więcej niż 3 wpisy (z czego pięć osób opublikowało tylko jedną notkę).

Pod względem liczby notek królował Kaworu92 (37% wpisów), który dużo miejsca poświęcił na linkowanie do swoich blogów oraz kanału na YT, niezwykle zmiennym fandomowym planom twórczym, czy też prozie życia (zepsuta lampka, polowanie promocje w Biedronce). Zabrało trochę konkretów, w związku z czym np. Exar, który zamieścił o 100 wpisów mniej (ale za to bardziej treściwych) zebrał prawie dwa razy tyle polecajek.

Z kolei największą liczbę wyświetleń (35%) i poleceń (37%) poleceń zebrały notki Aesthevizzta (dziwnie tak pisać o samym sobie xD). Natomiast największą średnią wyświetleń i komentarzy miały dwie notki zmarłego w lutym Furiatha. Nie chciałbym dorabiać jakieś smętno-patetycznej ideologii, ale szczerze polecam zapoznanie się z ostatnim zalinkowanym przez niego tekstem.

Natomiast pod względem średniej poleceń najlepiej wypadło pięć notek Johnego − jedna z nich zebrała rekordową liczbę 8 poleceń − więcej po raz ostatni uzyskała notka z 17-10-2018, natomiast magiczną barierę dziesięciu polecajek przekroczyła notka z 13-08-2018. A to było dość dawno temu... W każdym razie jeśli chodzi liczbę poleceń warto również wspomnieć o 3 notkach, które zebrały 6 poleceń oraz 11 wpisach z 5 polecajkami.

Z kolei pod względem liczby wyświetleń najlepiej wypadłby notki o świecie Wiedźmina oraz Wielkiej Wodzie, które jako jedyne przekroczyły próg tysiąca wyświetleń (pierwsza ponad 2,5k, a druga prawie 2k), a na trzecim miejscu znalazł się wpis Exara o Ukrainie (prawie 800 wyświetleń) − pod tą notą znajduje się również największą liczba komentarzy spośród wszystkich ubiegłorocznych notek. Zresztą pod jego wpisami tworzyły się najciekawsze i najdłuższe dyskusje.

Z drugiej strony aż 210 notek było nie dostało żadnej polecjaki, 126 nie zostało skomentowanych, a aż 104 zostały bez poleceń i komentarzy.

Podsumowując, po zapaści w 2020 roku jest widoczne wyraźne ożywienie na Polterblogu, co niewątpliwie powinno cieszyć. Jednak bez większej liczby aktywnych użytkowników będzie ciężko o dalszy rozwój.

Komentarze


Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Nikt nic nie pisze, ale mam nadzieje, że tabelki działają jak powinny?
05-01-2023 16:05
Kaworu92
   
Ocena:
+1

Hm... tak patrzę na tę ostatnią notkę Furiatha i fakt, fajna jest :D

Szkoda człowieka : <

05-01-2023 16:19
Johny
   
Ocena:
+1

Ha, jeśli by patrzeć na ilość polecanek to mógłbym uznać, że produkuję mało, ale przynajmniej jest jakość ;).

Dzięki za podsumowanie. Fajne są te notki zbierające w całość artykuły blogowe czy ilość wyświetleń. To takie trzymanie ręki na pulsie. Na co dzień pewne rzeczy mogą umknąć, a jak się zobaczy takie podsumowanie to przynajmniej ja mam większe poczucie że w serwisie się coś dzieje jeśli chodzi o społeczność.

05-01-2023 23:00
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

@Johny

Dlatego pokusiłem się o wyliczenie średniej i kilka innych statystyk. Takie podsumowania jak to czy podsumowania miesięczne nie powstałyby, gdyby nie ruch na Polterblogu.

06-01-2023 20:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.