» Blog » Polter – 100k wieści
04-06-2023 15:15

Polter – 100k wieści

W działach: Polter, nostalgia | Odsłony: 122

Polter – 100k wieści

Dziś przez przypadek odkryłem, że w Dzień Dziecka (czwartek, 1 czerwca) w serwisie pojawiła się stutysięczna wieść! Z obecnych redaktorów Poltera największy wkład w tym osiągnięciu mają: AdamWaskiewicz (11,4%), Asthariel (9,4%) oraz Radnon (1,3%). Moja "cegiełka" wynosi niespełna 1%. Trochę żałuje, że nie udało mi się "wcelować" (zabrakło naprawdę niewiele) w tak zacny jubileusz, ale kto wie – może za trzy lata będę miał więcej szczęścia ;)

 

Lista jubileuszowych newsów:

PS: Myślę, że byłoby warto pochwalić się tym osiągnięciem w polterowych mediach społecznościowych.

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+2

Kurczę, z jednej strony mogę być dumny, że tyle newsów jest mojego autorstwa. Z drugiej - równocześnie to bardzo niedobrze, jeśli w tak rozbudowanym serwisie, z wieloma działami i redaktorami, za jedną piątą wieści odpowiadają dwie osoby - a trzeci na podium ma o cały rząd wielkości mniej napisanych newsów. Zresztą mój procentowy udział będzie sukcesywnie malał, bo od jakiegoś czasu ograniczyłem newsowanie, za wiele czasu mi zajmowało, chociaż niestety mam świadomość, że nawet pomimo Twojego niebagatelnego wkładu w aktualizowanie informacji w dziale RPG, skutkiem tego jest fakt, że informacji o różnych wydawcach po prostu nie ma wcale, albo pojawiają się mocno nieregularnie. Ale rozumiem, że newsowanie to działalność czasochłonna, niewdzięczna i - mam wrażenie - niedoceniana.

04-06-2023 15:45
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Niestety weterani odchodzą, a brakuje ich następców. Działów jest ok. dziesięciu , ale część jest albo martwa, albo aktualizowana z doskoku, co nie zachęca do regularnego śledzenia wieści (które czasem pojawiają się tam ze sporym poślizgiem). Ale i tak na tym tle dział RPG/D&D wypada najlepiej.

Jakiś czas temu sugerowałem rozważenie tego czy przy tak niewielkim gronie osób jest sens trzymania się akceptowania newsa przez co najmniej dwie osoby, na rzecz umożliwienia autorowi samodzielnej publikacji (po opublikowaniu dania możliwości poprawienia ewentualnych chochlików) - dzięki temu gorące newsy nie będą kisły  - czasem po parę dni - w poczekalni, chociaż niewątpliwie może obniżyć się ich jakość.

Liczba źródeł wieści jest spora, więc żeby nie zwariować trzeba zrobić jakaś selekcję (w przypadku RPG na celowniku mam polskich wydawców, ew. doniesienia o premierach na DTRPG do systemów wydanych po polsku, a resztę omijam, bo szkoda mi czasu na wynalazki, które są nisza dla k10 osób).

Poza tym trzeba mieć wyczucie/farta żeby trafić w dobrym momencie (np. przegapiłem "na gorąco" pojawienie się Startera do Thorgala - jak robiłem przegląd DTRPG 26 maja to go jeszcze nie było i dopiero kolejnego dnia wieczorem, gdy zaczęły się pojawiać pierwsze jego recenzje, to okazało się, że jest on już dostępny do pobrania).

Autorów newsów przynajmniej widać w serwisie, a co mają powiedzieć osoby zajmujące się ich korektą?

04-06-2023 16:15
Tiszka
   
Ocena:
+2

Tu wtrącę, że bardzo by się przydał ktoś do wrzucania wieści komiksowych. Ja z doskoku to robię, ale korekta serio wystarcza mi do szczęścia :) 

04-06-2023 16:18
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

@Tiszka

Praktycznie do każdego działu przydałaby się jedna lub dwie osoby. Polter praktykował w przeszłości coś takiego jak nabór do redakcji?

04-06-2023 16:24
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Po ludzku powiem - za darmo nikomu się nie robić dla idei. Takie życie.

 

04-06-2023 20:17
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

I tak, i nie - są ludzie, którzy lubią hobbystycznie o swoich zainteresowaniach, tylko trzeba do nich dotrzeć (przynajmniej kiedyś tak było - inaczej Polter i masa innych serwisów - nie tylko o tematyce fantastycznej - nigdy nie ujrzałaby światła dziennego).

04-06-2023 20:48
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Jasne. Ale na to trzeba mieć czas. Jak większość dnia pracujesz, a potem zajmujesz się sprawami życiowymi, to raczej nie masz ochoty w wolnych chwilach jeszcze klepać newsów pro publico bono

05-06-2023 09:24
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Kilku osobom (w tym mnie) jak widac sie chce ;) ale mialem na mysli uczniow i studentow, ktorzy maja luzniejsze grafiki ;)
05-06-2023 15:12
Henryk Tur
   
Ocena:
+1

Tak, zrozumiałem tak właśnie. Tutaj mógłby się szlifować ktoś, kto dopiero zaczyna.

 

05-06-2023 16:11
Aesthevizzt
   
Ocena:
0
Chociazby sp. Piotr Bicki jako siedemnastolatek zaczynal na Polterze (gry/konsole) a pozniej trafil na CDA i Eurogamera.
05-06-2023 19:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.