string(15) ""
» Blog » Polemika alkionejska z laveryjską
10-01-2011 18:10

Polemika alkionejska z laveryjską

W działach: User Szary | Odsłony: 12

Zastanawiałem się przez pewien czas nad tym wpisem, ale skoro prasa z chęci uprawia polemikę, to ja też nie będę podżegaczem, polemizując tutaj z Laverisem. Wszelkie uwagi co do wpisu, kierować na PW - nie chcę trollować. Czemu polemizuję
  • Kasowanie moich komentarzy uważam za policzek w twarz od kogoś, kto nie potrafi z nimi polemizować. Nikt nigdy nie określił mnie jako trolla, a wiszę na tym necie od długiego czasu, często wciskając swoje trzy grosze.
  • Zarzucanie Mayhnavei ultrakonserwatyzmu świadczy o poważnych lukach w wykształceniu humanistycznym i degrengoladzie pojęć
  • Blogowanie przez Laverisa zaczyna nosić znamiona szkodliwego dla sfery pojęciowej RPG i logiki w samej sobie
1) RPG to gry w odgrywanie ról, nie "zabawy fabularne", "gry fabularne" ani "teatr alternatywny" bo "Uważam, że esencją RPG jest kreacja i tworzenie akcji postacią poprzez jej odgrywanie, stosowanie mechaniki (zasad gry)" Właśnie "fabularne" i sam to potwierdzasz, skoro esencją RPG jest tworzenie akcji postacią poprzez jej odgrywanie, to efektem tego tworzenia jest wplatanie jej w fabułę, która napędza oś historii, której z kolei elementem jest ta postać. 6)]Porównywanie RPG do teatru wraz ze syntezowaniem tych dwóch pojęć jest szkodliwe bo "Bowiem to zachowanie jest jednym z przejawów "elitaryzmu RPG"" Z kolei syntezowanie pojęć aktorstwa i grania w RPG nie ma z tym nic wspólnego. Podpadasz pod swój własny punkt. 7) Reżim klimaciarski i storytellingowy w RPG jest szkodliwy I wyolbrzymiany do tego stopnia, że tak naprawdę nikt już nie bierze tego poważnie. 9)Przerabianie RPG do komedii commedii dell'arte jest szkodliwe. bo "Bowiem to zachowanie jest jednym z przejawów "elitaryzmu RPG"." Czyli Larpy są szkodliwe, bo wiele je łączy z commedią dell'arte. Larpy to przejaw elitaryzmu, który sam w sobie jest szkodliwy. Już nawet nie mówiąc, że grając w piwnicy ze znajomymi i stosując elementy włoskiej komedii szkodzę idei RPG. W tym punkcie wychodzi główny cel tej polemiki. Rzucanie takich stwierdzeń w tak autorytarny sposób przy bezpardonowym kasowaniu krytyki, która zarówno ostrej, jak i merytorycznej(a zwłaszcza celnej) to zjawisko jest bardzo niepokojące - zwłaszcza wobec częstotliwości publikacji Lava. Ja Szary User, znany też jako User Szary muszę w tym momencie dla czystego balansu napisać coś od siebie, choćby po to, żeby wyrównać to, co się dzieje. 11) Staroszkolne granie jest stylem niepożądanym. bo "storytellingowe rozstrzyganie sytuacji poza walką jest czynnikiem zubażającym termin RPG." Niepożądanym przez Ciebie, zubażającym Twój termin RPG. Ja tu mogę podać swój Punkt Pierwszy Alk-says 1. Wszelkie próby nadania zjawisku złożonemu definicji jednowymiarowej, Jedynej Właściwej Definicji(czyli to, co uparcie robi Laveris w swoich notkach) to bezwzględne zubażanie tego zjawiska poprzez negację jego wielowymiarowości. Innymi słowy. Laveris forsuje Swoją Definicję RPG, która nie ma nic wspólnego z rozrywką uprawianą przez ludzi w wieku 12-30 lat(czyli dwa pokolenia). Więcej, forsując ją, uważa, że to, co nie mieści się w jego definicji jest zubażaniem tejże rozrywki(gry) i podejściem siłą rzeczy niższym. To jest zjawisko, które ja publicznie chciałbym napiętnować na tym blogu i piętnować będę, bo jest to zachowanie patologiczne. Jeżeli naruszam regulamin, jestem w stanie cytując odpowiednie autorytety wywieść, że nie jest to atak na użytkownika a atak na zjawisko. P.S. Notka jest ostra, jeśli narusza zasady moderacji, mogę ją złagodzić. P.S.2. Zapraszam do dyskusji, jeśli w jakimś punkcie jestem skrajny.

Komentarze


riotpunk
   
Ocena:
+5
@Laveris de Navarro

Przeczytaj sobie ten tekst:

http://3k10.wordpress.com/2011/01/ 08/zdefiniujmy-gry-fabularne/

Potem przeczytaj komentarze pod nim.

Potem znajdź różnicę.

A na koniec zastanów się czemu.
11-01-2011 21:19
Malaggar
   
Ocena:
0
Uznaję ich za personalnych wrogów, ze względu na celowe zadanie mi ran ROTFL...
Zwłaszcza dziwi mnie Mayhnavea na tej liście. Osoba, która starała się podjąć rzeczową dyskusję i której komentarze kasowałeś w nieelegancki sposób.
11-01-2011 21:21
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Wojna to pokój!
Wolnosc to niewola!
Ignorancja to siła!
11-01-2011 21:23
von Mansfeld
   
Ocena:
0
riotpunk, wiem że Enc pisze tam bzdury (zwłaszcza w kontekście innych sesji niż "na żywo"), ale inni mnie wyręczyli pięknie, by nie pisać tam komentarza. Po prostu Enc ma renomę po wygranej sprawie z ROLem i tyle. Dzięki temu ma kulturalne komentarze (no, Światotworzenie także coś mu przyniosłi), a nie ataki personalne.
11-01-2011 21:26
Alkioneus
   
Ocena:
0
@Laveris

Szkoda tylko, że tym wezwaniem do polemiki, jegomośc Alkioneus obwołał kimś pokroju "śmiecia".

Zacytuj. Tylko, żeby to było jasne, że sprowadzam Cię do kogoś pokroju "śmiecia". Ja po prostu zarzuciłem ci alogiczność wywodów, upór i głoszenie bzdur. Do "śmiecia" to trochę daleko.
11-01-2011 21:27
Malaggar
   
Ocena:
+2
@Laveris: Czekaj, a ja głupi myślałem, że Enc ma dobrą opinię dlatego, że jest:
1) Sensownym userem (a przynajmniej był póki miał tu konto)
2) Podobno (nie znam osobiście) miłym facetem
3) Napisał dużo dobrych postów/wpisów.
4) Kulturalnie dyskutuje.

Dlatego i jemu odpisują kulturalnie.
11-01-2011 21:30
von Mansfeld
   
Ocena:
0
Alkioneus, rzucę twoje cytaty z tej notki sugerujące, że traktujesz kogoś jak śmiecia.

Blogowanie przez Laverisa zaczyna nosić znamiona szkodliwego dla sfery pojęciowej RPG i logiki w samej sobie

Blogowanie o raportach z sesji w Wolsunga, o realizmie do KB#15 także jest szkodliwe wg ciebie. Dziękuję.

To jest zjawisko, które ja publicznie chciałbym napiętnować na tym blogu i piętnować będę, bo jest to zachowanie patologiczne.

Innymi słowy, atakujesz personalnie oraz podjudzasz do personalnych ataków.
11-01-2011 21:30
Amanea
    Trochę nie na temat...
Ocena:
+1
Ja chyba naprawdę przyjadę na ZjAvę, ale... Nie załapałam się na listę, to nie dostanę kolejki :(

EDIT: A jednak nie przyjadę, uczelnia i sesja mnie pochłoną na ów weekend :(
11-01-2011 21:31
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Amanea, to ja Ci posatwie. Ale piwa nie pije, wiec mozemy walnac piecdziesiatke w Parado.

To bedzie moj wklad w Avangarde ;]
11-01-2011 21:32
Alkioneus
   
Ocena:
0
Blogowanie o raportach z sesji w Wolsunga, o realizmie do KB#15 także jest szkodliwe wg ciebie. Dziękuję.

Złego słowa nie powiem o Twoich raportach z sesji Wolsunga, czytam je nawet często z ciekawości.

To jest zjawisko, które ja publicznie chciałbym napiętnować na tym blogu i piętnować będę, bo jest to zachowanie patologiczne.

Moje słowa.
Ale gdzie tu do "śmiecia"?

Śmieć to ktoś, z kimś się nie gada, tylko ktoś na kogo się spluwa z pogardą. Za kogoś takiego Ciebie nie uważam.
11-01-2011 21:33
ivilboy
   
Ocena:
+1
Plusowałaś nam, to dostaniesz się do bandy awansem:) Dostaniesz kolejkę jak obiecasz, że się odstawisz:)
11-01-2011 21:34
Amanea
   
Ocena:
+1
Odstawiłabym się jakby nie cholerne egzaminy, noo... :(
11-01-2011 21:34
von Mansfeld
   
Ocena:
0
Złego słowa nie powiem o Twoich raportach z sesji Wolsunga, czytam je nawet często z ciekawości.

Ale uogólniłeś:

Blogowanie przez Laverisa zaczyna nosić znamiona szkodliwego dla sfery pojęciowej RPG i logiki w samej sobie

Czyli zdanie dotyczy całej treści przeze mnie blogowanej. Skoro czepiasz się mnie za zdania, to ja także. Wszakże przyzwoliłeś mi formalnie na czepialstwo.
11-01-2011 21:35
Rag
   
Ocena:
+7
@Laveris

Nie mam nic do Ciebie, bo niczym mi nie podpadles, ale naprawde moglbys sie zastanowic nad tym w jaki sposob sie wypowiadasz. Jakich bys pogladow nie mial - wyrazane w taki sposob gwarantuja w 100% flame, i bedzie on prawie zawsze z Twojej winy, bo wszystko to co napisales da sie wyrazic innymi slowami nie powodujac przy tym napadow agresji u osob postronnych.

Pozdrawiam
Rag
11-01-2011 21:45
ment
   
Ocena:
+7
""Załapali się: Alkioneus, Malaggar, ivilboy, ment, Szczur, Sakhuul, Mayhnavea.""

Whoa, whoa, horsie! Nie umieszczaj mnie w jednej kategorii z tymi podrzędnymi degeneratami! Chcę jakąś kategorię w stylu "uberpalant". Ewentualnie Mayhnaveę możesz do mnie dołączyć, bo to niezły zadymiarz i widziałem nieraz, jak niszczy psychiki swoją bezwstydną erystyką i przekazami podprogowymi (l33t3st bbcode user of the year!).
Malaggar może być dodatkowo unteruberpanatem, bo ma chłopak zadatki na godnego następcę tego zwyrodnialca, Mayhnavei (nawet nick ma taki, że można sobie przy wpisywaniu palce połamać, paskudna bestia!).
11-01-2011 21:46
Kamulec
   
Ocena:
+1
Wypowiedzi od kilkudziesięciu komentarzy są merytorycznie tak kiepskie, że odechciało mi się czytać. Może damy sobie spokój? Już chyba każdy napisał co miał do powiedzenia, teraz możemy najwyżej zrobić ustawkę.
11-01-2011 21:52
Mayhnavea
   
Ocena:
0
Laveris napisał:

Załapali się: Alkioneus, Malaggar, ivilboy, ment, Szczur, Sakhuul, Mayhnavea. Uznaję ich za personalnych wrogów, ze względu na celowe zadanie mi ran.

Hihi, fajnie :)
To dodam, że prowadziłem jeszcze dyskusję z LdN prywatnie, mailowo. Zacząłem defensywnie, udowodniając, że nie jestem wielbłądem (konserwatywnym socjalistą katolickim, przebóg!), potem tracąc cierpliwość - ale jak przeglądam to, co napisałem, nie ma tam wybiegów ad personam, tylko odniesienia do wymiany maili (bo "dyskusja" czy "dialog" to określenia huczne i na wyrost), ew. stanu wiedzy prezentowanego w konkretnych wypowiedziach :)
Jeżeli to zadawanie komuś ran... to uczestnictwo w blogosferze powinno być dla tej osoby zabronione. Internet nie jest najwyraźniej dla każdego, a ryzykowanie uszczerbku na zdrowiu emocjonalnym i psychicznym to zbyt wiele jak na tak mało znaczące hobby. Wrzucenie LdN na ignora nie jest przejawem niechęci, tylko głębokiej troski.
11-01-2011 21:58
von Mansfeld
   
Ocena:
0
Dzięki Alkioneusowi (i także wam), najprawdopoboniej przeniosę się na swojego własnego bloga (ze swoim blogowaniem), a w Polterowej Blogosferze dam tylko i tym info. Może to dobry pomysł, bo moich notek i tak nikt nie czyta (tym bardziej nieflejmogennych), zaś przynajmniej te nieflejmogenne nie wpadają w obecne tu błotko.

Albo będę dawać jak Khaki. Zajawki do tamtych notek blogowych spoza Poltera. ^^
11-01-2011 22:02
Malaggar
   
Ocena:
+1
Mayhnavea, skoro jesetś siłą rzeczy w naszej bandzie, to dla Ciebie zarezerwujemy przydomek "Profesor" albo inny "Docent" ;)

Swoją drogą, to patrzcie jak polter jednak zbliża ludzi - w naszej grupie znalazły się osoby, z którymi albo nie miałęm do czynienia, albo miałem bardzo sporadycznie i raczej od tej niefajnej strony ;)
11-01-2011 22:02
~Asmodeo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Widać że sesja, ludzie robią cokolwiek byle się nie uczyć. 100 komentarzy - masakra
11-01-2011 22:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.