Polaris

Artykuły

Polaris: Chivalric Tragedy at the Utmost North

Polaris: Chivalric Tragedy at the Utmost North

Innowacyjna mechanika tworzenia opowieści

27-11-2007 13:21 | Jan 'vh' Laszczak | Komentarze: 11
Słowo o dekoracjach Dawno temu, o czym nikt już dzisiaj nie pamięta, biegun północny zamieszkiwał dumny i potężny lud. Ich wyrzeźbione z lodu miasta zajmowały cały kontynent, kunszt ich artystów i rzemieślników, jak również męstwo ich rycerzy nie miały sobie równych. Długie stulecia żyli pod gwiazd...

RPG bez MG?

O systemach z nieklasycznym podziałem narracji

01-08-2008 12:01 | Tomasz 'kaduceusz' Pudło | Komentarze: 46
Wbrew temu co mogłoby się nam wydawać gry fabularne to hobby, które w trakcie swojej historii nieustannie się zmienia. Kiedy my gramy sobie w nasze klasyczne erpegi, awangarda projektantów gier zza wielkiej wody od dawna bawi się już nowym wynalazkiem – grami bez Mistrza Gry. Podobnie jak ich...

Noty

Polaris

23-08-2007 14:26 | Komentarze: 0
Jack McDevitt jest nazywany w USA następcą - i bardzo to zasłużone miano - Isaaca Asimova i Arthura C. Clarke'a. W swoich powieściach łączy bowiem znajomość nauki i futurologiczne wizje z sensacyjną fabułą.

Drugi tom luźno ze sobą powiązanych opowieści o Aleksie Benedikcie, znanym galaktycznym handlarzu antykami i artefaktami. Jacht kosmiczny Polaris zaginął, a los pilota i pasażerów jest nieznany. Alex wpada na trop tajemnicy.

Wieści

Dostępny quickstart Polaris

Dostępny quickstart Polaris

24-03-2016 22:56 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0

W serwisie DriveThru RPG dostępna jest demonstracyjna wersja Polaris, postapokaliptycznego systemu francuskiego wydawnictwa Black Book Editions. Zbiórka na wydanie anglojęzycznej wersji gry prowadzona jest w serwisie Kickstarter.