string(15) ""
» Blog » Podsumowanie WTS Mk. I- wyniki konkursu na najlepszy setting
17-10-2011 00:14

Podsumowanie WTS Mk. I- wyniki konkursu na najlepszy setting

Odsłony: 4

Przed chwilą zakończył się konkurs na najlepszy setting spośród wrzuconych do WTS.  Wrzucam więc krótkie podsumowanie.

 

Oddano łącznie 81 głosów, zagłosowało więc około 27 osób. Około, ponieważ zauważyłem, że niektórzy głosowali na pojedyncze settingi. Do konkursu wystawiono 25 settingów.

 

W kolejności od najbardziej do najmniej popularnego, oto wyniki:

 

Miejsce Pierwsze - 15 głosów

 

Niekwestionowanym zwycięzcą został "Goldstrom" spółki Yuri PRIME/Azteco. Fantastyczny świat wśród chmur, ogromne okręty powietrzne, potężne pancerze abordażowe i latające wyspy oraz tajemnicze miasto wyłaniajace się spod chmur, Dieselgeist. Całośc utrzymana w stylu fantastycznego dieselpunka. Gratulacje, ponad połowa głosujących zagłosowała na ten setting.

 

Miejsce Drugie - 9 głosów

 

Czarny koń WTSu, koncept który na początku wyglądał dośc słabo na tle konkurencji, po wrzuceniu kilku pomysłów nagle wyrwał do przodu. "Dobrze byc złym" nerv0'a to lekko komiczny fantastyczny setting, pokazujący jak wesoło mogą się bawic postacie o czarnym sercu, i jak fajnie można się bawic nimi grając. Ironiczny, komediowy, zabawny. Jedna trzecia głosujących chce tego settingu.

 

Miejsce Trzecie - 8 głosów

 

Tuż za settingiem o graniu złymi ludźmi i nieludźmi mamy setting o graniu socjalistami w kosmosie. Jeden z najmłodszych WTSów (kto wie jak mógłby się rozwinac, gdyby został dodany wcześniej. "Stacja Kosmiczna SOJUZ" pomysłu kbendera to SF setting o kosmosie opanowanym przez sierp i młot. Podane lekkostrawnie i lekkoparanoicznie - gorąco polecam, Towarzysze!

 

Miejsce Czwarte - 7 głosów

 

Ex aequo dwie propozycje. "Mroźne Głębiny" vonBoltzmanna i "Bóg-Maszyna" Tequila Slammera. Pierwszy z wymienionych to setting w kosmosie alternatywnej fizyki, gdzie przestrzeń kosmiczną wypełnia ciecz, ludzkośc podróżuje między planetami w łodziach podwodnych, a na Ziemi wydarzyła się katastrofa, od której powoli do naszego wszechświata przedostaje się Mróz.  Koncept ciekawy, oryginalny i porywający.

Drugi wymieniony to setting alternatywnej historii, który przedstawia świat postśredniowieczny, zmieniony przez kontakt z tajemniczą Maszyną Z Niebios. Nowa religia Maszyny toczy krwawe wojny religijne ze starym porządkiem w Europie. Twardy wojenny steam. Nie mylic z punkiem.

 

Miejsce piąte - 5 głosów

 

Setting ciekawy i bliski Polsce, historie Romantyzmu przełożone na RPG - Rozbiory Polski, Wojny Napoleońskie, Wieszczowie, Bohater Romantyczny, ułozone w całośc, która pozwoli się odnaleźc w świecie rodem z Mickiewicza czy Słowackiego - to wszystko znajdziecie w "Requiem Rozbiorowym" Cooperatora Veritatisa. Nowatorskie podejscie, zachęcam.

 

Pozostała punktacja:

 

po 3 głosy:

"Niebajka" kbendera

"(Nie)Świetlana Przyszłość" Heretyka

"Polskie Feng Shui"  zigzaka

"Ziarenko Prawdy"  Abiorixa

 

po 2 głosy:

"Napoleon w Blasku Księżyca" zigzaka

"Mroczne Wieki" nerv0'a

"Zimna Wojna w Kosmosie" Tregitmara

"Nocturn City" Wirona

"P.S.I."  nerv0'a

"Piekło na Ziemi" Tequila Slammera

 

Pozostałe proponowane settingi uzyskały po jednym lub mniej głosów, były więc pomysłami jednostkowymi. Wszystkie settingi można przeczytac tutaj.

 

Pierwsze pięc pozycji rokuje więc szanse na dalszy rozwój i na nich się skupimy. Pozostałe są ciekawe, ale albo staciły wsparcie pomysłodawców, albo nie uzyskały odpowiedniej miodności. Jednakże kilka z nich ma podobne rozwiązania, proponuję więc autorom znaleźc nić porozumienia i dokonac połaczenia.

 

Co dalej?

 

W tej chwili proponuję tydzień na podsumowanie swoich projektów i stworzenie z wrzuconych pomysłów (poprawione o uwagi pozostałych) ostateczne koncepcje swoich settingów. Jest to także tydzień czasu na dogadanie się pomiędzy twórcami podobnych settingów o ewentualne połączenia koncepcji. I przedstawienie ich jako spójne skrypty. Pozostałe settingi, te spoza pierwszych 5 pozycji, zostaną zamknięte i mam nadzieję - zarchiwizowane.

 

Następnie zaczniemy właściwą pracę nad zwyciezkimi projektami. mam nadzieję, że kbender wkrótce wrzuci info na bloga i na forum, jak bedziemy dalej pracowac w kwestii rozwiązań technicznych.

 

Ja zaś dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w WTSie, a także tym, którzy głosowali na nasze settingi.

Zachecam również wszystkich zainteresowanych do startu w WTS Mk II.

Więcej info na ten temat już wkrótce.

 

 

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Eeeeee tam, nic sie nie zaczelo :)
Dobra, mamy juz kilka fajnych koalicji, WTSowa populacja zaczyna się organizować. Cieszy mnie to i daje zadowolenie. :)
Naprawde widze przyszlosc kilku projektow w jasnych barwach.
Do twgo przypominam wszystkim tym, ktorzy nie chca juz dlubać samodzielnie nad swoimi autorkami - przylaczcie sie, wystartowal WTS Mk II
20-10-2011 07:33
Tequila Slammer
   
Ocena:
0
Ale MKII odsuniemy trochę w czasie? Też bym tam coś wymyślił, ale teraz to kompletnie niemożliwe z uwagi na prace nad 2 WTSami, które chciałbym podejmować:)
20-10-2011 12:39
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mk II wstawimy na długie gotowanie - hype już ma, nie musimy się spieszyć :)
20-10-2011 12:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.