string(15) ""
» Blog » Podsumowanie Polterświąt
21-12-2011 00:42

Podsumowanie Polterświąt

Odsłony: 4

Mam nadzieję, że Polterkołaj (nie mylić z repkołajem) dotarł już do większości polterowiczów, a ci którzy wciąż czekają wkrótce otrzymają swoje prezenty.

Ten wpis ma być zaś, jak wskazuje jego tytuł, krótkim podsumowaniem. Dla mnie i dla Was.
W całej akcji wzięło udział ponad trzydzieści osób, a Poczta Polska do swojego targetu dorobiła około setki przesyłek, jeśli nie więcej. Z pewnością mogę uznać, że akcja zakończyła się sukcesem.

Myślę, że udało się choć na chwilę wywołać ducha Świąt na Polterze, że ludzie jakoś tak spojrzeli ponad podziałami i swoimi małymi wojenkami i wszyscy na chwilę zasiedli do jednego, metaforycznego stołu, aby podzielić się czymś dobrym. Cieszy mnie to niezmiernie z jeszcze jednego powodu, ktory wydaje mi się dość zabawny, choć nie złośliwy (jak to zazwyczaj u mnie). Otóż - ja nie obchodzę Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie jestem chrześcijaninem, czy nawet w ogóle nie należę i nigdy nie należałem do żadnego z Ludów Księgi.
A jednak jak się okazuje, nie jest to potrzebne by zmajstrować fajną imprezę w duchu Świąt. Bo chyba o to chodzi w Świętach każdemu, niezależnie od przekonań, wiary czy statusu społecznego - okazać życzliwość, którą zwykle trzeba dusić w sobie, na którą nie ma czasu lub siły przez większość roku.
Życzę nam wszystkim więcej tego na codzień.

A teraz, po tej krótkiej dygresji, wróćmy do podsumowania.
Co robimy dalej?
Zostało jeszcze sporo prezentów, których nie rozdaliście, lub których nikt nie chciał - a może chciał, ale wstydził się prosić lub nie miał nic w zamian do dania.
Bo są wśród nas i tacy przecież.
Padło wcześniej kilka propozycji, co zrobić z niechcianymi prezentami. Był pomysł by podarować wszystkie prezenty jakiemuś domowi dziecka, klubowi RPG, zrobić aukcję na Allegro i przekazać fundusze na jakiś charytatywny cel, odłożyć je na dzień dziecka...
Padły różne koncepcje. Co zrobimy?
Tą decyzję pozostawiam wam. Byliście wszyscy bardzo hojni, stąd i nadmiar prezentów. Dawaliście więcej niż braliście i to jest naprawdę super sprawa. Za to wszystko należą się Wam wielkie dzięki.
Mam nadzieję, jak już wspominałem wcześniej, że Polterkołaj nie zapomni o nikim i każdy dostanie swoje prezenty. Proszę wszystkich którzy wzięli udział w akcji o upewnienie się, że obdarowani przez was otrzymają swoje prezenty.
Jeśli się martwicie, że coś do was nie doszło, dajcie znać w komentarzach. I zastanówmy się wszyscy co zrobić z pozostałymi prezentami.

Jeszcze raz, dziękuję wszystkim którzy przyłączyli się do akcji, tych którzy się nie przyłączyli zapraszam w przyszłym roku, bo pewnie zabawę powtórzymy za rok.

A wszystkim, ale to wszystkim bez wyjątku- Wesołych Świąt!
PS:
Wrzucam poniżej listę tego co zostało.

Zostało:

KFC :
Wrota Ahrimana
Jak 3 na PS2 - ...
Crimson Skies - Kolekcja Klasyki
Port Royale - Kolekcja Klasyki

Savarian:
Władcy Dziczy - dodatek do D&D
Magia i Miecz nr 5/93 (bez tylnej okładki)

kbender:
Wylęgarnia Żambocha
Jack Campbell, Zaginiona flota - Nieulękły
Mike Resnick, Starship:Bunt
Dark Messiah of Might and Magic

Andman:

Space Empires V (PC, PL, folia),
Tony Tough 2 (PC, PL, folia)
Warhammer Armees - Elfes Noires (czyli mroczne elfy po francusku z 1996),
Antologia polskiej SF dira necessitas
Nagi cel Snerga
Tainaron Leeny Krohn
Don Wollheim proponuje 1988

Bielow:

Czas Apokalipsy: Powrót
"Monte Cassino"
Jerzy Kirchmayer "Powstanie Warszawskie”
Westerplatte
"Głos dla księżniczki"
Toma Clancy'ego "Akta" z cyklu Net Force
Hitman 2

Earl:

Wilczy Szaniec
Patriots
Knights of the Temple II
Sniper Elite

Jade Elenne
Trainz Railroad Simulator 2004
TOCA Race Driver
Got:
Zakładkę MG do D&D - Greyhawk
Prapies:

Ship Simulator 2008 (PC, PL)
Royal Marines Commando (PC, PL),
"O bi, o ba" Szulkina

Headbanger:

Earth 2160 - Gra PC firmy Reality Pump
Kilka numerów Gwiezdnego Pirata
60-cio dniowy trial do EVE online firmy CCP + kilka kontaktów w grze
Thief: Deadly Shadows (PC) firmy Ion Storm.
Silvertongue. Wojna posągów - książka Charlie Fletcher
Dark Messiah of Might & Magic (PC) - gra firm Arkane Studios i Kuju Entertainment
Company of Heroes: Opposing Fronts (PC) - gra firmy Relic Entertainment


Asthariel:

Król mieczy - Nick Stone
Neuropata - Scott Bakker
Nocna Zamieć – Theorin
Król poza bramą
Legenda

Avarest^:
Powstanie Webbera

Bukins:
Eternal Ring - gra na PS2
Demon Stone - gra na PS2

Wydawnictwo Powergraph:
Switch
Michu

De99ial:
Jędrzej W. Ilukowicz "Spod ciemnej gwiazdy"

Jaqob daje:
Powstanie - David Webber/Steve White
Pogodnik Trzeciej Kategorii Tom III, Smocze Gniazdo - Roman Pawlak

Jackall:
Unreal Tournament 3
You Are Empty
Devil May Cry 3 SE
DiRT
Raibow Six Vegas (tylko cd-key do multi)
Shadowrun Sekrety Mocy Tom 2

Marigold:
korekta trzech tekstów lub trzy korekty tekstów z wyjaśnieniem


Komentarze


Repek
   
Ocena:
+12
A jednak jak się okazuje, nie jest to potrzebne by zmajstrować fajną imprezę w duchu Świąt. Bo chyba o to chodzi w Świętach każdemu, niezależnie od przekonań, wiary czy statusu społecznego - okazać życzliwość, którą zwykle trzeba dusić w sobie, na którą nie ma czasu lub siły przez większość roku.

AMEN! :) Genialna akcja. IMO najlepsza, jaka pojawiła w polterowej blogosferze od początku jej istnienia.

--

Do mnie nie dotarła jeszcze paczuszka od Raziela, ale spokojnie poczekam. A jak nie dojdzie, to nic się nie stanie.

--

Co dalej? Ja osobiście nie mam tak na zawołanie od razu pomysłu. Mogę tylko zadeklarować, że jeśli poltek będzie mógł pomóc z czymś organizacyjnie, to jesteśmy do dyspozycji.

Pozdro
21-12-2011 00:47
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+15
I jeszcze najważniejsze - podziękujmy wszyscy Blanche, bo to dzięki Niej cały pomysł powstał.
Blanche, Gwiazdko Polterświąt - dziękuję i życzę Ci tego Twojego Mistrza Gry pod choinkę :)
A u mnie masz soczystą sesję w Falkensztyna.
21-12-2011 00:58
Eva
   
Ocena:
+3
Aye! :)
Dzięki Blanche, dzięki zigzaku (alfabetycznie ;) ) :) A, zigzaku - dostałżeś Karawele? Bo powinny dojść, wysyłana równocześnie z nimi książka doszła w każdym razie.

Ja jeszcze nie mam prezentu od Sashka, ale, jako i miłościwie nam panujący, spokojnie poczekam ;)
21-12-2011 02:27
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Tak,dziękuję bardzo! :) Karawele doszły przedwczoraj, podobnie jak Butchers Bay Headbangera. Odebralem z poczty wczoraj wieczorem. Poza tym otrzymałem juz wcześniej HoE, Inspectres, Nemezis, Kantyczkę...
Jeszcze czekam na kilka pozycji.
21-12-2011 07:07
Savarian
   
Ocena:
+6
Co dalej robimy?
Ja uważam, ze nic. Ponieważ jestem przekonany, że akcja Polterprezentowa będzie miała swój ciąg dalszy w przyszłości - nie wiem czy na dzień dziecka, czy za rok ale to nie istotne - jestem zdania, ze prezenty niewzięte powinny spokojnie czekać sobie na swoją następną szansę.
Jako, ze uczestniczyłem żywo w dyspucie: co zrobić dalej? w poprzednim wątku postaram się skomasować of topy stamtąd w jedną wypowiedz.
Dlaczego nie przekazać reszty na domy dziecka/świetlice.
- Miałem klub RPG w takiej świetlicy, w innej mieliśmy miejsce do grania, w jeszcze innej spotykałem się z bractwem rycerskim. W każdej świetlicy były dzieciaki i widziałem jak traktują one książki/zabawki/gazety/kolorowanki etc. Jeśli przekażemy nasze małe skarby bandzie rozwrzeszczanych dzieciaków to w ciągu kilku godzin/dni zmienią się one w podarte, pogniecione, pomazane śmieci i nikt nie będzie miał z tego pożytku. Seriously jeśli nie chcemy zwyczajnie oddać na śmietnik tego co mamy do zaoferowania szczerze odradzam.
Ja osobiście nie jestem skłonny oddać nic wiedząc, ze a) nikt nie bezie miał z tego pożytku b) zostanie to zniszczone.
Dlaczego nie sprzedaż na allegro?
Ideą akcji było, żeby coś od Nas trafiało do kogoś, kto potrzebuje/szuka akurat tego, co my mamy do oddania. Jak wystawimy na allegro wszystko to skończy się na tym, że za kilka złotych ktoś kupi parę gier, kilka książek, gazetę i stos niepotrzebnych podręczników, potem zostawi sobie 2-3 rzeczy którymi był zainteresowany, a resztę znów wystawi na aukcji. Szczerze nie chciał bym widzieć, podarowanych przeze mnie rzeczy do kupienia za kasę :/ O ile w ogóle ktoś to kupi.
Konkludując na szybko; uważam, ze powinniśmy zostawić nasze skarby i dać im spokojnie czekać, na moment, kiedy znów zrobimy Polterświęta.
21-12-2011 07:32
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Z mojej strony powiem tak - i zaznaczam, ze nikogo nie zmuszam, tylko sugeruję - wydaje mi się że te prezenty byloby dobrze rozdać. Jesli ta akcja ma sie powtorzyć, to dobrze byłoby określić takie sprawy teraz. Dlaczego?
Dajemy coś jako prezent, ale tez spodziewamy sie prezentu (w większości przypadków), wielokrotnie np bylo tak, ze jak ktos zobaczyl cos co go interesowało to wrzucał coś w zamian do puli. Więc można powiedzieć, że już te prezenty "wymienił" na coś. Jesli np zostaną, i będzie chciał je wymienic znow za rok... Mogą pojawić się nadużycia, co chyba skutecznie zabiłoby świąteczny nastrój.

Ja bym proponował jakąś loterię fantową wśród polterowiczów - i tych którzy brali udział w akcji, i tych którzy się tylko przyglądali.
Mając nadzieję, że ci, ktorzy cos otrzymają w tym roku, przyłączą się w przyszłym, czując jak to miło dostać prezent :)
W przyszlym roku proponowalbym rownież wrzucic ogłoszenie na forum KUPIĘ/SPRZEDAM/ZAMIENIĘ, by zachęcić do świąt zgniłych kapitalistów, ktorzy chcą zarabiać na hobby i handlują przed świątynią :)

Edit: jeszcze jeden pomysł: Ewentualnie niech każdy z tych którym zostały prezenty znajdzie sobie innego polterowicza, który nie brał udziału w akcji. I podaruje mu swoje skarby. Komentarz w stylu: Uwazam ze moje prezenty powinny pojsc do XXXa bo... I potem szybki priv do obdarowanego, zeby przyslal adres, to dostanie prezent.
Ja np postanowiłem spełnić życzenie Anioła Gniewu, który chce talent do malowania figurek - co prawda tego dać mu nie mogę, ale mogę dać mu podręcznik o tym jak malować figurki. I to właśnie zrobię, po świętach.
21-12-2011 08:03
Blanche
   
Ocena:
+2
Dziękuję :) Również za Kult! :D
CF został wczoraj wysłany, niestety, biorąc pod uwagę jak działa Poczta Polska, nie wiem, czy można mieć nadzieję, że dojdzie jeszcze w tym tygodniu.
21-12-2011 08:23
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie Blanche - to my dziękujemy :)
21-12-2011 08:32
Siriel
   
Ocena:
+5
Świetna akcja, zigzak!

Jak ogarnę się po przeprowadzce, i wyciągnę rpg-i z kartonów, na pewno coś się znajdzie do oddania. Na ten rok nie zdążyłem. :(
21-12-2011 09:34
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Trzymaj na następny :)
21-12-2011 09:39
earl
   
Ocena:
+2
Znakomita akcja i znakomite wykonanie. Ja od piątku jestem w posiadaniu prezentów od Bielowa, którymi umilam sobie wolny czas. Dzięki takim akcjom nasza Polterowa społeczność pokazuje, że choć nieraz ze sobą toczy różne spory, to jednak potrafi się zjednoczyć we wspólnym czynienia innym dobra. Oby tak dalej.
21-12-2011 10:14
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ok, wrzucam listę tego co zostało - jeśli coś pominąłem, chcielibyście coś zdjąć - piszcie.
21-12-2011 10:42
Marigold
   
Ocena:
+1
O, przegapiłam, że jest Resnick do rozdania :D

Ja i tak użyczam swojej korekty każdemu chętnemu ;)
21-12-2011 11:17
gower
   
Ocena:
+1
zigzaku, wielkie dzięki za tchnięcie ducha Świąt w naszą polterową społeczność:)

Do mnie nie doszła jeszcze paczka od Jackalla, ale cierpliwie sobie czekam. Nie dostałem też potwierdzenia, jak sprawują się moje prezenty:)
21-12-2011 11:58
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+3
Po pierwsze - wielkie dzięki za zorganizowanie akcji. Gratulacje, kudosy i jednoosobowa owacja na stoją co dla Zigzaka!

Po drugie - nie widzę, jak mogłyby się pojawić nadużycia przy pozostawieniu prezentów na przyszły rok. Osobiście zgadzam się z Savarianem, że zorganizowanie podobnej akcji w przyszłym roku jest najlepszym pomysłem - czy w święta, czy na Dzień Dziecka, to już osobna kwestia. Sprzedaż stoi w sprzeczności z samą ideą rozdawnictwa, danie klubowi / domowi dziecka to praktycznie pewne zniszczenie tych rzeczy (a w odróżnieniu od Savariana mimo że działałem w klubie, gdzie w większości członkowie byli w wieku licealnym lub starsi, to doświadczenia z poszanowaniem ludzi dla wspólnej własności mam zdumiewająco podobne), a loteria będzie skutkować tym, że prezenty trafią do osób, które niekoniecznie będą z nich miały jakikolwiek pożytek - co też ma się nijak do założeń akcji.

Po trzecie - dwie paczki już do mnie doszły, na dwie jeszcze czekam, ale chyba bardziej od dostania fajnych rzeczy cieszy mnie, że wszystkie pozycje, które dorzuciłem do puli, błyskawicznie znalazły chętnych do wzięcia - u mnie zalegały na półkach, a dzięki akcji zigzaka znalazły nowych właścicieli, którym dadzą jak najwięcej radochy.
21-12-2011 12:00
Repek
   
Ocena:
+3
To na szybko.

1. Myślę, że odkładanie tych konkretnie przedmiotów na kolejny rok nie ma wielkiego sensu. Skoro coś nie poszło, to nie poszło.

2. Myślę, że powtórka akcji za pół roku, w Dzień Dziecka, to świetny pomysł.

3. Nie warto niczego robić na pałę i bez przemyślenia, ale... Polterowo myśleliśmy już od dawna od włączeniu się w jakąś akcję charytatywną. Komiksiarze przez parę lat [nie wiem, jak będzie w tym roku] współpracowali z WOŚP. I zawsze bardzo fajnie to wychodziło.

Pozdrawiam
21-12-2011 12:42
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A tak w kwestii wyczekiwania z niecierpliwością- czekam jeszcze na savariańskie miecze (i magię), neurohexa od Sashki, robotykę Jackalla (zaraz poślę info na priv, bo się nie spotkaliśmy w poniedziałek) i kbenderową Głębię Jego Oczu (:P) ale to po świętach, więc spoko.

Mi zostało do wysłania tylko poświąteczne - dla Andmana i dla Anioła Gniewu. Do Savariana wyszło dopiero wczoraj, bo dziwnym pocztowym zbiegiem okoliczności wróciło do mnie. Ale posłałem jeszcze raz :)
21-12-2011 13:17
de99ial
   
Ocena:
+2
Ja czekam na HPka 7 tom ;)

Co do prezentów - moja propozycja.

Ładna kartka "Od Św. Mikołaja" plus to co Ci zostało. Jedna sztuka lub wszystko, wg uznania. Szukasz przypadkowego adresu przypadkowej osoby i wysyłasz bez adresu zwrotnego.

Może trafi do kogoś kto nie doceni, kogo nie zainteresuje, ale może trafi na podatny grunt i sprawi, że narodzi się nowy fan fantastyki/RPG/komiksu?
21-12-2011 13:57
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Hardcorowe :)
Ale fajny pomysł!
21-12-2011 14:00
Repek
   
Ocena:
0
Nie chcę killjoyować, ale sporo takich przesyłek doczekałoby się zwrotu.

Pozdro
21-12-2011 14:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.