» Wieści » Podsumowanie Mistrzostw Polski Wsiąść do Pociągu: Europa

Podsumowanie Mistrzostw Polski Wsiąść do Pociągu: Europa

|

16 listopada w Gdańsku na Targach Gra i Zabawa połączonych z Festiwalem Gramy odbyły się finały Mistrzostw Polski Wsiąść do Pociągu: Europa

Informacja organizatorów:

Przyjechało 26 finalistów z całej Polski - z Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Bielska-Białej, Szczecina, Zielonej Góry, Warszawy, Olsztyna itd. Grupa ta okazała się być świetną reprezentacją polskiego planszówkowego świata - sympatyczni, inteligentni gracze, w większości w wieku powyżej (czasami dużo powyżej) 20 lat. Przeważali panowie, choć pań była również silna reprezentacja. Sporo osób znało się już wcześniej, co nie było dla nas zaskoczeniem, bo po formularzach, jakie otrzymywaliśmy z punktów eliminacyjnych, widać było iż kilka nazwisk pojawia się wielokrotnie. Zawodnicy jeździli po całej Polsce, by mieć jeszcze jedną szansę dostania się do finału.

Po dwóch rundach eliminacyjnych zostało wyłonionych pięciu finalistów, którzy zasiedli w skupieniu do ostatniej rozgrywki. Gra była zacięta i pełna emocji. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył zdobył Pan Wojciech Radomski z Warszawy, który wcześniej specjalnie na eliminacje pojechał do Torunia. Zdobywając 128 punktów pan Wojciech wywalczył sobie czek na 2000zł oraz możliwość  wyjazdu do Paryża na finały Mistrzostw Świata w 2014 roku, gdzie stanie do walki o podróż dla dwóch osób Orient Ekspresem.

Eliminacje odbywały się w całej Polsce od czerwca do listopada w ponad 30 punktach. Wzięło w nich udział blisko 600 osób, a my rozdaliśmy ponad 250 gier finalistom rozgrywek eliminacyjnych. Otrzymaliśmy sporo informacji od uczestników, że eliminacje były bardzo sympatycznie poprowadzone przez sklepy oraz konwenty, za co bardzo naszym partnerom dziękujemy!

I i II miejsce

III miejsce

Finali?ci Mistrzostw

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

(fot. Wojciech Rojek)

Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Mistrzostwa Polski Wsiąść do Pociągu: Europa | Wsiąść do Pociągu: Europa | rebel.pl