string(15) ""
» Blog » Podkładka chłodząca i pendrvie
11-06-2014 20:24

Podkładka chłodząca i pendrvie

Odsłony: 117

Jako że jest lato i trochę skwaru, to postanowiłęm zaopatrzyć się w podkładkę chłodzącą. Zachęcony dobrymi opiniami i ceną podkładki Zalman ZM-NC3 zdecydowałem się na zakup. Okazało się, że ta podkładka jest nic nie warta, więc oddałem ją na drugi dzień do sklepu.

A konkretnie, to po przyłożeniu dłoni do owej podstawki podmuch powietrza był ledwo wyczuwalny na skórze. A co dopiero mówić o tym, żeby to powietrze zdołało dotrzeć do wnętrza laptopa, i jeszcze zapewnić jakiś sensowny obieg w środku. Lepszy fekt już mam, jak ustawię sobie wiatrak na główny wylot powietrza z boku laptopa, wtedy temperatury spadają o dobrych kilka stopni nawet. No ale ta podstawka ma same pozytywne opinie, i nadal jestem cięzko zdziwiony tym faktem, bo trzeba chyba być ułomnym, żeby nie zauważyć brau spadku temperatur. Chyba że to ten marketing, że sobie ludziska podstawione piszą, żeby im tandetny towar zszedł.

Za to mogę polecić podstawkę ABB Cooling NC35 - dobra wydajność w dobrej cenie. Naprawdę słuszna wartość rpm, i tu da się już odczuć różnicę. Poza tym dwa wiatraczki skutecznie. rozkładaja cyrkulację.

A w goóle to

- Nie kupujcie podstawki chłodzącej z wartością rpm mniejszą niż 1.000

 

Za to dokonałem jednego słusznego zakupu, kupując pendrive ADATA 16 GB 3.0. Opinie są rzetele i prawdziwe. Pomimo słabej jakości zatyczki i nieco tandentnej , plastikowej konstrukcji, pendrive jest mały i szybki. Używam go dopiero od paru dni, więc nie sprawdziłem jeszcze tego, czy aby nie psuje danych po jakimś czasie przechowywania, ale w opiniach nic takiego nie padło. Przynajmniej tyle dobrego.

 

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Headbanger
   
Ocena:
0

chciałem spytać "ale czy wiesz, że podkładkę się podłącza do prądu", ale niestety z reszty wpisu wynika, że wiesz... fail troll has failed :(

12-06-2014 00:48
Senthe
   
Ocena:
0

jak ustawię sobie wiatrak na główny wylot powietrza z boku laptopa

o___O

12-06-2014 11:15
johnybluecaterpillar
   
Ocena:
+1

wiedziałem że nie jestem sam

.___.

we are legion

13-06-2014 07:40

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.