Pamięć zwana imperium
» Almanach » NPC » Pochłaniacz

Pochłaniacz


wersja do druku

Gatunek Fomora Ranga: 0

Autor:
Pochłaniacze to rodzaj Fomorów. Powstają z połączenia ludzi ze zmorami Obżarstwa/Nienasycenia i są sługami Pożeracza Dusz - jednego z aspektów Żmija. Pochłaniaczami mogą stać się ludzie , dla których jedzenie stało się celem samym w sobie. Tacy ludzie, zaczynają słyszeć podszepty, kuszące by coś zjedli. Namawiające na jeszcze jedną kanapkę, batonika, cokolwiek. To zmory mącą im w głowach. Wybraniec wkrótce przestaje się przejmować smakiem posiłku, bo ważne jest tylko by coś w siebie wepchnąć. Gdy staje się Fomorem, zaczyna jeść 24 godziny na dobę. W ciągu pierwszego miesiąca przybiera na wadze 100% poprzedniej masy ciała. Biorąc pod uwagę, że wybranymi są ludzie już otyli, na ogół Fomor traci w tym czasie możliwość poruszania się. Gdy już odpowiednio przytyje, Pochłaniacz zaczyna bardziej wybiórczo traktować pożywienie. Głównym składnikiem jego menu staje się mięso. Z czasem coraz bardziej atrakcyjne staje się dla niego mięso ludzkie...

Jak wygląda taki Fomor po kilku miesiącach? Zanikają u niego, zalane tłuszczem, nogi, przez co Pochłaniacz wygląda jak ogromna góra obciągniętych skórą wałów tłuszczu, zwieńczona głową i ramionami. Po dłuższym czasie usta zaczynają się rozszerzać, zęby rosnąć i robić ostrzejsze, a głowa zapadać w głąb. Ręce ustępują miejsca tłustym mackom-nibynóżkom, które mogą pojawiać się w każdym miejscu ciała, by atakować, lub transportować żywność do powstałej w miejscu szyi jamy gębowej. Okolicę, w której znajduje się Pochłaniacz, wypełnia duszący smród, gdyż w dolnych partiach jego ciało gnije, po za tym, choć mało, to stwór nadal wydala.

Jak to nieruchome stworzenie poluje? Na początku, gdy jest jeszcze podobny do człowieka, Pochłaniacz gromadzi wokół siebie mnóstwo pocisków, za pomocą, których ogłusza i zabija nieszczęsnych gości. Później pociski nie są już tak bardzo potrzebne, gdyż większość osób traci przytomność z powodu strasznego fetoru i jest jeszcze żywcem zjadana. Oczywiście, żywot takiego Fomora w mieście jest krótki. Najczęściej po zniknięciu kilku chłopców z pizzą, czy prostytutek, ktoś zaczyna się nim interesować. Zdarza się, że Pentex specjalnie hoduje Pochłaniaczy, przede wszystkim w celu umieszczania ich w lesie. Tam, jeśli prędko nie spotka watahy Garou, fomor może dokonać prawdziwych spustoszeń wśród zwierzyny (i zbieraczy grzybów).

[Mechanika]
Na początku Pochłaniacz ma statystykę człowieka, którym był, potem to się zmienia w sposób następujący:

-pierwszy miesiąc: +3 do siły, +3 do wytrzymałości, -1 do socjalnych
-drugi miesiąc:
+2 do siły, +2 do wytrzymałości, - 2 do socjalnych
-trzeci i kolejne do pół roku:
+1,+1, socjalne 0
-Po pół roku:
Pochłaniacz dostaje jedną mackę na 100 kg wagi ciała.

Macka: atakuje łapiąc i ciągnąc ofiarę do jamy gębowej, rzucając przedmiotami, uderzając z siłą +2

Zdrowie: ok.,ok.,ok.,-1,-1,-1,-2,-5, martwy;
za każde 100 kg dodatkowy poziom ok. lub -1 na zmianę.

 

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze

string(15) ""

~Szczur

Użytkownik niezarejestrowany
    Ataki
Ocena:
0
tego pana (9 do 14 kostek obrażeń) to IMHO drobna przesada jak na tłustą mackę. Premie do wytrzymałości są OK jak najbardziej, ale te do siły chyba ciutkę za duże.
Wspominane jest że 'większość osób traci przytomność z powodu straszliwego fetoru' ale nigdzie nie jest podane na jakiej zasadzie - nie chciało się dopisać kawałka do mechaniki? ;)
Nie jest podane również ile przybiera na wadze w kolejnych miesiącach (oprócz tego 100% w pierwszym) by móc sobie wyliczyć ile tych macek tłuste cholerstwo ma :D

Pozatym fajne :)
28-12-2003 19:47

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.