string(15) ""
» Blog » Płodoświat: Krąg Cesarstwa Atma
24-04-2013 02:05

Płodoświat: Krąg Cesarstwa Atma

W działach: Płodoświat, RPG | Odsłony: 3

Płodoświat: Krąg Cesarstwa Atma

 Mozolnie tworząc autorkę uświadomiłem sobie ostatnio, że na pierwsze dzieło należało wybrać fantasy lub postapokalipsę w klasycznym wydaniu z ciekawym twistem.

 

Dlaczego?
 Pomińmy już nawet kwestię odbioru (ludziom najlepiej wchodzi to co znają) - zwyczajnie mniej przy tym roboty. A zatem mozna skupić się na tym jak wygląda robienie takiej autorki, nauczyć się zawczasu na własnych błędach, jednocześnie mając już silny szkielet skojarzeniowy tkwiący w umysłach odbiorców. Czyli uniknąć malowania detali i nakładania tekstur na łyżeczki.

 Jednak, jako że zabrałem się za tworzenie własnego świata, jego historii i ludów oraz zasad gry... cóż trzeba kontynuować. Zwłaszcza, że mimo ogromu pacy to niesamowita frajda.

 

zapraszam zatem do krótkiego opisu Cesarstwa Atma - jednej z krain Płodoświata ---> Krąg Cesarstwa Atma

 

Do was zaś mam pytanie: co sądzicie o dodaniu w systemie czegoś na kształt preludim do każdej sesji, czyli krótkich wydarzeń mających wprowadzić graczy w odpowiedni nastrój, bedących jednak zaledwie snem. Snem śnionym wspólnie i rychło zapomnianym po przebudzeniu. Wiecie, można zasiać ziarno nieuzasadnionego niepokoju, złych przeczuć czy choćby i nadziei. Hm?

 

 

pozdropłód!

Komentarze


Repek
   
Ocena:
0
Niezmienne +1 za logo i nazwę.
24-04-2013 02:53
jesykh
   
Ocena:
0
dzięki, dzięki:D
24-04-2013 08:12
Siman
   
Ocena:
0
A ja polecam za konsekwencję w światotworzeniu - dobierasz rozwiązania do założenia (i to dosyć odważnego), a nie odwrotnie. Szacun!
25-04-2013 18:06
jesykh
   
Ocena:
0
dzięki, staram się jak mogę
26-04-2013 01:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.