string(15) ""
» Blog » Plany na sezon jesień - zima 2012
15-10-2012 19:57

Plany na sezon jesień - zima 2012

W działach: Różne | Odsłony: 1

Wrzesień zaczął się interesująco.

 

Mini War zostało ukończone na czas, Rzut Na Inicjatywę rozstrzygnięty a zigzak miał obowiązkowe 2 tygodnie odpoczynku. Teraz odszedł z poltera na stałe.

 

Zaoferowałem się, że przejmę pewne tematy na czas jego nieobecności, a dokładnie Wspólne Tworzenie Settingów i Rut Na Inicjatywę. bohomaz niechcący wjechał mi na ambicję, dokonam więc małej reorganizacji na blogu.

Rzut Na Inicjatywę 2

Konkurs RNI miał jeden genialny skutek. Dzięki niemu powstały 2 darmowe PDFy (i podobno powstaje trzeci) z grami RPG. Kilka osób miało motywację żeby dokończyć lub napisać swój własny  To wszystko dzięki akcji trwającej niecałe 3 miesiące.

 

Dlaczego nie mielibyśmy tego powtórzyć?

 

Tym bardziej, że koszty wydruku nie są tragiczne. Z własnej kieszeni jestem w stanie pokryć wydruk 50 sztuk zwycięskiej pracy w A5.

 

Posiadając błogosławieństwo zigzaka (autora pierwszej edycji), jak mam nadzieję, już wkrótce, rozpocznę drugą edycję. Kilka rzeczy się zmieni.

 

Przemyślałem system oceny prac. Stwierdziłem, że większe grono oceniających będzie bardziej obiektywne. Jako kandydatów do kapituły, czy też jury konkursu postanowiłem rekrutować autorów prac poprzedniej edycji RNI. Każdy z nich mógłby wybrać trzy prace z nadesłanych i przyznać im 1, 2 lub 3 punkty. Po zsumowaniu punktów powinniśmy mieć zwycięzce, w przypadku remisu zastrzegam sobie prawo do zorganizowania dogrywki lub podjęcia decyzji samemu.

 

Udało mi się skontaktować z Kaliną, silem, Eliashem, Lordem Koniu, oraz Skrybą. Wstępnie zgodzili się poświęcić trochę czasu na ocenę końcową prac oraz na napisanie komentarzy, co mu się w każdym systemie podobało lub wręcz przeciwnie.  Wstępnie udało się ustalić format prac (50 tysięcy znaków), terminy - nadsyłanie prac do końca roku, ocena do połowy stycznia.

 

Niestety, pierwsza edycja RNI wciąż nie doczekała się kropki nad i w postaci wydruku zwycięskiej pracy. Jeśli zigzakowi uda się wrzucić podręczniki do druku do końca października, wystartuję RNI z 2 miesięcznym okresem nadsyłania prac. Jeśli się nie wyrobi, konkurs skończy się w raz z zakończeniem ferii zimowych.

 

Tak więc, jeśli macie pomysł na setting, myślcie nad nim intensywnie, gdyż już wkrótce nadarzy się okazja, żeby pomysłem się pochwalić. Jeśli nie macie, możecie spróbować swoich sił w Nibykonkursie, który zaczyna się już jutro.

 

Tak czy inaczej, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się rozkręcić drugą edycję RNI.

Przygarnij WTSa

Ponad rok temu zigzak wpadł na pomysł wspólnego tworzenia settingów. Uzyskał pomoc serwisu poltergeist w postaci dedykowanego forum i rozpoczął reklamę. Niestety, tylko dwa pomysły rozwijają się do dziś, dzięki determinacji twórców. Żaden jeszcze nie został ukończony (choć jeden jest już na ostatniej prostej).

 

Tak czy inaczej, istnieje wiele pomysłów na settingi RPG, które zostały porzucone przez autorów. Skontaktowałem się z każdym z nich w celu uzyskania zgody na przejęcie pomysłu. W najbliższych tygodniach chcę publikować notki na temat kolejnych pomysłów na systemy. Może znajdzie się ktoś, kto przygarnie WTSa?

Karnawał Blogowy RPG

Edycja 36 Karnawału już jest na półmetku, jutro wrzucę notkę dedykowaną temu tematowi. Są jeszcze 2 tygodnie, żeby wrzucić swój wpis. Jeszcze nie zgłosił się nikt chętny do prowadzenia nowej edycji. Te dwie sprawy zasługują na oddzielny wpis.

BlogiRPG

Po wpisach na temat upiększania własnego podręcznika RPGowego (wciąż muszę dodać wpis o Scribusie, ale nie czuję się jeszcze wystarczająco kompetentny w tym narzędziu) planuję pójść za sugestią Bohomaza i skrobnąć parę technicznych notek o tym, jak stworzyć własny blog poświęcony RPG. Będzie to garść porad technicznych (z przyczyn oczywistych, kwestie dotyczące tematyki bloga pomijam ;) ). Mam też nadzieję, że coś wyrośnie z zeszłotygodniowego fermentu i uda się usprawnić platformę do wymiany myśli między blogami RPGowymi w polsce. Na tę chwilę zachęcam do korzystania z agregatora http://blogirpg.blogspot.com/.

Mini War - poprawka

Prace nad korektą Mini War zmierzają już chyba do końca, będę miał więc okazję dokonać korekty podręcznika. Plan jest taki, żeby stworzyć wersję do wydruku na domowej drukarce - jak najwięcej czerni i bieli i przejrzystości. To będzie wyzwanie, pstrokacizna (którą popełniłem ostatnio) jest o wiele łatwiejsza, za to czerń i biel pachnie elegancją...

Coś własnego

We Mgle, Sunburn, Ferra, Wisielcza Kompania. Te pomysły wciąż chodzą mi po głowie. W najbliższych miesiącach zapowiada się że będ miał zero czasu na granie, więc może uda się dla odmiany coś skrobnąć do końca...

 

Zobaczymy, co z tego wyjdzie, wygląda jak kupa zabawy.

 

Krzysiek

Komentarze


~Zigzak Enterpise Officials

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
kbenderze - na pewno nie zdążę do końca października z Kwiatem, tym bardziej że Lord Koniu wyjechał na jakiś czas. Deadline mam do 15 grudnia, ale oceniam że uda się wcześniej, nie wcześniej jednak niż w połowie listopada.

Pozdrawiam

Krzysiek :)
15-10-2012 20:22
Eliash
   
Ocena:
0
Mini War przechodzi korektę językową i czeka je pewne drobne rozszerzenie :)

Btw. Bardzo ambitny plan! Nie mogę doczekać się efektów :)
15-10-2012 20:32
kbender
   
Ocena:
0
To jest nas dwóch :D

Ale RNI i KB Rpg to samograje.

WTSy wymagają minimalnego wkładu własnego.

Najbardziej pracochłonne jest dokończenie czegoś swojego.
15-10-2012 20:37
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ten komentarz ulegnie samozniszczeniu za 24h, albo po interwencji smoka ZUSatoma.


literówka - blogi RGP.
15-10-2012 21:16
postapokaliptyk
   
Ocena:
0
super plany, trzymam kciuki!
15-10-2012 21:20
Krzyś
   
Ocena:
0
Patrząc na Twoją listę rzeczy do zrobienia, zastanawiam się "Faktycznie benderbot? Czy ki cyborg? No man can do this!" Ale znam boty, co twierdzą, że jesteś prawdziwy, więc.. good luck! :D Zwłaszcza w projektach własnych, bo podejrzewam, że te mniejsze, ogólne, zjedzą Ci czas .
15-10-2012 22:18
Szponer
   
Ocena:
0
Potwierdzam, bender jest naprawdę. Jeszcze ja Cię muszę zmęczyć swoim pdfem :>
15-10-2012 23:04
Kamulec
   
Ocena:
0
@Szponer
Boty nie mogą potwierdzać istnienia użytkowników.
16-10-2012 00:26
Szponer
   
Ocena:
0
Czuję się dyskryminowana.
16-10-2012 00:52
Kamulec
   
Ocena:
0
Polska tylko dla Polaków! Boty do komputera!
16-10-2012 01:18
Blanche
   
Ocena:
0
Bardzo ambitne plany. Życzę powodzenia w realizacji! :)
Ja jednak wolę metodę "małymi kroczkami" - na razie spróbuję napisać coś do Karnawału blogowego, a później się zobaczy :P
16-10-2012 09:28
kbender
   
Ocena:
0
@Blanche
Jestem z natury leniwy asertywny. Metoda małych kroczków kończy się u mnie TAK.

Jak stawiam sobie listę zadań, to większość udaje mi się zrobić, z połowa nawet w terminie.

Taka metoda motywacji ;)

Edit:
Hej, opisanie konfliktów w drużynie jako konstruktywnego motoru napędzającego sesję na przykładzie Lady Blackbird jest super materiałem na notkę!
16-10-2012 09:42
Kamulec
   
Ocena:
0
@Blanche
Dziękuję za wsparcie.
16-10-2012 10:25
nerv0
   
Ocena:
0
Czekam na ten poradnik do tworzenia bloga.

A tak przy okazji mam hinta na zrobienie klawej okładki do PDFa. Na bank masz w domu jakieś stare, zniszczone książki. Fotografujesz takiej okładkę, majstrujesz trochę w gimpie i woila. Można uzyskać na serio genialne efekty. Wiem bo wczoraj testowałem. Może sam napiszę o tym coś więcej. :)
16-10-2012 11:53
kbender
   
Ocena:
0
Zrobiłem tak okładkę Mini War - mam w domu taką niebieską teczuszkę, porobiłem jej zdjęcia.... I wyszło, jak wyszło :P

16-10-2012 12:08
nerv0
   
Ocena:
0
Straszna kasza wyszła - przydałoby się robić fotki w większej rozdzielczości i może przy lepszym oświetleniu. Albo znaleźć w necie jakąś fajną teksturę. :)
16-10-2012 12:25
kbender
   
Ocena:
0
Kasza wyszła przy przetwarzaniu - ot, zbyt wiele razy skalowałem fotkę, w zbyt wielu programach i formatach.
16-10-2012 12:46

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.