string(15) ""
» Blog » Plan wydawniczy Kuźni Gier na 2012
05-03-2012 21:18

Plan wydawniczy Kuźni Gier na 2012

Odsłony: 1

Plan wydawniczy Kuźni Gier na 2012

Nastał już marzec, a Kuźnia Gier nie opublikowała jeszcze planu wydawniczego na ten rok. Wynika to przede wszystkim z nawału pracy, jaki mieliśmy od początku roku. Ale czas nadrobić zaległości i ujawnić nasze plany wydawnicze na ten rok. Oraz przypomnieć co się działo do tej pory. Zapraszamy do lektury poniżej. Będzie się działo! :)

 

Licencji czas

 

Koniec zeszłego roku i początek obecnego to dla nas przede wszystkim wielki sukces – sprzedaż licencji na nasze essenowe premiery. Francuskie Iello kupiło licencję na szaloną imprezową grę Top-A-Top Agnieszki Migdalskiej, zaś na nasz bestseller, czyli Alcatraz: The Scapegoat (Rafała i Krzysztofa Cywickich oraz Krzysztofa Hanusza) skusiły się aż dwa (a w zasadzie trzy) wydawnictwa – licencję na rynek rosyjskojęzyczny kupiła Mosigra, zaś na rynki anglo- i francuskojęzyczny – Filosofia i Z-man Games.

Jeszcze w marcu premierę będzie miała inna nasza licencja – na tabletach i urządzeniach mobilnych pojawi się elektroniczna wersja naszej premiery z 2009 roku – Kingpina z genialnymi grafikami Roberta Adlera. Wydawcą jest Mobile Wings, a trailer gry znajdziecie tu.

 

Najprawdopodobniej na jesieni premierę będzie miał skirmishowy system na podstawie Wolsunga – czyli Wolsung SSG, wydawany przez Micro Art Studio, do którego coraz więcej figurek już dostępnych jest na rynku.

 

Veto – nowy sezon

 

Ten rok w Veto to przede wszystkim  wprowadzenie nowego sezonu, zatytułowanego Szpiedzy i Dyplomaci. Zanim to nastąpi, już 12 marca pojawi się ciekawy produkt dodatkowy połączony z konkursem: Pięciopaki Veto.

Premiera sezonu Szpiedzy i Dyplomaci nastąpi 24 marca, kiedy pojawią się nowe Startery.

Pierwszy dodatek tego sezonu, zatytułowany W niewoli, pojawi się 24 kwietnia, kiedy to w sklepach w całej Polsce odbędą się turnieje startowe w formacie sealed.

W maju (lub w czerwcu) pojawi się kolejny produkt do nowego sezonu, pod roboczą nazwą Veto Fatpack. Będzie to zestaw dla prawdziwych maniaków Veto – drogi, ale pełen ciekawych atrakcji.

Drugi dodatek sezonu – pod roboczym tytułem Spiskowcy –  pojawi się we wrześniu br.

W tym roku spodziewać się będzie zapewne jeszcze kilka produktów dodatkowych do Veto, o których będziemy jeszcze informować.

 

Planszówki – nowe, dodatki, wznowienia

 

W styczniu powróciły do sprzedaży chwilowo niedostępne (bo masowo wykupione) nasze zeszłoroczne hity – Top-A-Top i Alcatraz.

W lutym pojawił się (czwarty już) dodruk Na sygnale jednej z naszych najstarszych gier, zaś  w marcu powróci do sprzedaży Rice Wars (Wojny Ryżowe).

W związku z wyczerpaniem się nakładu Inwigilacji luksusowej planujemy w wakacje wydać nową, poprawioną edycję gry pod nieznanym jeszcze tytułem (a w zasadzie dodatkiem do tytułu). Na pewno inwigilacja poszerzy się o nowe, aktualne tematy...

Na październik, czyli na targi w Essen, planujemy łącznie trzy premiery. Przede wszystkim wydamy dodatki do Alcatraz (wprowadzający m.in. piątego gracza) i Top-A-Top (prawdopodobnie będzie on równocześnie niezależną grą). Jako „duży tytuł” planujemy kolejną grę niezwykle kreatywnego tercetu autorów, wspominanych powyżej autorów Alcatraz i Kingpina – Rafała i dwóch Krzyśków.

Jeżeli zdążymy, to jeszcze w grudniu nakładem Kuźni ukaże się imprezowa gra tylko dla dorosłych :)

 

RPG – Wolsung i nie tylko

 

Ten ostatnio nieco zaniedbany u nas dział powinien ponownie w tym roku ruszyć z kopyta.

W kwietniu (lub na początku maja) ukaże się w końcu Slawia, dodatek o „Polsce w Wolsungu” obłożony prawdziwą klątwą.

W lecie pojawi się pozycja zatytułowana (bardzo) roboczo Wolsungową Księgą Przygód, zaś mroczny i tylko-dla-dorosłych Wolsung Noir ukaże się z końcem roku.

W międzyczasie powinna się również pojawić na amerykańskim rynku anglojęzyczna edycja Wolsunga, wydania nakładem Studio 2 Publishing.

Rozpoczęły się także pracę nad nową „edycją” Wolsunga – poprawionym wydaniem, które pojawi się zapewne z początkiem 2013 roku.

W związku z szybkim skończeniem się nakładu gry The Shadow of Yesterday, myślimy (ale bez konkretnych planów) o wydaniu edycji poprawionej, z pewnością zaś możemy stwierdzić, że jesienią ukaże się kolejna polska edycja małej gry RPG – tym razem będzie to coś dla miłośników anime i gier konsolowych, czyli Anima Prime.

 

Gry na zamówienie

 

Od kilku lat realizujemy zlecenia firm, jednostek samorządowych i kulturalnych, wymyślając i/lub produkując dla nich ciekawe gry planszowe i karciane.

W grudniu na zlecenie Kancelarii Senatu wyprodukowaliśmy grę edukacyjną Proces Legislacyjny, zaś na zamówienie Lokalnej Grupy Działania Warka grę Magiczna Warka.

W styczniu ujrzała światło dzienne gra Ryzykanci: Koleje Fortuny przygotowana przez nas dla Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, zaś obecnie kończymy prace nad grą Duch Gór dla Lokalnej Grupy Działania Duch Gór.

Pracujemy też nad kolejnymi tematami, ale niestety nie możemy tu jeszcze ujawniać konkretów.

 

 

Mam nadzieję, że po części choć odpowiedziałem na wasze pytania (i zapotrzebowanie).

Liczę, że nasze tegoroczne produkcję spodobają się Wam.

Pozdrawiam serdecznie

Michał 'Puszon' Stachyra

Komentarze


nimdil
   
Ocena:
0
Pisanie newsa w edytorze tekstu i eksportowanie do "html" nie daje zbyt dobrych efektów. Błąd przy pięciopakach veto poprawiłem ale czy nie ma innych to nie wiem.
05-03-2012 23:02
Kuźnia Gier
   
Ocena:
0
@nimdil: Pięciopaki miały po prostu źle wklejony link i nie było to bynajmniej spowodowane przerzucaniem treści z edytora do html :) ale dzięki za troskę! Poprawiliśmy na blogu, jak i naszych stronach, a wszystkie pozostałe linki są sprawdzone i działają ok.
05-03-2012 23:11
40346

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Żuch, zapomniałeś napisać że wszystkie gry będą słabe, nudne i brzydkie ;)
05-03-2012 23:55
Żucho
   
Ocena:
0
@Xero: ja tylko zredagowałem i wkleiłem tekst przygotowany przez Puszona, a przecież wszyscy wiemy, że on nie lubi się przesadnie chwalić :P
06-03-2012 00:21
Lasard
   
Ocena:
+1
Z niecierpliwością oczekuję wydania Anima Prime i Wolsung Noir :D
06-03-2012 11:56
Mag_Mag
   
Ocena:
+3
Slawia - jak zobaczę to uwierzę :)
06-03-2012 14:20
Kamulec
   
Ocena:
+2
Kuźnia Gier robi kryptoreklamę Puszonowi. Wzywam do ukrycia notki.
06-03-2012 15:21
Grimdark
    Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
Ocena:
+1
A czy wiadomo kiedy wujdzie jakiś Rpg w swojskich klimatach fantazy?
06-03-2012 19:17
Kuźnia Gier
   
Ocena:
+2
Całkiem swojskim steampunkowym fantasy rpg jest Wolsung :)
06-03-2012 19:42
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Taki on steampunkowy jak Runepunk :P
06-03-2012 19:55
viagrom
   
Ocena:
+4
Fajnie że instytucje, samorządy, hobbiści etc zamawiają gry. Nawet jeśli gry nie zawojują rankingu boardgamesgeek, to cenny jest walor edukacyjny i otwarcie się wyżej wymienionych na nowe sposoby dotarcia do zainteresowanych.
06-03-2012 20:30
Kamulec
   
Ocena:
0
Mniej fajnie, jak zauważysz, że takie gry są zamawiane za publiczne pieniądze.
06-03-2012 22:30
40346

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No przecież mogły pójść na premie dla urzędników... Faktycznie.
07-03-2012 09:29
Kamulec
   
Ocena:
0
Na premie i tak pójdą, tak wydadzą po prostu więcej.
07-03-2012 14:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.