Pionek XV

Artykuły

Pionek XV

Pionek XV

03-02-2011 22:18 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus | Komentarze: 0
Gliwickie spotkania planszówkowe mają długą historię. Na początku grudnia odbyła się piętnasta edycja tej copółrocznej imprezy. Jak to w zimie bywa, zdarzyć się mogła niesprzyjająca pogoda i niestety tak się stało. Przez dwa dni przed Pionkiem w całym kraju wystąpiły intensywne opady śniegu. Co pra...

Noty

Pionek XV

20-11-2010 21:16 | Komentarze: 0
Kolejna odsłona gliwickich spotkań z grami planszowymi odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach przy ul. Barlickiego 3.

Na uczestników czekają między innymi turnieje Neuroshimy HEX (najstarszy turniej Pionka, na każdej edycji skupiający blisko 30 uczestników), 51. Stanu i Pitch Cars, konkurs wiedzy o grach planszowych oraz prezentacje niewydanych jeszcze gier.

Wieści

XV edycja Pionka już blisko

XV edycja Pionka już blisko

09-11-2010 22:18 | Artur 'GoldenDragon' Jaskólski | Komentarze: 1
W dniach 5-6 grudnia w Gliwicach odbędzie się kolejna edycja największego i najstarszego konwentu planszówkowego w Polsce. Na stronie imprezy ujawniono Pomarańczową Pięćdziesiątkę, czyli listę gier, które będą tłumaczone podczas grudniowego weekendu.

Więcej informacji na blogu konwentu.
Chłopska Szkoła Biznesu na Pionku

Chłopska Szkoła Biznesu na Pionku

01-12-2010 22:40 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus
Na Pionku gościć będzie Piotr Idziak, autor ekonomicznej gry edukacyjnej Chłopska Szkoła Biznesu. Pokazowa rozgrywka dla zainteresowanych odbędzie się, pod jego okiem, w niedzielę o godzinie 13:00. » więcej
Gra XV edycji Pionka

Gra XV edycji Pionka

07-12-2010 12:20 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus | Komentarze: 1
Uczestnicy zakończonej w niedzielę XV edycji gliwickiego Pionka jako najlepszą grę wskazali K2 autorstwa Adama "Folko" Kałuży. Jak ogłosił dziś Rebel.pl, wydawca gry, nakład jest już wyczerpany, a dodruk przewidziany jest na początek 2011 roku.

Kolejne miejsca w plebiscycie zajęły nowości wydawnictwa Portal: 51 stan i Pret-a-Porter. Po raz pierwszy w historii plebiscytu całe podium zajęły polskie gry.