» Recenzje » Pingwiny na lodzie

Pingwiny na lodzie


wersja do druku
Pingwiny na lodzie
Wydawnictwo Granna stawia na różnorodność tematyczną w swojej ofercie, stąd też obecność w niej gier logicznych z serii Smart Games. Nowością na rynku i niewątpliwie najładniejszą łamigłówką roku 2011 roku są Pingwiny na lodzie. Ale czy poziomem trudności zadowolą każdego?
Gry logiczne mogą być piękne
Do niedawna strona wizualna planszówek była mocną stroną tylko ameritrashy. Szybko okazało się jednak, że również euro gry nie muszą być brzydkie. Teraz przyszła pora na zabawy logiczne. Pingwiny na lodzie mieszczą się w średniej wielkości i grubości tekturowym pudełku. Utrzymane w biało-niebieskiej tonacji przywodzi na myśl mroźne klimaty naturalnego środowiska nielotów. W pudełku znajdziemy czarno-białą kartkę będącą polską instrukcją. Zasady gry mieszczą się na jednej stronie! Dodatkowo otrzymujemy kolorową książeczkę z zadaniami i odpowiedziami. Do gry dołączono również grubą niebieską gumkę (instrukcja nie wyjaśnia, do czego mogłaby ona służyć). Wypraska jest plastikowa i niestety przy częstym wyjmowaniu elementów łatwo ulega uszkodzeniu. Najładniejsze ze wszystkiego są pingwiny umieszczone na przeźroczystych płytkach. Łamigłówki rozwiązujemy na niebieskim "polu gry". Tworzywo, z którego wykonane są elementy, wygląda na trwałe i z pewnością przetrwa wiele intensywnych zmagań logicznych. Całość wygląda po prostu ślicznie.
Tak proste, że aż trudne
Zasady gry są banalnie proste. Mamy pięć klocków układanki i musimy je umieścić na planszy w sposób określony na rysunku. Elementy z pingwinami przemieszczają się na zasadzie rozsuwania. Każdy klocek ma cześć ruchomą, którą możemy przesunąć. Zadania wymagają umieszczenia odpowiedniej ilości pingwinów w miejscu wskazanym na obrazku. Nadliczbowe zwierzaki mogą znajdować się w dowolnym miejscu planszy.
Gra posiada 4 poziomy trudności: Starter, Junior, Expert i Master. Na pierwszych dwóch podane są pozycje przynajmniej jednego z pingwinów. Każdy poziom to 15 zadań, a w sumie mamy ich aż 60. Na końcu książeczki z łamigłówkami znajdują się odpowiedzi.
Zabawa w rozwiązywanie łamigłówek bardzo wciąga. Po uporaniu się z jedną od razu ma się ochotę na następną. Zróżnicowany poziom trudności powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy.
Łamigłówka dla każdego
Proste zasady, a do tego olśniewająca oprawa graficzna, to niewątpliwe atuty tej produkcji. Pingwiny na lodzie w sam raz nadadzą się na początek przygody z grami logicznymi. Na pewno przyciągną fanów gier o wyraźnej tematyce, a także graczy doświadczonych w łamigłówkowych bojach. Każdy powinien przynajmniej spróbować wyprawy na biegun południowy.
Plusy:
  • zróżnicowanie zadań
  • prostota zasad
  • obłędna oprawa graficzna
Minusy:
  • nietrwała wypraska
  • pudełko mogłoby być bardziej kompaktowe
Dziękujemy wydawnictwu Granna za udostępnienie gry do recenzji.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
9.0
Ocena recenzenta
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 1

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Pingwiny na lodzie
Seria wydawnicza: Smart Games
Typ gry: łamigłówka
Data wydania oryginału: 2011
Wydawca polski: Granna
Liczba graczy: dla 1 gracza
Wiek graczy: od 6 lat
Cena: ok. 65 złCzytaj również

Troja
Jak wywołałam wojnę trojańską
- recenzja
3 Traki
Trzy ciężarówki, dziesięć klocków i mnóstwo zabawy!
- recenzja
IQ Twist
Kolorowa i zakręcona
- recenzja
Pan Twardowski Legendy Polskie
W poszukiwaniu legendy
- recenzja
Bazyliszek
Spójrz mi w oczy
- recenzja
Batyskaf
Gotowi na pełne zanurzenie?
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.