Pieśni Syren

Autor: Maciej Andrysiak, Aleksandra Spanowicz

Pieśni Syren
Maciej Andrysiak - scenariusz
"Odwlekana w nieskończoność idea zlikwidowania istnienia zdań subsymcyjnych, nie ma racjonalnego sensu" – tak ponoć brzmiało pierwsze zdanie , jakie napisał na ścianie w wieku lat siedmiu.

Od tej pory jego życie stało się nieustannym pasmem spirytualnych nawiedzeń, charakteryzujących się silnymi krwotokami z nosa i zapisywaniem tekstów na ścianach wszelkich dostępnych pomieszczeń. Pomimo to udało mu się skończyć Uniwersytet Łódzki na Wydziale Filologicznym, gdzie zostawił sporo zabazgranych murów i mnóstwo obrażonych woźnych. Pisuje scenariusze komiksowe i filmowe najczęściej na ścianach wytapetowanych, choć nie pogardzi także tymi dotkniętymi gładzią gipsową. Obecnie przebywa w zakładzie zamkniętym dla deliryków, gdzie na emaliowanej ścianie świetlicy kończy następny scenariusz dla Oli Spanowicz.


Aleksandra Spanowicz - rysunki
Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w poznańskiej PWSSP.

Laureatka nagrody Grand Prix za komiks Miasto Nocą podczas V Ogólnopolskiego Konwentu Twórców Komiksu w Łodzi. Zajmuje się malarstwem i grafiką wydawniczą. Ilustruje książki dla dzieci i młodzieży m.in. Jan Brzechwa dla Najmłodszych, Dolina Tęczy. Jej prace, najczęściej cykl komiksowy Wampir do scen. Jerzego Szyłaka, ukazywały się m.in. w publikacjach: Kelwin i Celsjusz, Stripburger. Swoje prace wystawiała w kraju i za granicą. Ostatnio ukazał się jej pierwszy "pełnometrażowy" komiks Buty.Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi 2008
Kategoria Profesjonalistów
Autorzy o komiksie:
Komiks ten jest jedną z części projektu nad którym wspólnie pracujemy. Opowiada o organizacji LABORATORIUM, tajnej grupie smutnych panów w melonikach, którzy pod komendą enigmatycznego Izydora Kugellmasa tropią niesamowite zjawiska, które coraz częściej zaczynają się objawiać… i to bliżej niż myślicie.