» Blog » Pierwszy Wpis
02-04-2007 21:22

Pierwszy Wpis

W działach: głupoty, RPG, Forgotten Realms | Odsłony: 0

Cóż, zawsze uważałem pierwszy wpis za coś trudnego. Bo generalnie nie lubię pisać o tym, jaki jestem, co robię i tak dalej. Starczy chyba, jeśli nadmienię, iż niedługo kończę 15 lat i chodzę do klasy II gimnazjum.

Ostatnio przekonałem się do Forgotten Realms. Wcześniej co prawda czytałem mnóstwo książek, których akcja działa się w rzeczonym uniwersum, mam wszystkie suplementy wydane do FR edycja 3,0 PL, a dzisiaj zamówiłem pierwszy polski dodatek 3,5^^. Czemu więc byłem na "nie"? Ciężko powiedzieć. Może dlatego, iż uznałem Faerun za świat wprost przepakowany epikami, że Elminster kryje się za każdym rogiem, a Drizzt i jego dylematy moralne napadać mnie będą za każdym razem, kiedy spróbowałbym udać się do Mithrilowej Hali.
Lecz wtedy postanowiłem wziąć udział w sesji na forum rozgrywającej się w FR. Wysmażyłem więc powergamerskiego maga (BTW. pierwszy czarodziej jakiego zrobiłem) i zacząłem pisać historię. Wtedy też okazało się, że mimo teoretycznej sporej wiedzy o FR wiem o tym świecie praktycznie malutko. Do dzisiaj czekam na posta wprowadzającego mnie do sesji, ale cóż forum dnd.pl narazie nie działa, są problemy z serwerem.
Potem (mniej więcej od czwartku lub piątku), głównie z powodu problemów z serwerem dnd.pl zacząłem przesiadywać na Polterze. Zacząłem czytać dział Forgotten Realms i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy na temat owego heroicznego settingu.
Pomiedzy tymi dwoma wydarzeniami miało miejsce jeszcze jedno: Odkryłem świat fanastycznych, darmowych, drugoedycyjnych dodatków :D. Zacząłem się zagłębiać w Cormanthyr: Imperium of Elves, The Fall of Myth Dranor, Netheril: Imperium of Magic i Cult of the Dragon.

Podsumowując, zacząłem lubić FR, ale dalej dla mnie niepodzielnie króluje Dragonlance. Czekam też na wydanie w Polsce Midnight, no i na dostarczenie Spellsingera do mojego domu ;).

Pozdrawiam,
Behir
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Witamy :).

Tak, druga edycja miała swój urok. Brawa za przekonanie się do tego klasycznego settingu, ale w większym jeszcze stopniu - za niezamykanie się w jego ramach.

Na stronie znajdziesz jeszcze wiele innych materiałów, nie tylko do FR. Spellslinger jest całkiem przyjemny, Dragonlance ma swoją specyfikę, a na Midnight sam czekam. Polecam Ci również Planescape - artykuły ze strony (i te pochodzące z Planewalkera) powinny wystarczyć przynajmniej do pobieżnego zapoznania się z pięknem tego settingu :).

Do następnego wpisu.

PS: Zajrzyj tez na Forum działu - na pewno znajdziesz coś dla siebie ;).
02-04-2007 21:36
rincewind bpm
   
Ocena:
0
Witaj :)
Cóż, prędziej czy później siedząc na dnd.pl, będzie się siedziało na polterze ;)
02-04-2007 21:42
Behir
   
Ocena:
0
Dziękuję za powitanie :).

Wiem, że prędzej czy później siedząc na dnd.pl będę siedział tutaj, dlatego postanowiłem wcześniej się zaklimatyzować. Jak widać, wyszło to tylko na dobre ;).

Wiem też, że na stronie znajdę wiele innych materiałów, w końcu dość często ją przeglądam :D. Dragonlance prowadzę, Spellsingera wczoraj zamówiłem. Forgottena będę przyswajał na nowo, żeby lepiej się wczuć. Artykuły z Pnawalkera czytam od czasu do czasu, te które można pobrać mam na komputerze^^.

Co do PS, tam właśnie coraz częściej przesiaduję i tam znajduje się najwięcej z moich 20 (dotychczas) postów.

A myślałem, że mój wpis będzie bez komentarzy. Cóż, to przyjemne zaskoczenie ;).
03-04-2007 07:15
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
O brak komentarzy nie musisz się obawiać ;). My naprawdę czytujemy blogi. Tak jak i Forum... Trzeba pilnować poziomu ;).

Pozostaje życzyć powodzenia i miłej zabawy ;).
03-04-2007 10:55
Behir
   
Ocena:
0
Napisałem wczoraj odpowiedź do komentarza Zsu, ale mi się komentarz nie dodał...

Cóż, z moją bytnością na forum problemów raczej nie będzie, gdyż jestem bardziej lurkerem niż spammerem (staram się nie spamować i myślę, że mi to wychodzi).

Na forum już bawię się dobrze, to prawdziwa skarbnica informacji (tak jak i dnd.pl IMO).

Czasami aż chciałbym spisać z zeszytów różne prace, podorabiać fabułę i wrzucić albo na forum albo wysłać do was na oficjalkę... Ale jestem nie tylko leniwy, ale też zazwyczaj patrzę na moje prace bardzo krytycznie :).
04-04-2007 17:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.