Pejzaże romantyczne

Autor: Magdalena Kościsz-Głąbińska, Paweł Głąbiński

Pejzaże romantyczne
Magdalena Kościsz-Głąbińska - scenariusz
Paweł Głąbiński - scenariusz i rysunek

Oboje urodzeni w 1980 roku. Pierwsze wyjście z cienia w kategorii amatorzy na 19. MFK. Zawodowo nie związani z żadną dziedziną sztuki (ona - urzędnik, on - handlowiec), tworzenie komiksów traktują jako hobby.
Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi 2008
Kategoria Amatorów

Paweł Głąbiński o komiksie:
Scenariusz został oparty na motywach wypracowania szkolnego "Romans w starym stylu". Pisaliśmy je po lekturze Cierpień młodego Wertera Goethego, która w oczywisty sposób stała się źródłem inspiracji dla tej historii. Od mojego polonisty dostałem ocenę: "Wyrazisty element fabularny, zgrabna stylistyka! b.dobry" i jako bonus odczyt mojego wypracowania przed klasą. To tyle jeżeli chodzi o miłe wspomnienia małego "sukcesu" literackiego.

Kolejną inspiracją i impulsem do przeniesienia tej historii na karty komiksu była moja żona Magda. To ona odświeżyła tę opowieść i wprowadziła kilka nowych scen. Rysunki i kolor powstawały w wolnych chwilach na przestrzeni dziesięciu miesięcy przed terminem wysłania prac na Festiwal. Starałem się w miarę możliwości podejść do tematu w sposób jak najbardziej profesjonalny. Jednak brak wiedzy w opracowaniu składu komputerowego dał mi się mocno we znaki.

To pierwsza taka konfrontacja naszej twórczości z szerszym gronem odbiorców. Prosimy o szczere opinie i komentarze.