Pascal Rabate

Noty

Ibikus

16-09-2009 09:51 | Komentarze: 1
Kolekcja Zebra.

Porywająca historia przygodowa z elementami mistycznymi jest adaptacją powieści Aleksego Tołstoja Przygody Niewzorowa, czyli Ibikus.

Symeon Niewzorow to petersburski niebieski ptak – niby księgowy, ale tak naprawdę nierób i utrzymanek. Jest przystojny...

Wieści

Komiks Pascala Rabate zekranizowany

Komiks Pascala Rabate zekranizowany

06-06-2009 02:33 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik
Jak podaje portal Bodoi, rysownik Pascal Rabate, którego komiks Ibicus na podstawie powieści Aleksego Tołstoja znajduje się w zapowiedziach wydawnictwa Egmont, rozpocznie wkrótce prace nad adaptacją filmową Les Petits Ruisseaux.

Komiks traktuje o starości widzianej w trochę innym świetle niż zazwyczaj. Opowiada o ludziach starszych, którzy jednak nie zamierzają rezygnować z tego, co życie ciągle ma im do zaoferowania. » więcej
Pascal Rabaté reżyserem

Pascal Rabaté reżyserem

02-06-2010 22:48 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 0
Wydawnictwo Futuropolis umieściło na swojej stronie zwiastun filmu wyreżyserowanego przez Pascala Rabaté (autora Ibikusa). Rabaté zekranizował własny komiks pod tytułem Les petits ruisseaux, opowiadający o dwóch staruszkach na nowo odkrywających uroki życia.
Komiksiarze o I wojnie światowej

Komiksiarze o I wojnie światowej

18-08-2010 22:39 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 1
Powstaje film animowany, który ma składać się z jedenastu animowanych historii traktujących o I wojnie światowej. Znani rysownicy komiksów zilustrują w nim książki znanych pisarzy podejmujących tę tematykę.

Wśród pisarzy znajdują się takie nazwiska jak: Stefan Zweig, Celine, Blaise Cendrars czy Jon Dos Passos. Za stronę graficzną odpowiadają zaś Edmond Baudoin, Raoul Servais czy znani w Polsce Pascal Rabate oraz Frederic Bezian, którego charakterystyczną kreskę można rozpoznać w krótkim zwiastunie produkcji.