» Pan Tu Nie Stał!

Pan Tu Nie Stał!

Dodał: Mateusz 'TheProdigy' Gołaszewski

Tytuł: Pan Tu Nie Stał!
Typ gry: familijna
Projektant: Reiner Knizia
Ilustracje: Marek Szyszko
Wydawca polski: Egmont Polska
Data wydania polskiego: 2012
Liczba graczy: od 2 do 5
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: 45 minut
Cena: 59,90 zł
EAN: 5908215002886

Gra planszowa Pan tu nie stał! przenosi nas do czasów PRL-u, prosto w szare lata osiemdziesiąte. Długaśne kolejki ustawiały się wówczas nie tylko po artykuły luksusowe, takie jak wyroby czekoladopodobne, ale tez po podstawowe dobra życia codziennego jak papier toaletowy, cukier czy herbatę. Wielu z nas pamięta te czasy. Dzisiaj możemy przeżyć to ponownie, tym razem na wesoło!

Podczas rozgrywki gracze udają się w podróż do PRL-u, do czasów centralnego planowania i wiecznych rynkowych niedoborów, symbolem których stały się wszechobecne kolejki do sklepów. Celem gry planszowej Pan tu nie stał! Jest zdobycie jak największej liczby deficytowych towarów pojawiających się zazwyczaj pustych sklepowych półkach. Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ wszyscy gracze jednocześnie będą próbować zdobyć buty Relax czy magnetofon szpulowy! Trzeba uważnie obserwować, jaki towar i nie dać się wypchnąć z kolejki. No chyba, że ktoś krzyknie ci do ucha „Pan tu nie stał!”.

„Grając wspólnie możemy przybliżyć historię, która działa się zaledwie 40 lat temu – mówi profesor Jerzy Kochanowski, historyk z Uniwersytetu Warszawskiego. – Dla nas to nie tak dawno, jednak dla pokolenia nastolatków to lata świetlne. Każdy z nas ma własne doświadczenia związane z tamtym okresem. Warto podzielić się tym z najbliższymi. Być może przy planszy łatwiej będzie się nam porozumieć i porozmawiać o tym, co powinno łączyć pokolenia – o historii.”

Pan tu nie stał! to produkt deficytowy, nie wprowadzono jednak na niego reglamentacji i każdy kto ukończył 10 lat może go dostać bez kartek. Matki z dziećmi na ręku poza kolejnością!

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Pan tu nie stał | Egmont Polska


Czytaj również

Pan Tu Nie Stał!
Następca Kolejki?
- recenzja
Bazyliszki #2
W brzuchu Warszawy
- recenzja
Kajko i Kokosz. Opowieści z Mirmiłowa #01: Obłęd Hegemona
Komiks zupełne niekonieczny
- recenzja
Green Lantern #4: Ultrawojna
Jeszcze więcej kosmicznego miszmaszu
- recenzja
Cyberpunk 2077: Gdzie jest Johnny
W poszukiwaniu ikony
- recenzja
Kosmiczna Odyseja
Kolejna kosmiczna wojna
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.