Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » Pan Ninel
01-12-2012 21:19

Pan Ninel

W działach: afterbomb | Odsłony: 3

Pan Ninel

Ostatnio, oprócz Afterbomb, kupiłem sobie NS oraz kilka dodatków, dlatego gdy zobaczyłem konkurs na „bohatera” do NS, postanowiłem wziąć udział. Skrobnąłem milutkiego npca, ale w ostatniej chwili coś mnie tchnęło – podmieniłem Molocha na Komunistów i okazało się, że do PoBomby npc również będzie pasował, zdecydowałem się więc wrzucić go do Afterbomb i spokojnie poczekać na kolejny konkurs do NS. W sumie jeszcze kilku dodatków mi brakuje :)

Poniżej druga już moja npc-owa próbka do (po)bombowego systemu.

  

Pan Ninel

    

Podobno zawsze pojawia się niespodziewanie, o świcie wjeżdżając do miasteczka.

Czarny Volkswagen Bulli, z oknami zasłoniętymi granatowymi zasłonkami i przyciemnioną przednią szybą cichutko sunie po drodze do najbliższej knajpy, hotelu czy baru. Mimo, iż miejscami powgniatany, porysowany a nawet widać na nim kilka dziur po kulach, to jednak zachował swój dostojny wygląd.

  

Kierowcą tego auta jest Pan Ninel - wysoki, przeraźliwie chudy, schludny jegomość, odziany jak aktor starego westernu. Spłowiały brązowy kapelusz nosi z reguły nasunięty mocno na czoło tak, że ledwo widać końcówkę nosa i popękane, poobgryzane żółtymi zębami wargi. Wygnieciony od niezdejmowania podczas jazdy szary prochowiec jest chyba ze dwa rozmiary za duży. Z kieszeni wełnianej brązowej kamizelki wystaje łańcuszek biegnący do jej guzika, na końcu którego znajduje się zegarek - czasem Pan Ninel wyciąga go i gdy sprawdza godzinę, słychać cichutko graną melodyjkę. Na czubkach wypolerowanych kowbojek marszczą się mankiety zbyt długich spodni, idealnie dobranych do kamizelki tak, że wszystko wygląda jak komplet. Mankiety czarnej koszuli spinają srebrne, klasyczne spinki.

Pan Ninel jest cichą osobą - mówi prawie szeptem, porusza się flegmatycznie szurając stopami. Zagadnięty odpowiada niechętnie, starając się spławić ciekawskich rozmówców. W knajpach jada niewiele, najchętniej gotowane na miękko jajka, które popija gorzką, czarną kawą.

Mimo to wszyscy cieszą się, gdy pojawia się w okolicy...

    

Pewnie jesteś ciekawy, dlaczego? Bo Pan Ninel to jedyny znany w okolicy właściciel kina obwoźnego. Tak! Jeździ od osady do osady swoim Bullim, we wnętrzu którego przewozi sprzęt do publicznych projekcji filmowych. Oprócz projektora – dziwacznej maszynerii przypominającej połączenie gramofonu z wyświetlaczem slajdów, wozi tam również całe pudła winyli z filmami oraz płachtę i stelaż do namiotu, w którym odbywają się pokazy. Bo Pan Ninel nie lubi projekcji w zamkniętych pomieszczeniach, no i nigdy nie ma problemu ze znalezieniem chętnych do rozstawienia przewoźnego kina. Wszyscy chcą przecież oglądać filmy!

  

Kino

Seanse odbywają się późnymi wieczorami, czasem trwają niemal do rana. Pan Ninel wyświetla podczas nich kilka filmów. Zaczyna od czegoś propagandowego - zależnie od tego, na czyim terenie się znajduje, wyświetli film gloryfikujący działania Konfederatów, opowie o wolności u Kontenerowców, albo o braterstwie Klanu Orląt - zawsze jest to coś w stylu kroniki filmowej, ponumerowane odcinki opowiadające o kolejnych wspaniałych osiągnięciach.

Gdy już zakończy się obowiązkowa część oficjalna, Pan Ninel zaczyna kolejny seans - głównie coś rozrywkowego z produkcji jednej z wytwórni z LA, czasem jakiś reportaż ze starć w Stalowych Szrankach i tym podobne.

Rano Pan Ninel pakuje wszystko do swojego Bulliego i odjeżdża w siną dal...

  

Po co to wszystko?

Kim tak naprawdę jest Pan Ninel? Nie wie nikt. Jak to się dzieje, że samotnie spokojnie jeździ po Stanach, które przecież nie należą do najspokojniejszego miejsca na świecie? No właśnie!

Tajemnica tkwi w tym, że Pan Ninel to nie jest zwykły człowiek. Właściwie to w ogóle nie jest człowiek... To podły szpieg-komunista!

 W takim razie, jeszcze raz - po co robi to wszystko? Po co jeździ od miasta do miasta i prowadzi projekcje filmowe?

Gdy pozna się tajemnicę, jaką skrywa wnętrze Bulliego, a zwłaszcza gdy pozna się tajemnicę projektora, wszystko stanie się jasne...

  

Projektor nie służy wyłącznie do wyświetlania filmów. Również sam stelaż namiotu służy do czegoś więcej, niż tylko trzymania płachty. Wszystko razem to wielki odbiornik i przekaźnik. Podczas seansu, gdy widzowie skupiają się na projekcji, cała maszyna zaczyna wysyłać podprogowe wiadomości - o tym, że świat jest fantastycznym miejscem, że nie ma żadnego zagrożenia ze strony obcych i komunistów, że wszystko jest w najlepszym porządku. Gdy trzeba, w materiale podprogowym znajdą się zalecenia na kogo należy głosować w lokalnych wyborach, komu ufać, a kogo jednak się wystrzegać - w ten sposób Pan Ninel, a właściwie jego zleceniodawcy, mogą wpływać na lokalną politykę i gospodarkę!

A Bulli? W jego wnętrzu, za ściankami oddzielającą kabinę od paki, ma swoje gniazdko komunista-mózgowiec. Zawieszony na specjalnym bio-hamaku dbającym o jego słabe ciało, stale knuje kolejne spiski i intrygi. Dzięki aparaturze komunikacyjnej może nawiązywać kontakt z agentami-śpiochami, którzy ukrywają się w Stanach, czekając na rozkazy.

   

Pomysły do wykorzystania:

1. w miasteczku, wydawałoby się, iż zupełnie bez powodu, cała społeczność nagle odwraca się od dotychczasowej władzy nawołującej do oszczędnego gospodarowania zasobami (fabryka, farmy, itp) oraz trzymającej społeczność silną ręką , żądając wyborów, znikąd pojawia się kandydat, który od razu zyskuje poparcie, a jego program zakłada totalną wolność, rozdawanie majątku, itd...

2. draby odwiedzając miasteczko zawsze zaczepiane były przez małe dzieci - jak to dzieciaki, chciały wyciągnąć jakieś fanty, jednak tym razem dzieci w ogóle się nie pojawiły, zapytani o nie mieszkańcy wzruszą ramionami i w ogóle nie będą zainteresowani rozmową na ten temat, dotychczasowa szkoła została zamieniona na magazyn, nikt nie ma zdjęć swoich dzieci, nikt w ogóle nie pamięta, że je miał. A przecież jeszcze kilka dni temu o mały włos jeden z drabów nie rozjechał jakiegoś szczeniaka...

3. przypadkowo na swoich urządzeniach komunikacyjnych draby łapią częstotliwość, którą posługuje się komunista-mózgowiec z agentami-śpiochami. podsłuchuję część przewrotnego planu. Co z tym zrobią?


Statystyki

WSPÓŁCZYNNIKI:
Dryg 3. Konspira 3. Garda 2. Posłuch 3. Koordynacja 3.

ZDOLNOŚCI:
Handel k12 • Kamuflaż k8 • Kaskaderstwo k8 • Knowanie 2k6 • Parkour k10 • Siewca ołowiu k10 • Skan k12 • Sprawność k8

PARAMETRY:
Inicjatywa  6.1. Punkty Akcji 6. Próg Obrażeń 20.

DARY APOKALIPSY
Wrodzony opór

BROŃ:
Rewolwer S&W Double-Actionninel
Pistolet Colt M1911 z tłumikiem
Bagnet

PANCERZ:
bebechy, ręce, nogi 2 (płaszcz militarny)

TAKTYKA:
zasadzka

TROFEUM:
2x Splądrowane fanty; trudność 3 + k8, Skan.
broń i amunicja
Bulli (a w środku: Komunista Mózgowiec; k8 części uniwersalnych – trudność 3 + k6, Technika; dziwaczna maszyneria – patrz akapit „Po co to wszystko?”)

 

jednocześnie zapraszam na:

blog poświęcony AfterBomb Madness

blog poświęcony Klanarchii

 

 

 


Komentarze


44231

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Naprawdę super materiał!
01-12-2012 22:13
Salantor
    .
Ocena:
0
Będzie pedeefa? :>
01-12-2012 22:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.