» Pamiętniki twórców » Pamiętnik: porządki

Pamiętnik: porządki


wersja do druku

Zaczynamy!


Rozpoczął się coroczny, jesienny cykl konwentowy, a wraz z nim rozpoczyna się ostatnia faza promocji Monastyru. Ostatnie miesiące to czas wyciszenia i pracy nad grą, ostudzenia emocji i oczekiwań, które sięgnęły niespodziewanego poziomu. Dyskusje i pyskówki związane z promocją gry i publikacją kolejnych Pamiętników fatalnie działały na proces twórczy. Kąśliwe komentarze ludzi złośliwych i wrogo nastawionych do Monastyru potrafiły przegonić wenę na dobre dwa, czy trtzy tygodnie. Cała para szła w internet.
Dlatego się wycofaliśmy. Michał wcześniej, ja kilka tygodni po nim. Zniknęliśmy na pół roku. O grze przycichło, zniknęły złośliwości i bezproduktywne debaty. Odbudowaliśmy się i wróciliśmy do gry, przez kolejne tygodnie domykając poszczególne kwestie i sprawy. Monastyr jest gotowy - teraz spisujemy wszystko na czysto, przepisujemy notatki i zapiski, graficy zaś robią już ilustracje na czysto. Skońzcył się czas szkicowania i tworzenia, zaczął się proces produkcji.
Teraz, kiedy premiera gry jest już naprawdę blisko rozpoczynamy właściwą promocję gry. W najbliższych trzech miesiącach odwiedzimy Częstochowę, Wrocław, Kraków i Lublin - są to potężne ośrodki fanów RPG, a na każdy z konwentów tam się odbywających przygotowaliśmy duże, rozbudowane prezentacje gry - Ci z was, którzy byli na tegorocznym Dracoolu doskonale wiedzą o co chodzi. Na tych spotkaniach jest muzyka, nastrój i dużo czasu, bowiem organizatorzy zapewniają nam minium dwie godziny czasu z możliwością pozostania w sali tak długo, jak zechcą uczestnicy. Na tegorocznym Dracoolu prezentacja trwała ponad cztery godziny, a później jeszcze długo dyskutowaliśmy. Dzięki tym spotkaniom dowiecie się więcej o Monastyrze niż z tysiąca Pamiętników. Odpowiadamy na pytania, prezentujemy świat, pokazujemy jak działa mechanika. Pokazujemy Monastyr na żywo.
Nie wszyscy z Was mogą udać się na jeden z tych czterech dużych konwentów. Dlatego wracają Pamiętniki. To ostatnia seria Pamiętników - będą nieco inne, od tych, które ukazywały się dotychczas. Nie będę pisał o tym, jak gra powstaje, o tym, jakie mamy pomysły, czy co właśnie rozważamy. Teraz już czas na dokładne informacje i odpowiedź na pytanie jaki Monastyr jest. Faza pomysłów i kreacji jest przecież zakończona, więc nie będę pisał o pomysłach, lecz o gotowych rozwiazaniach. Tak, w Monastyrze jest krzyż, nie, w Monastyrze nie ma elfów, tak, Monastyr jest na 3k20, nie, w Monastyrze nie ma toporów.
Najbliższe trzy miesiące to dla nas czas, by zaprezentować Wam Monastyr. Do tej pory pisaliśmy o naszych planach, wizjach, marzeniach. Pokazaliśmy klimat gry i nastrój jaki towarzyszył nam podczas prac. Teraz czas pokazać do czego nas doprowadziły marzenia i plany i pokazać jak wygląda gra po dwóch latach pracy. Wielu z was ma mieszane uczucia. Klimat kusi, zapowiedzi buńczuczne, lecz jak to wygląda w praktyce? Jak ostatecznie wygląda Monastyr?
To właśnie zadanie na najbliższe trzy miesiące. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by w grudniu każda zainteresowana Monastyrem osoba mogła podjąć tą najważniejszą decyzję - czy chce grać w Monastyr, czy jednak nie.
Oprócz tego, przygotowaliśmy promocję gry w Gwiezdnym Piracie i w sklepach RPG. Pojawią się fragmenty podręcznika, pojawi się opowiadanie, pojawią się niezwykłe grafiki. Trafią do Waszych rąk już niebawem.
Tymczasem jutro pierwszy z nowych Pamiętników.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze

string(15) ""

Joseppe
    Konwenty
Ocena:
0
We Wroclawiu na NeoSzederiadzie???

Duza prelekcja?

Musze wiedziec kiedy, bo od tego zalezy, czy sie tam wybiore :)
09-10-2003 22:31
Nadiv
    Ignacy
Ocena:
0
Świetnie, Ignacy - niczym się nie przejmuj, tylko stwórz jak najlepszą grę, by udowodnić sceptykom bezzasadność krytyki rzeczy, której jeszcze na oczy nie widzieli.
09-10-2003 22:59
~xshadow

Użytkownik niezarejestrowany
    Terminy...
Ocena:
0
Moze jestem naiwny ale wierze, ze jest dokladnie tak jak napisal Ignacy. Monastyr jest gotowy i luty jest jak najbardziej prawdopodobny.
Ba, licze na wiecej. Licze, ze Portal pomny wszelkich nieprzewidzianych obsow w koncu dolozyl miesiac czasu na poslizg. Wiec moze jednak juz w styczniu? :)
Monastyr to kolejny argument za moja skromna obecnoscia na Falkonie
10-10-2003 00:02
~Scolman

Użytkownik niezarejestrowany
    Prezent na Gwiazdkę?
Ocena:
0
Jeśli Wam się uda, to ja już wiem, co dopisać do listy prezentów, które chciałbym otrzymać na Gwiazdkę :D
No, i liczę, iż Mikołaj-Trzewik mnie nie zawiedzie.
A marudy niech dostaną rózgą (po głowie) ;PPP
10-10-2003 00:19
~Jakub Radzimiński

Użytkownik niezarejestrowany
    Same złośliwości?
Ocena:
0
Ech, Ignacy, kiedy Ty przestaniesz jakąkolwiek krytykę jako złośliwość traktować? Ludzie Ci starali się powiedzieć, co im się nie podoba, co uważają za złe, i co możnaby ich zdaniem, przyszłych odbiorców, poprawić, a Ty od razu wstepowałeś na ambonę i krzyczałeś, że są złośliwi i starają się podkopać Twój autorytet. Taką postawą zraziłeś dużo osób, w tym mnie, szczególnie, że część rzeczy nie podobała mi się w Monastyrze, jakoś dziwnie pokrywając się z 'pyskówkami krzykaczy i złośliwców'.

Na początku byłem gotów kupić Monastyr, jak tylko by się ukazał. Teraz będę bardzo ostrożny. Poczekam, aż wyjdzie, aż ktoś kupi, przeczytam, pogram trochę i dopiero zdecyduję, czy samemu kupić podręcznik.

Ale życzę Ci kolejnego sukcesu, na miarę Neuroshimy, jakikolwiek by ten system nie był.
10-10-2003 12:11
~JackTheRipper

Użytkownik niezarejestrowany
    Wciąż czekam
Ocena:
0
Coraz bardziej sceptycznie ale wciąż czekam i wciąż raczej kupię. Jakub ( zresztą mój imiennik ) Radzimiński ma sporo racji.
Pozdrawiam

JackTheRipper
PS
Czy istnieje jeszcze na prawdę szansa wydania gry na święta??
10-10-2003 15:36
~Shittu

Użytkownik niezarejestrowany
    No cóż...
Ocena:
0
Cóż mogę powiedzieć...cieszę się z powrotó pamiętników...cieszę się z tego, że Monastyr jest już gotowy.

Co mnie smuci?? To, że na żadnym z konwentów mnie nie będzie (chciałem na Falkona jechać bo niedaleko Lublina mam rodzinę, ale klasa maturalna zobowiązuje :P)

Aha ludzie...chciałem powiedzieć, że Ignacy mówi o złośliwości niektórych ludzi, a nie o krytykach.
Różnica między krytyką, a złośliwością jest taka, że ta pierwsza jest szczera trafna, mieści się w normach kulturowych i można jej słuchać, ta druga zaś to zazwyczaj sakazm, egoizm i totalna ignorancja.

Z moich pytań najważniejsze to, kiedy?? Kiedy będzie Monastyr??
10-10-2003 20:08
eon
    :]
Ocena:
0
Fajnie, że monastyr jednak żyje ;]
14-10-2003 11:58
Tallip
   
Ocena:
0
Co do Dracoola to się zgodzę było świetnie i naprawdę wszystko na wysokim poziomie co do pozostałych obietnic to jedynie zostaje mi cierpliwie czekać i samemu sprawdzić.
25-11-2003 17:45

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.