string(15) ""
» Blog » Pajęczyna utkana z ciemności - Karl Edward Wagner
22-11-2015 23:20

Pajęczyna utkana z ciemności - Karl Edward Wagner

Odsłony: 283

Pajęczyna utkana z ciemności - Karl Edward Wagner

Każdy chyba czytał, widział Conan - Howarda, ale po przeczytaniu obejrzeniu kilku książek, kolejnych epickich lub mniej epickich ekranizacji dochodzimy do wniosku że są to bajki dla małych dzieci, tymczasem my już nie jesteśmy małymi dziećmi tylko dużymi i nadal chcemy czytać fantastykę tylko chcemy coś mroczniejszego. Odpowiedzią na nasze skryte perwersyjne marzenia jest Kane. Jest herosem któremu Conan może co najwyżej miecz nosić i nocnik wylewać. Bo jest nieśmiertelny i tą nieśmiertelnością poniekąd znurzony, cały czas dąży do zdobycia upragnionej władzy a ta nieustannie mu się wymyka. A z historii o Kane najlepsza chyba jest Pajęczyna utkana z ciemności. Sam tytuł nie jest już czymś zwyczajnym i zapowiada mroczną przygodę. Dalej jest już tylko lepiej i lepiej i jest tylko jedna cholerna wada książka się kończy a potem są tylko 4 kolejne książki Wagnera i w sumie po ich lekturze wiemy że ktoś kto tak pisał musiał zaprzedać duszę Mrocznej Muzie. 

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


KFC
   
Ocena:
0

Kejn ssie. Może Conanowi kapcie nosić. A Wagner nie dorasta literacko Howardowi do pępka. Dobranoc.

24-11-2015 17:33
TO~
   
Ocena:
0

Dużo radochy mi Kejn dostarczył jak byłem szczenięciem małym :) A w "Pajęczynie", zdaje się, trochę cthulhowatych klimatów było. Nie zgodzę się z KFC, że ssie, ale fakt, za Conanem może nosić kapcie co najwyżej :)
 

24-11-2015 18:47
Hyperion
    No bez jaj Kane zabił młodego Conana :))
Ocena:
0

Taki chyba żart Wagnera w jednym z opowiadań Kane walczy z gościem który z opisu jak nic jest młodym Conanem, no cóż wiadomo kto ginie. 

1) Conan miał niby więcej przygód, ale na przedwicznych liczmy opowieści napisane przez samego Howarda, 

2) Kane był nieśmiertelny w odróżnieniu od Conan. Tak poza nawiasem marzy mi się przy przygoda Kane we współczesności. 

3)Conan zawsze był prostolinijny jak cep. Kane z racji przeżytych lat był często znudzony życiem, znał się na magii, miał chyba większy dystans do świata

 

 

26-09-2017 22:19
Savarian
   
Ocena:
0

Wagner to od dawna mój nr. 1 jeśli chodzi o S&S.
Co jakiś czas wracam do Conana po czym, po kilkunastu-kilkudziesięciu stronach wymiękam :/ A kiedy wracam do Kane`a to zawsze kończę czytać.
Z tym, że dla mnie najlepszy jest "Krwawnik" ("Pierścień z krwawnikiem").

27-09-2017 20:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.