P. Djèlí Clark

Artykuły

Ring Shout

Ring Shout

Demony z Ku Klux Klanu

13-04-2023 21:13 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański | Komentarze: 0
Przeczytałem w bardzo krótkim czasie trzy różne książki Phendersona Djèlíego Clarka i jestem szczerze zaskoczony tym, z jak różnych stron się zaprezentował: jako przyzwoity i obiecujący powieściopisarz we Władcy dżinnów, patologicznie rozkochany w ekspozycji i zaniedbujący fabuły autor krótkich form...
Martwy dżinn w Kairze i inne opowiadania

Martwy dżinn w Kairze i inne opowiadania

Nie trzeba było go ożywiać...

28-03-2023 21:53 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański | Komentarze: 1
Władca dżinnów nie rozłożył mnie może na łopatki, ale autentycznie mi się spodobał – to porządny steampunk z egipskim twistem, który sprawił, że przeciętna kryminalna intryga przemieniła się w przyjemną przygodę w oryginalnym świecie. Zanim jednak Phenderson Djèlí Clark zaproponował czytelniko...

Noty

Władca dżinnów

06-11-2022 17:40 | Komentarze: 0
Kair, 1912

Chociaż Fatma el-Szarawi jest najmłodszą kobietą pracującą w Ministerstwie Alchemii, Uroków i Istot Nadprzyrodzonych, to z pewnością nie jest nowicjuszką. Dlatego kiedy członkowie tajemnego bractwa zostają zamordowani, to właśnie ona zostaje przydzielona do tej sprawy.
...

Martwy dżinn w Kairze i inne opowiadania

06-11-2022 17:41 | Komentarze: 0
Egipt, rok 1912. W alternatywnej wersji Kairu Ministerstwo Alchemii, Uroków i Istot Nadprzyrodzonych stoi na straży delikatnej równowagi pomiędzy światem zwykłych śmiertelników a potężnych bóstw. Gdy agentka specjalna Fatma el-Szarawi zostaje przydzielona do nietypowej sprawy samobójstwa, nie ma pojęcia, gdzie ją to zaprowadzi. Będzie się musiała zmierzyć się z krwiożerczymi ghulami, szelmowskimi mordercami, mechanicznymi aniołami i ujawnić spisek, który może zagrozić wszelkiemu istnieniu.

Ring Shout

23-10-2022 17:44 | Komentarze: 0
W Ameryce demony noszą białe kaptury.

W roku 1915 Narodziny narodu rzuciły urok na całe Stany Zjednoczone. Dosięgły najtajniejszych głębi umysłów białych i spowodowały gwałtowny wzrost liczebności Klanu. Teraz jeżdżą po całym kraju, siejąc strach i krzywdząc bezbronnych. Chcą...

Wieści

Nowa powieść grozy od Maga zwizualizowana

Nowa powieść grozy od Maga zwizualizowana

06-08-2022 20:29 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Studio Dark Crayon pokazało projekt okładki, która ozdobi polskie wydanie powieści grozy Ring Shout autorstwa P. Djèlí Clarka, opowiadającej o planie Ku Klux Klanu na sprowadzenie na świat apokalipsy. Książka ma ukazać się nakładem wydawnictwa Mag, prawdopodobnie jesienią bieżącego roku.

Nowa fantastyka od Maga już niedługo

Nowa fantastyka od Maga już niedługo

06-11-2022 19:20 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

9 listopada za sprawą wydawnictwa Mag do sprzedaży trafią Władca dżinnów, powieść fantastyczna od P. Djeliego Clarka (znanego z niedawno wydanego u nas Ring Shout), a także zbiór jego autorstwa zatytułowany Martwy dżinn w Kairze i inne opowiadania. Obie te pozycje zostaną objęte patronatem Poltergeista – zachęcamy do zapoznania się z ich zapowiedziami.

» więcej
Dżin razy dwa

Dżin razy dwa

09-11-2022 15:50 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 2

Dziś za sprawą wydawnictwa Mag do sprzedaży trafiły Władca dżinnów, powieść fantastyczna od P. Djeliego Clarka (znanego z niedawno wydanego u nas Ring Shout), a także zbiór jego autorstwa zatytułowany Martwy dżinn w Kairze i inne opowiadania. Obie te pozycje zostały objęte patronatem Poltergeista.

» więcej