» Teksty » Relacje z imprez » Otwórz wrota wyobraźni!

Otwórz wrota wyobraźni!


wersja do druku

Zapraszamy do świata wyobraźni i przygody

Autor:
Materiał promocyjny

Sesja, planszówka czy prelekcja? Ale w tym samym czasie jest jeszcze konkurs. I LARP. I panel dyskusyjny. A może obiad zjeść? E, niee. Na obiad to już na pewno nie starczy czasu…

Brak czasu – to chyba naczelny problem dobrych konwentów. Chciałoby się wszystkiego i nie da rady. No chyba, że na obozie RPG.
Ale o co chodzi?

Biuro Podróży ORION już po raz PIĘTNASTY zaprasza do uczestnictwa w obozach RPG. Przez te piętnaście lat przewinęły się przez nasze obozy tysiące mniej lub bardziej doświadczonych RPGowców. Zostały rozegrane tysiące sesji w dziesiątkach systemów. Nawiązała się też ogromna ilość trwałych przyjaźni – tym bardziej trwałych, że większość uczestników na nasze obozy wraca. I wraca, i wraca… czasami, jak już nie mogą inaczej, wracają jako kadra. Wychowaliśmy sobie nowe pokolenie – między innymi Merry, Madrak, Dżonny i Czarek, którzy już od kilku lat świetnie sobie radzą w roli wychowawców, sami zaczynali jako obozowicze.
Co sprawia, że chce się wracać?

Formuła obozów jest prosta – przez dwanaście dni, razem z innymi zapaleńcami, grasz w RPGi. Minimum to osiem czterogodzinnych sesji poprowadzonych przez doświadczonego Mistrza Gry w wybranym przez Ciebie systemie. Postapo, s-f, cyberpunk, fantasy, horror? A może jeszcze coś innego? Mamy to, czego potrzebujesz - od Warhammera, przez Wolsunga, Shadowruna i World of Darkness, aż po Zew Cthulhu, Legendę Pięciu Kręgów i wieeele innych systemów.

Do tego, w różnych proporcjach w zależności od turnusu, LARPy, planszówki, karcianki i bitewniaki. Oczywiście nie brakuje prelekcji i warsztatów – prowadzonych przez tych samych ludzi, którzy przyciągają tłumy na konwentach, między innymi przez członków grupy kreatywnej Lans Macabre. Czekają cię również konkursy, na przykład na najlepszego MG z pośród uczestników, i trochę ruchu – fechtunek, gra w Juggera czy piesza wycieczka do Dusznik Zdroju. No i nikt przecież nie zabrania obozowiczom prowadzenia własnych sesji - jeśli tylko starczy im sił .
Kto za tym wszystkim stoi?

Sesja nie wypali bez dobrego Mistrza Gry, a obóz bez dobrej kadry. Dlatego staramy się wyszukiwać tych najlepszych. Jesteś ciekawy, jak prowadzi Włodi, zdobywca ostatniego Pucharu Mistrza Mistrzów? Możesz przekonać się na jednym z naszych obozów, bo właśnie do nas dołączył . I nie jest to bynajmniej jedyny zdobywca PMMa w kadrze. Wszyscy nasi Mistrzowie Gry są sprawdzeni i profesjonalni – i zrobią wszystko, żebyś na sesji przeżył niesamowite emocje.

Karcianki i bitewniaki też nie pozostaną bez fachowej obsługi – zajmą się nimi organizatorzy ogólnopolskich turniejów i konwentów, dla których praca z młodzieżą nie ma żadnych tajemnic. Oczywiście każdy członek kadry, niezależnie od obozowej "profesji", jest też certyfikowanym wychowawcą kolonijnym i przeszedł szkolenie w zakresie pierwszej pomocy.
To gdzie jedziemy?

Obozy, po kilku "przeprowadzkach", osiadły w Zieleńcu, w ośrodku wypoczynkowym Mieszko. Dwa budynki, malowniczo przycupnięte na stoku wzgórza, mieszczą w sobie wygodne pokoje, klimatyczną stołówkę, kawiarnię i dwie świetlice, z których jedna pełni funkcję battlowni, czyli sali do gier bitewniaków, a druga to nasz games room, czyli sala gier karcianych i planszowych (oraz, okazjonalnie, LARPów). Do tego weranda i miejsce na ognisko. Dodatkową zaletą (wszyscy obozowicze zaświadczą!) jest świetna kuchnia, a zwłaszcza przygotowywane na miejscu desery. Można by zachwalać jeszcze zapierający dech widok na pobliskie Góry Orlickie i mgłę unoszącą się znad torfowisk – co z tego, kiedy program obozu jest tak wypełniony, że zwykle szkoda czasu na podziwianie scenerii .

Jeśli Ty albo Twoi rodzice macie jakiekolwiek pytania, piszcie do nas na adres [email protected] lub przez Facebooka. Obiecujemy odpowiedzieć jak najszybciej!

Więcej informacji można znaleźć na stronie obozów: www.rpg.btorion.pl
Zapraszamy też na nasz fanpage na Facebooku.

Zdjęcia: EFEMERIA dla BT ORION
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę