Opowieści o Ojczyźnie

Artykuły

Opowieści o Ojczyźnie

Opowieści o Ojczyźnie

Mrożek by tego nie wymyślił

20-03-2023 21:41 | Daga 'Tiszka' Brzozowska | Komentarze: 2
Niemal dekadę temu, w 2014 roku, wydawnictwo Insignis opublikowało zbiór opowiadań Dmitrija Glukhovskyego Witajcie w Rosji. Mało kto kojarzy, że oryginalny tytuł brzmiał Рассказы о Родине, czyli właśnie Opowieści o Ojczyźnie. Wydana w tym miesiącu książka to niejako kontynuacja i uzupełnienie t...

Noty

Opowieści o Ojczyźnie

24-01-2023 20:41 | Komentarze: 0
Niepublikowane dotąd w Polsce opowiadania Dmitrija Glukhovsky’ego, autora światowych bestsellerów „Metro 2033” i „Futu.re”

Gdyby Rosja była normalnym krajem, tę książkę można by umieścić na półce z fantastyką. Rzeczywistość wyprzedza jednak fikcję. A...

Wieści

Zbiór opowiadań autora serii Metro zapowiedziany

Zbiór opowiadań autora serii Metro zapowiedziany

24-01-2023 20:45 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Do zapowiedzi wydawnictwa Insignis na przyszły miesiąc trafił zbiór opowiadań Opowieści o Ojczyźnie, którego autorem jest Dmitry Glukhovsky, znany przede wszystki z postapokaliptycznej serii Metro twórca, który potępił wojnę na Ukrainie i został uznany przez Rosję za „agenta obcego wpływu”. Wydawnictwo udostępniło już fragment tej książki, za sprawą którego można zapoznać się z pierwszym z opowiadań – zachęcamy do lektury.

» więcej
Opowieści o Ojczyźnie - konkurs

Opowieści o Ojczyźnie - konkurs

16-03-2023 09:15 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są 3 egzemplarze Opowieści o Ojczyźnie, wydanej niedawno przez Insignis książki autorstwa Dmitrija Glukhovsky’ego, znanego przede wszystkim z postapokaliptycznej serii Metro.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 marca o godzinie 19:00.