Opowieść o klątwie

Autor: Robert Słowikowski

Opowieść o klątwie
Informacja od redakcji działu
Scenariusz "Opowieść o klątwie" podobnie jak pozostałe prace, które brały udział w konkursie Legenda, publikowany jest w takiej formie, w jakiej został nadesłany przez autora.


Jednego z bohaterów dopada klątwa, prześladuje go pech. Pewnego razu trafia do tawerny, gdzie słyszy legendę o Eldrilu Złotowłosym, którego przypadek jako żywo przypominał jego. Wiedziony chęcią uwolnienia się od klątwy, chcąc – nie chcąc obiera sobie losy antycznego bohatera za wzór. Musi jednak nieco dostosować swój plan działania do obecnych warunków. Przy pomocy środków odurzających udaje się do Domeny Cieni, by tam dowiedzieć się, kto jest sprawcą jego nieszczęścia. Tym ostatnim okazuje się być kobieta wzgardzona, która pod wpływem swej tragedii zmienia się w demonicę. Bohater zabiera swojego znajomego w tą podróż, ponieważ on właśnie posiada przedmiot potrzebny do odczynienia uroku.

Niedługo potem, o kontaktach bohaterów dowiaduje się miejscowy łowca czarownic. Wyczerpujące seanse, wieczorne śledztwo oraz nieustępliwe fatum doprowadzają bohaterów na skraj szaleństwa. Lecz prawdziwe zagrożenie dopiero się zbliża...

Pobierz: Opowieść o klątwie