string(15) ""
» Blog » Oniryka #RnI 4
15-02-2016 17:42

Oniryka #RnI 4

W działach: RPG, konkurs, Rzut na Inicjatywę | Odsłony: 839

Oniryka #RnI 4

W życiu każdego człowieka przychodzi taki dzień, kiedy patrzysz na swoje odbicie w lustrze i myślisz: co się stało z tym beztroskim dzieciakiem, którego wcześniej tak często tam widywałeś? Gdzie zniknęły pultynki i słodkie dołeczki, a kiedy wypełzły na czoło pierwsze zmarszczki? Idziesz się spotkać z przyjacielem z dzieciństwa, rzucasz niewinny seksistowski żarcik, a on ze zdziwienia robi wielkie oczy i mówi, że nigdy by cię nie podejrzewał o coś takiego. Czasem po paru latach związku twoja druga połówka stwierdza nagle, że cię nie poznaje i kręcąc głową pyta w kółko co się stało ze starym, dobrym Tu-Wstaw-Swoje-Imię.

Zdarza się to ciągle. Ludzie się zmieniają, kropka.

Nasza osobowość miota się to w jedną, to w drugą stronę, doświadczana przez życie przeróżnymi okolicznościami. Stare ja pozostają gdzieś tam z tyłu głowy, jako wiedza i wspomnienia o które opieramy swoje decyzje.

Właśnie przez nie mamy czasem wrażenie, że w naszej głowie biją się ze sobą sprzeczne myśli. Bo... no cóż, obawiam się że to prawda. Nawet gorzej: nie tylko się biją, ale i dźgają w plecy, strzelają z czego popadnie, a jeśli skończy im się amunicja, tłuką się choćby kamieniami.

Ale bez paniki, książka którą trzymasz w rękach pomoże ci pozostać przy zdrowych zmysłach. Nie żebyś jej w ogóle potrzebował, w końcu przez całe dotychczasowe życie przebrnąłeś o własnych siłach. Tylko, jeśli mogę ci dać jedną radę, ogranicz czas poświęcany na sen. Za opuszczonymi powiekami dzieje się najwięcej.

 

Do pobrania tutaj. (Polecam wersję HD)

 

Oniryka to – nomen omen – oniryczna gra fabularna, której akcja rozgrywa się w świecie, gdzie idee materializują się i żyją własnym życiem, a postacie graczy dokonując wyborów i zdobywając nowe umiejętności, zmieniają się też na inne sposoby.

#RnI4

Komentarze


NotEntirelyBlameless
   
Ocena:
0

PS: Polecam wersję HD. Jest ciężka, ale pozwala w pełni docenić pracę Adama. Więcej na https://www.facebook.com/adambiszewski

15-02-2016 18:28

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.