» Baza RPG » Systemy autorskie » Oneiros: Karty Wyobraźni

Oneiros: Karty Wyobraźni


wersja do druku

Oneiros: Karty Wyobraźni
Oneiros: Karty Wyobraźni to autorska gra fabularna, której akcja dzieje się we śnie. Z powodu niezwykłego świata, w którym ma ona miejsce, postacie graczy posiadają o wiele większe możliwości, niż w najbardziej magicznym ze światów fantasy.

Oneironauci, bo tak nazywają się postacie graczy w tej grze, potrafią tworzyć góry z niczego, posiąść moce superbohaterów, zmieniać swoje ciało, lub też wpływać na bieg wypadków niby bogowie. Słowem ogranicza ich tylko wyobraźnia.

W grze użyta jest oryginalna mechanika narracyjno- karciana, która wykorzystując dwie talie kart od 2 do Jokerów i specjalny wykres. Pozwala ona na szybkie określenie powodzenia lub niepowodzenia akcji, a jednocześnie nie spowalnia rozgrywki.

Na testowane akcje wpływają za to słowa klucze, które w dużym stopniu modyfikują prosty test przeciwstawny. Dzięki temu opis ma znaczenia dla testu, lecz nie jest to na zasadzie jego barwności, lecz tego co zawiera.

Oneiros można traktować, jako autonomiczną grę, lub wykorzystać oryginalną mechanikę, która pozwoli postaciom z innych systemów przeżyć niezwykłą przygodę we śnie.

W podręczniku znajdują się dwie przygody, a na oficjalnej stronie jest też do ściągnięcia uniwersalna przygoda do dowolnego świata RPG, która jest pewnego rodzaju wprowadzeniem do mechaniki Oneiros.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Lis #03: Próba charakteru
Nie każdy może być superbohaterem
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.