string(15) ""
» Blog » Odbanujcie Adeptusa!
19-09-2021 14:59

Odbanujcie Adeptusa!

W działach: Polter | Odsłony: 314

Cicho tutaj... zupełnie jak na cmentarzu...

Nie mam pojęcia jakie inby odjaniepawlał  w przeszłości Adeptus, ani z jakiego powodu ostatnim razem spadł z rowerka (ukryta notka o świadkach Jehowy nie wydaje mi się przyczyną bana), ale  z tego co zdążyłem go poznać, wydawał się być inteligentnym facetem, który tworzył fajne paragrafówki.

Od czasu ostatniego bana minął ponad. To sporo czasu. W międzyczasie Adeptus kilkukrotnie próbował wrócić na łono Poltera, więc widać, że mu zależy na byciu częścią społeczności. Weźcie pod uwagę, że każdy może mieć w swoim życiu gorszy okres. Zresztą ostatnio Adeptus wspominał o tym na swoim blogu i założył nowego bloga (póki co przenosi na niego stare erpergowo-planszówkowo-paragrafowe treści). Co ma Polter do stracenia? Kolejną inbę, którą błyskawicznie dusi w zarodku. A co ma do zyskania? Aktywnego użytkownika, czyli takiego, których bardzo tu brakuje.

 

PS1: Nie znam Adeptusa, nie miałem z nim żadnych kontaktów poza Polterem.

PS2: Czas najwyższy skasować pkt 2.7 regulaminu, który zalatuje smrodkiem cenzury rodem z PRL i który jak widać przyniósł więcej szkód niż pożytku.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Exar
   
Ocena:
+1

Co do PS2: Pełna zgoda :).

Co do kolegi Adeptusa - zgadzam się, że tak długo jak pisał o fantastyce było super - inteligentne, rzeczowe noty, fajne pomysły, dobre wniki. Czasem (zawsze?) jednak rozmowy schodziły na tematy społeczne i się zaczynało :D Szkoda, że nie potrafił się powstrzymać. (to trochę jak z Januszem Korwin-Mikke, który rzeczowo gada o podatkach czy gospodarce ale daje się łatwo wkręcić w różne tematy przez co traci wiarygodność).

 

A co do ciszy - niedługo nowa nota o ASL:).

19-09-2021 16:18
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

Problemem jest to, że niby co miesiąc Polter ma te > 100k wyświetleń, ale aktywność użytkowników jest praktycznie znikoma. Adeptusa zapamiętałem jako aktywnego użytkownika, z którym można było podyskutować. Jeśli jego aktywność stanie się "nieregulaminowa" znowu zawsze zesłać go na banicję.

19-09-2021 17:06
Exar
   
Ocena:
+1

Też uważam, że bany dożywotnie są słabe. A co do aktywności na polteru to już kiedyś miałem o tym napisać posta ale się ugryzłem w klawiaturę:). Ogólnie chodziło o to, że niektórzy autorzy tekstów nawet nie raczą odpowiedzieć na komentarz, nie mówiąc o wdawaniu się w polemikę. Trochę to wygląda jak generacja sztonów zamiast budowania społeczności. Zobacz zresztą na fejsie kto lajkuje teksty - autorzy swoich nie lajkują a wiem, że często są bardzo aktywni.

19-09-2021 17:09
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Najpierw trzeba mieć z kim wdać się w polemikę...

19-09-2021 17:14
Kaworu92
   
Ocena:
+1

Przyznam szczerze, ciut mi żal Adeptusa : < I w sumie można by go było odbanować, pewnie by się ucieszył...? ;-) I fakt, aktywny był ;-)

Mi również nie podoba się punkt regulaminu, który cytujesz... : < Eh... : <

EDIT: O Boże  patrzę na ten blog na Wordpresie i... kyrie, dziwny szablon xD Taki, mało łatwy w przeglądaniu i średnio estetyczny? Troszkę oczy krwawią... :-P

19-09-2021 22:03
Łodzianin
   
Ocena:
+2

Nie licz na to. Przez ostatnie kilka lat Polter znajduje się w stanie "wegetacji". Do czego w jakimś stopniu przyczyniła się zmiana w regulaminie (punkt 2.7 pojawił się właśnie przez Adeptusa, dawna afera) i sposób działania moderacji. Zresztą o punkcie 2.7 nie da się rozmawiać bez jego łamania IMO.

21-09-2021 01:05
Kamulec
   
Ocena:
0

W sprawie odbanowania kogoś proszę o kontakt w prywatnej wiadomości.

21-09-2021 02:32
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Przez ostatnie kilka lat Polter znajduje się w stanie "wegetacji".

Dlatego Szefostwo serwisu powinno coś z tym zrobić...

21-09-2021 15:04
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0

@Aesthevizzt
Ukrywam kolejną Twoją notkę. Blogosfera nie jest miejscem na komentowanie decyzji moderacji w sprawie innych użytkowników, z czego doskonale zdajesz sobie sprawę, bo sam przywołałeś odpowiedni punkt regulaminu. To jest ostatnie ostrzeżenie.

21-09-2021 17:38
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

1. Nie komentuje decyzji moderacji, tylko napisałem otwarty wniosek o odbanowanie Adeptusa. Z tego powodu Kamulec odkrył notkę. Nie ma to jak niszczyć autorytet redakcyjnego kolegi.

2. Czy ktoś tu komentuje działania moderacji? Widzisz tu jakiś flejm, hejt, wulgaryzmy? Trwa kulturalna wymiana zdań. A ty wpadasz i atakujesz chochoła. Zamiast tego zabrałbyś się za przyciągnięcie nowych użytkowników i zmianę czarnego PR, którym jest owiany portal w internetach.

3. Wiszą mi Twoje ostrzeżenia. To nie ja, tylko ty jesteś rakiem niszczącym ten portal. Jak masz problem z krytyką swojej osoby, to skasuj moje konto (wraz wszystkimi artykułami, notkami, komentarzami).  Będziesz miał święty spokój, bo poza osobami z redakcji mało kto tu się udziela.

21-09-2021 18:24
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0

A ja zwracam Ci uwagę, że blogi to nie jest miejsce na takie wnioski. Kary indywidualne są rozstrzygane pomiędzy administracją serwisu a danym użytkownikiem, a nie na łamach serwisu.

Reszty Twojej wypowiedzi nie będę komentował.

21-09-2021 18:31
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Sam kiedyś wspominałeś, że blogi to miejsce na luźniejsze przemyślenia. Zresztą jeśli nie tu, to gdzie? A ja tylko zwracam uwagę, że brakuje mi twórczości Adeptusa, który wywarł na mnie raczej pozytywne wrażenie, bo publikował wartościowe treści (mam na myśli 2020). Nie ma pojęcia czemu jest na banicji, nie kwestionuje decyzji o banie dla niego. Kontaktowałem się z Kamulcem ws. Adeptusa, który odkrył notkę, więc nie rozumiem czemu ją ukrywasz i grozisz banem.

PS: Nie życzę sobie bana. Jeśli uznasz, że nie ma tu dla mnie miejsca, to skasuj moje konto z całym dobrodziejstwem inwentarza.

21-09-2021 18:53
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0

Nie ma pojęcia czemu jest na banicji, nie kwestionuje decyzji o banie dla niego. Kontaktowałem się z Kamulcem ws. Adeptusa, który odkrył notkę, więc nie rozumiem czemu ją ukrywasz i grozisz banem.

Nie "grożę" banem, zwracam jedynie uwagę, że dzisiaj ukrywam już Twoją drugą notkę. Chociaż dopiero po fakcie zauważyłem, że opublikowałeś ją wcześniej, jak akurat byłem w podróży.

Kamulec podjął decyzję według swojego zdania, ja ją zmieniłem, jako redaktor naczelny serwisu, i już to między sobą wyjaśniliśmy. Od zawsze trzymamy się zasady, że nie prowadzimy dyskusji na temat kar nakładanych na użytkowników, bo nie wnoszą one nic pozytywnego i wprowadzają toksyczną atmosferę. Ukrycie notki oznacza pominięcie jej na stronie głównej serwisu – chyba nie ulega wątpliwości, że to do redakcji należy decyzja, jakie treści chcemy tam eksponować, a jakich nie.

Powody banów są natomiast publikowane na forum: jest tam również historia kolejnych kar dla Adeptusa i jego licznych multikont, jak również kolejnych szans, które dostawał, i powrotu do wcześniejszego zachowania.

21-09-2021 19:16
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Na chwile obecną jedyną osobą wprowadzającą toksyczną atmosferę jestes ty. Tłumaczenie o ukrywaniu notki sprzed 2 tyg. jest niewiarygodne i jak już źle świadczy o tobie jako sterniku Poltera. Podobnie jak podkopywanie autorytetu Kamulca, który praktycznie wyjaśnił sytuację. Działasz niekonsekwentnie, bo wiele innych notek "linkujących" wisi."Ostatnie ostrzeżenie" brzmi jak zawoalowana groźba bana dla niewygodnego usera, którego chcesz się pozbyć pod byle pozorem.

21-09-2021 19:53
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Ja się nie znam, to się wypowiem. Nie ma to jak komentować pod ukrytą notką.

W dwóch słowach - smutna notka. I komentarze też smutne.

Nie dlatego, żeby żal mi było Adeptusa - jakkolwiek pisał sensownie i merytorycznie, to zawsze kończyło się zjazdem na trolowe ideolo i kolejnym zasłużonym banem. Rozumiem argumentację, że każdy zasługuje na drugą szansę, (nawet jeśli nie w każdym przypadku się z nią zgadzam), ale tyle "drugich" szans co Adeptus, nie zmarnował chyba nikt inny. Więc jakkolwiek mam świadomość, że ludziom zdarza się zmieniać, to jakoś nie wierzę, żeby po kolejnym powrocie nie powtórzył się scenariusz, który przerabialiśmy już zdecydowanie zbyt wiele razy.

To tyle w kwestii smutności notki.

Natomiast komentarze smucą, bo pokazują wyraźnie, że chociaż zarówno administracji serwisu, jak i użytkownikom (przynajmniej tym, którzy się tu wypowiadają - ciekawe, że sami erpegowcy i to w oszałamiającej liczbie aż czterech) zależy na tym, żeby na Polterze była jakaś społeczność, żeby teksty były komentowane, a użytkownicy aktywni, to nie bardzo widać jakiekolwiek pomysły, jak to zrobić. Wiara, że przyjedzie Adeptus na białym koniu i wznieci dyskusje (z samym sobą?) jest w najlepszym razie naiwna. Temat pojawia się nie po raz pierwszy; zarówno na forum jak i pod różnymi tekstami stawiano już pytanie, co jest robione w kwestii budowania / rozwijania społeczności (skoro jest ktoś taki jak jej koordynator, to na zdrowy rozum tym właśnie powinien się zajmować) - jak na razie cały czas pozostaje ono bez odpowiedzi, a szkoda.

Ale nie jest to pytanie li tylko do administracji serwisu - nikt nie wyciągnie z kapelusza komentujących użytkowników, ale fajnie byłoby, gdyby ci, którzy już są (mniej czy bardziej aktywni), jeśli zależy im na tym, żeby polterowa społeczność się rozwijała, coś robili w tej kwestii bez oglądania się na funkcyjną wierchuszkę. Prowokowali dyskusje, pisali polemiczne teksty czy blogowe notki. Odsyłacze do zewnętrznych blogów temu nie służą, recenzje jak widać też nie, merytoryczne notki też nieszczególnie ktokolwiek poleca czy komentuje, a nawet finansowa zachęta, jak widać, ewidentnie jest niewystarczająca do napisania polemicznego artykułu albo felietonu. Ktoś ma pomysły?

26-09-2021 21:05
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

@AdamWaskiewicz

Ja miałem okazję poznać Adeptusa od dobrej strony, podobnie jak Kamulca (serio nie rozumiem hejtu an jego osobę, w przeciwieństwie do redaktora naczelnego potrafi zachować się adekwatnie do roli moderatora. 

Adeptus nie nadjedzie na białym koniu i nie zbawił serwisu, niemniej zawsze byłby dodatkowy aktywny user. Może i brzmi naiwnie, ale z drugiej strony po co mam komentować teksty, skoro często odpowie mi tylko echo, po co mam pisać notki, skoro mogą nie spodobać się redaktorowi naczelnemu (nawet jeśli zyskają zainteresowanie ze strony użytkowników), więc nie powinno dziwić, że userzy wolą pisać blogach zewnętrznych niż napracować by potem ktoś ukrył notkę. Co to za finansowa zachęta?

Miałbym jeszcze jedną uwagę co do recenzji - w przypadku najpopularniejszych systemów (D&D, Młotek, Zew) warto, aby recenzje podręczników pojawiały się niedługo po premierze. Kilka miesięcy po premierze Ci którzy mieli kupić produkt już go kupili, a niezdecydowani zdążyli się zapoznać z recenzjami z innych źródeł lub opiniami ludzi na grupach na fb.

27-09-2021 20:59
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Dziękuję, Kapitanie Obvious. Oczywiście, że warto, żeby recenzje ukazywały się zaraz po premierze. Oczywiście na podstawie gruntownego ogrania podręcznika. Oczywiście jeszcze z idealną korektą. 

Po co mam pisać, po co mam komentować, po co mam robić cokolwiek? Łatwiej ponarzekać, że nikt nie robi, w końcu to wina kierownictwa serwisu.

Tak, jestem złośliwy.

Zachętę finansową masz tutaj: https://forum.polter.pl/program-publicystyka-vt75896.html

27-09-2021 22:05
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Nie masz uprawnień, aby przeglądać to forum.

Także nie dla psa kiełbasa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Recenzjowy triaż?

Jeśli działania nie przynoszą efektu, nie pozostaje nic jak spakować zabawki i zgasić po sobie światło...

27-09-2021 22:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.